Czy mój facet będzie dobrym mężem - rozpoznaj sygnały

para zakochanych fot. Fotolia
Umie czasem pójść na kompromis, uczestniczy w obowiązkach domowych, liczy się z twoją opinią... Poznaj listę cech, które posiada dobry mąż!
Weronika Kwaśniak / 13.09.2017 05:59
para zakochanych fot. Fotolia

Związek dwojga ludzi nigdy nie jest łatwą sprawą. To normalne - bardzo się od siebie różnimy, a charaktery, upodobania i przyzwyczajenia wyniesione z domów rodzinnych, prędzej czy później staną się przedmiotem mniejszych lub większych tarć i konfliktów. Zastanawiasz się, czy facet z którym się związałaś, jest dobrym materiałem na partnera na całe życie? Ten artykuł jest dla ciebie! Chociaż w życiu uczuciowym trudno o ogólniki i mierzenie wszystkich jedną miarą, istnieje kilka szczególnych oznak, po których łatwo rozpoznasz idealnego męża (nawet mimo innych jego wad).

1. Nie wykręca się od domowych obowiązków

Nie oszukujmy się. TO zawsze staje się prędzej czy później przedmiotem kłótni. Jeśli twój facet ma 2 lewe ręce (albo tylko tak udaje...) i nie potrafi uprasować sobie spodni, włączyć pralki, nigdy nie chce pozmywać, a wyniesienie śmieci to dla niego kilkudniowa wyprawa... Będzie ciężko. Oczywiście, mężczyzna nie musi być Perfekcyjnym Panem Domu, ale podział domowych obowiązków to bardzo istotna kwestia. On nie lubi zmywać, ale chętnie zajmuje się odkurzaniem? Nie przepada za prasowaniem, ale zawsze myje okna? To dobry znak!

Umówmy się też - tego typu zachowania nigdy nie powinny być określane jako "pomoc w domowych obowiązkach". Często można usłyszeć, jak kobiety mówią: "Twój Tomek jest taki wspaniały, tyle ci pomaga w domu!". Tego typu myślenie jest jedną z przyczyn, dla których niektórzy faceci nie angażują się w codzienne czynności. Mężczyzna nie ma pomagać. On też mieszka w tym domu, więc jest tak samo odpowiedzialny za porządek, posiłki i zakupy, jak kobieta.

Po czym rozpoznać maminsynka? Czy da się z nim żyć?

2. Twoja opinia jest dla niego ważna

Jeśli facet liczy się z twoim zdaniem i bierze je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji - to świetnie! Małżeństwo to sztuka przyjaźni i kompromisu. Gdy druga strona notorycznie podważa twoją opinię, będzie wam trudno się dogadać.

3. Potrafi czasem pójść na kompromis

Oczywiście, nie wszyscy są ugodowi. Nic w tym złego, jeśli twój facet jest z natury stanowczy i lubi mieć swoje zdanie. Jednak nawet ludzie o najbardziej dominującej osobowości, muszą czasem umieć pójść na kompromis. Nikt nie jest nieomylny, więc umiejętność przyznania się do błędu albo po prostu zmiany zdania, jest naprawdę ważna!

Twój facet nigdy nie przyznaje się do błędu? Może to syndrom Piotrusia Pana?

4. Wie, jak poprawić ci nastrój

Po ciężkim dniu w pracy, nadchodzi z odsieczą (czyt. kubełkiem lodów czekoladowych)? Nie bagatelizuje twoich problemów, a stara się sprawić, byś się uśmiechnęła? Jeśli ten facet sprawia, że twoje smutki schodzą na dalszy plan - będziesz z nim szczęśliwa!

5. Nie boi się trudności

Jest gotowy wspólnie z tobą stawiać czoła przeciwnościom losu. Prawdziwy mężczyzna w stresujących sytuacjach nie powinien uciekać ani "składać broni". Nie zamiata problemów pod dywan, a stara się znaleźć na nie sposób.

Czym się różni miłość od zauroczenia?

6. Potrafi sam zrobić obiad

Nie, nie każdy facet musi być od razu pasjonatem gotowania - tak samo, jak nie każda kobieta musi lubić gotować. Warto jednak, by potrafił przyrządzić sam jakikolwiek sensowny posiłek. Niezależnie od tego, czy będzie to proste spaghetti, czy skomplikowany obiad z deserem. Pamiętaj! Nie musisz szukać Masterchefa, ale warto aby twój życiowy partner umiał zrobić coś więcej, niż kanapki z serem ;-)

7. Zawsze cię wspiera, nawet gdy popełnisz błąd

Zawaliłaś ważny projekt w pracy, a twój facet zamiast słów pocieszenia, mówi coś w stylu: "To twoja wina, mówiłem że powinnaś więcej się nad tym skupić"? To jeden z sygnałów, że w twojej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza... Oczywiście, gdy popełniasz błędy, żaden mężczyzna nie powinien być bezkrytyczny. Są jednak sytuacje, w których musi jednak stać za tobą murem, wspierając cię, a nie na każdym kroku obwiniając o wszystko.

Jak wyznawać sobie miłość każdego dnia na różne sposoby?

8. Jest szczery

Często przyłapujesz faceta na drobnych kłamstewkach, które pozornie wcale nie są groźne? Jeśli oszukiwanie weszło mu w nawyk, może też kłamać w o wiele poważniejszych sprawach... Nikt z nas nie jest nieskazitelnie uczciwy, ale ciągłe niedopowiedzenia mogą w końcu doprowadzić do kryzysu.

Czytaj więcej na temat związków