Jak pielęgnować przyjaźń?

Badania przeprowadzane w Meksyku w lokalach gastronomicznych potwierdziły, że zakaz palenia w miejscach publicznych wpływa pozytywnie na zdrowie klientów, jak i wyniki ekonomiczne lokali gastronomiczno-rozrywkowych
Przyjaźń bez pielęgnacji może szybko się zakończyć - umrze śmiercią naturalną, gdyż żadna ze stron nie będzie starała się i zabiegała o względy drugiej. Podpowiadamy co zrobić, aby tak się nie stało i aby wasza przyjaźń była na całe życie!
/ 05.01.2011 12:57
Badania przeprowadzane w Meksyku w lokalach gastronomicznych potwierdziły, że zakaz palenia w miejscach publicznych wpływa pozytywnie na zdrowie klientów, jak i wyniki ekonomiczne lokali gastronomiczno-rozrywkowych

Przyjaźń to związek, a jak wiemy każdy związek trzeba pielęgnować. Kiedyś ktoś ładnie powiedział, że: "Przyjaźń jest jak kwiat, trzeba się o nią troszczyć i pielęgnować, aby nie zwiędła". Nie pielęgnowana zaś, wypali się, zniszczy, uschnie.

Przyjaźń budujemy na trwałym mocnym fundamencie - zaufaniu, jest ono jednym z najważniejszych aspektów każdego związku. By wzbudzić zaufanie w drugiej osobie musimy szanować ją, tak jak my byśmy chcieli by nas szanowano. Nie oceniać jej, ale starać się zrozumieć, akceptować jej wybory. By przyjaźń trwała potrzeba ludzi otwartych, życzliwych. 

Zobacz też : Na czym polega przyjaźń?

Podstawową zasadą by związek "wzrastał" jest zaakceptowanie przyjaciela wraz z jego wadami. Pomoc w trudnych momentach, wsparcie oraz rozmowa to kolejne cechy udanej przyjaźni. Powinniśmy słuchać przyjaciela, tego co ma nam do powiedzenia, mieć na uwadze jego zdanie przy dokonywaniu własnych wyborów.

Szczerość to kolejna zasada przyjaźni. Musimy być szczerzy, nie udawać, ale nigdy nie narzucać swojego zdania.

Powinniśmy być partnerami naszego przyjaciela. 

Pielęgnowanie przyjaźni polega także na spędzaniu wolnego czasu z przyjacielem, to nie tylko bycie z drugą osobą kiedy nam jest źle, to również czas radości, szczęścia. Nikt nie może nas zmusić do przyjaźni - powinniśmy sami tego chcieć!

Czasami potrzeba by przyjaciel po prostu był, nic nie musi robić, nic mówić, wystarczy jego obecność, wtedy czujemy, że nie jesteśmy sami. Mamy kogoś kto daje nam siłę, kto dodaje nam skrzydeł.

10 Przykazań jak pielęgnować przyjaźń:

  • Myśl zawsze o swoim przyjacielu.
  • Rozmawiaj ze swoim przyjacielem i licz się z jego zdaniem.
  • Słuchaj przyjaciela, ale nigdy nie oceniaj.
  • Bądź szczery, ale nie narzucaj swego zdania.
  • Ciesz się z jego sukcesów.
  • Doceniaj go.
  • Szanuj go, tak jak chciałbyś by szanowano Ciebie.
  • Bądź przy nim w trudnych chwilach, wspieraj go.
  • Poświęcaj mu czas.
  • Spraw by w Twojej obecności czuł się swobodnie.

Zobacz też : Przyjaźń z eks - czy to możliwe?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA