Miłość/fot. Fotolia

Druga młodość, czyli romans z młodszym

Dlaczego młodzi mężczyźni poszukują starszych kobiet? Czy kryzys w małżeństwie może być przyczyną romansu z młodszym mężczyzną? Jak reagujemy, kiedy widzimy taką parę na ulicy? Ile możemy zyskać a ile stracić w trakcie romansu z młodszym partnerem? Dlaczego kobiety tak często wybierają młodszych?
/ 12.09.2012 10:24
Miłość/fot. Fotolia

Starsza pani, młodszy pan, czyli od czego to się zaczyna?

W trwającym wiele lat małżeństwie często dochodzi do wygaśnięcia uczucia i zastąpienia go chłodną obojętnością. Może się wówczas zdarzyć, że kobieta szuka pocieszenia w ramionach innego mężczyzny – nierzadko dużo młodszego, obdarzającego ją płomiennym uczuciem.

Czego szukają w takiej relacji obie strony? Najczęściej zrozumienia, szacunku, ale i nowych doznań (także seksualnych).

Wielu osobom taka relacja wydaje się śmieszna. Myślą: „co taki młody chłopak może widzieć w starszej kobiecie?”. Stereotypowa odpowiedź nasuwa się od razu: ona go utrzymuje w zamian za niezapomniane chwile w łóżku...

Co można na tym zyskać?

Z jeden strony: uczucie – nieraz bardzo gorące, pozostające w wyraźnej opozycji do relacji łączącej dotychczas kobietę z jej mężem. Z drugiej: zaspokojenie ciekawości (jak to jest z młodszym/starszą?). Może się oczywiście też zdarzyć, że kobieta, zarabiająca więcej z racji swojego wieku i pozycji społecznej, nie szczędzi pieniędzy na młodszego partnera.

Kobieta w takim związku czuje się nie tylko zaspokojona, ale również atrakcyjna i pewna siebie, a związek z młodszym działa na nią pobudzająco. Energia młodszego partnera, jego apetyt erotyczny, optymizm i nierzadko romantyzm (który dawno już wygasł w małżeństwie) sprawiają, że kobieta czuje się o kilka lat młodsza.

Dojrzałość i doświadczenie kobiety imponuje młodszemu partnerowi – również w kwestii seksu. Młodzi mężczyźni często sami szukają starszych partnerek, ponieważ pragną dojrzałości, której brakuje ich rówieśniczkom.

Zobacz też: Zaczęło się na wakacjach... - romans z obcokrajowcem

Co można stracić?

Dosyć ważną rolę odgrywa w tej sprawie reakcja otoczenia, zwłaszcza bliskich osób. Rodzina często nie potrafi zaakceptować romansu, a co dopiero związku z młodszym mężczyzną, który mógłby być np. synem takiej kobiety.

Jeżeli sprzeciw ze strony rodziny i najbliższych znajomych nie jest w stanie przerwać tej przygody, to w głowie kobiety kłębią się myśli dotyczące faktu, że z upływem czasu stanie się mniej atrakcyjna dla kochanka, który ją w końcu zostawi.

 Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że związek to nie tylko miłosne uniesienia, ale także ciężka praca, dlatego właśnie wiele relacji młodych mężczyzn ze starszymi od nich kobietami kończy się na przelotnym romansie.

Zobacz też: Jak rozwój wpływa na zdrowie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/02.08.2013 18:27
a ja preferuje tego rodzaju romanse. sama nie jestem już nastolatką i poszukuję na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Towarzyskie-15 młodszych, którzy dodadzą mi energii