O czym rozmawiać na pierwszej randce: 7 tematów, które warto dać na pierwszy ogień. Poznaj je wszystkie!

o czym rozmawiać na pierwszej randce fot. Adobe Stock/Song_about_summer
O czym rozmawiać na pierwszej randce, by skończyła się powodzeniem? Pierwsze takie spotkanie przeważnie wiąże się z dużym stresem, ponieważ nie zawsze wiemy, jak wywrzeć pozytywne wrażenie na osobie, z którą się umówiliśmy. Najwięcej kłopotów przysparza rozmowa. Wiele z nas nie ma pojęcia, jakie tematy wypada poruszyć na pierwszym spotkaniu, a których kwestii lepiej nie podejmować.
/ 13.12.2022 13:25
o czym rozmawiać na pierwszej randce fot. Adobe Stock/Song_about_summer

Tematy na pierwszą randkę, które poznasz za chwilę, być może są oklepane, ale hej! Ważne, aby być przygotowanym i żeby nie nastała ta niezręczna cisza, której tak wszyscy się boimy. Dobrze dobrane tematy zastępcze, gdy wyczerpiecie już limit głównych pytań, będą idealną opcją na brak pomysłu.

Spis treści:

 1. Pierwsza randka – o czym rozmawiać?
 2. O co pytać na pierwszej randce?
 3. Tematy, których nie poruszać na pierwszej randce

Pierwsza randka – o czym rozmawiać?

O czym rozmawiać na pierwszej randce – to najczęstszy problem randkowiczów. Pamiętaj, że oznaki flirtu mężczyzny nie zawsze będą jasnym podrywem, a ciągłe tematy o pogodzie nie zagwarantują wam kolejnych randek.

Tematy na pierwszą randkę przygotowałyśmy następujące:

 1. Zainteresowania – na pierwszym spotkaniu warto porozmawiać o swoich pasjach. To temat rzeka, o którym można rozprawiać godzinami. Dzięki niemu dowiesz się, jak druga strona spędza wolny czas oraz co sprawia jej największą przyjemność. Być może okaże się, że macie wspólne zainteresowania, co jeszcze bardziej was do siebie zbliży.
 2. Bieżące wydarzenia – z uwagą śledzisz aktualne wydarzenia z kraju i ze świata? Warto pogadać o tym na pierwszej randce. Będziesz mogła wyrazić swoje opinie na wiele ważnych kwestii i poznać spostrzeżenia osoby, z którą się umówiłaś. Najbezpieczniej rozmawiać na tematy społeczne.
 3. Kultura – to bardzo szeroki temat, dlatego warto go podjąć na pierwszej randce. Opowiedz osobie, z którą się spotkałaś, na czym ostatnio byłaś w kinie czy teatrze, dowiedz się, po jaki gatunek literatury sięga najczęściej. Rozmowy o muzyce, książkach czy kinematografii są lekkie i przyjemne, dlatego czas upłynie wam w mgnieniu oka. Dzięki nim można nie tylko poszerzyć horyzonty, lecz także zdobyć wiele cennych informacji na temat upodobań drugiej strony.
 4. Jedzenie – to temat, który warto podjąć na pierwszej randce, kiedy nastanie niezręczna cisza. Zapytaj, jakie potrawy najbardziej smakują osobie, z którą się spotkałaś, a za którymi nie przepada. Opowiedz, czy wolisz jadać na mieście, czy w domu. Może się okazać, że oboje jesteście fanami jakiegoś rodzaju kuchni i będziecie mogli na kolejnych randkach wspólnie gotowa bądź udać się do ulubionej restauracji.
 5. Podróże – rozmowy o podróżowaniu potrafią być długie i bardzo inspirujące, dlatego na pierwszej randce nie powinno się od nich stronić. Dobrze dowiedzieć się, w jakich miejscach była osoba, z którą się spotkaliśmy, zapytać, czy woli podróżować po Polsce, czy zagranicą. Jeśli masz na swoim koncie niezapomniane wyjazdy, warto, abyś o nich opowiedziała. Pamiętaj jednak, żeby zbytnio się nimi nie afiszować. Możesz wyjść na osobę, która ma tendencję do przechwalania się.
 6. Marzenia, plany – wśród tematów, które warto poruszyć na pierwszej randce, są również marzenia i plany na przyszłość. Rozmowa o celach, jakie chcielibyście osiągnąć w życiu zawodowym i osobistym, może być dla was bardzo cenna. Dzięki niej dowiesz się, jakie priorytety ma druga strona i czy jej wizja przyszłości jest zbliżona do twojej.
 7. Śmieszne sytuacje – każdy z nas niejeden raz w swym życiu był uczestnikiem zabawnych wydarzeń. Na pierwszej randce, dla rozluźnienia atmosfery, warto o nich opowiedzieć. Absurdy życia codziennego, których jesteśmy świadkami lub w których bierzemy udział, mogą rozbawić was do łez. Poza tym będziesz mogła ocenić, czy macie podobne poczucie humoru, które jest przecież ważnym aspektem w relacjach międzyludzkich, a szczególnie w relacji partnerskiej.

Po dobrze przeprowadzonej przez was rozmowie, kiedy facet cię pożąda, a ty odwzajemniasz mu tym samym, to wielce prawdopodobne, że randka będzie miała spektakularny finał.

O co pytać na pierwszej randce?

Rozmowa na pierwszej randce to też również zadawanie pytań rozmówcy. Pytania otwierają furtkę do innych, powiązanych z nimi tematami, dzięki czemu tematy do rozmów nasuną się same! Warto zatem zapytać o:

 1. Czego najbardziej bałeś się w dzieciństwie?
 2. Gdybyś miał możliwość jedzenia tylko jednej potrawy do końca życia, to co to by było?
 3. Jakie miałeś przezwiska za czasów szkolnych?
 4. Czy śpiewasz pod prysznicem? Jeśli tak, to co konkretnie?
 5. Gdybyś mógł na jeden dzień zamienić się ciałami ze sławną osobą, to kto by to był?
 6. Co najczęściej lubisz robić w wolnym czasie?
 7. Jakie jest Twoje największe zainteresowanie?
 8. Jakbyś dziś wygrał milion złotych, co byś za niego kupił?
 9. Lubisz gotować? Jeśli tak, to co jest Twoim popisowym daniem?
 10. Czego najbardziej bałeś się w dzieciństwie?

Tematy, których nie poruszać na pierwszej randce

Wiesz już, o co pytać na pierwszej randce oraz o czym rozmawiać. Przejdźmy do tematów tzw. zakazanych, po których wasze spotkanie skończy się niepowodzeniem, bądź nawet kłótnią.

Jak ognia wystrzegaj się tematów związanych z polityką czy religią. Jak wiesz, każdy z nas ma czasem odmienne poglądy, a nad gustami się nie dyskutuje. Jeśli natomiast mężczyzna chce ochrzcić przyszłe dzieci, a ty nie wierzyć w boga, to lepiej zakończyć spotkanie na jednej randce.

Dodatkowo staraj się nie użalać nad sobą oraz nie narzekać. Pierwsza randka to nie terapia z psychologiem i mówienie na wstępie o swoich złych doświadczeniach może drugą osobę zniechęcić. Lepiej te tematy poruszyć, jak będziecie się znać już trochę.

Ponadto mówienie źle o swoich znajomych czy rodzinie obgadując ją, przy tym pokaże mu, jaką osoba jesteś i że liczą się dla ciebie tylko plotki oraz sensacja. Mężczyzn to tak naprawdę nie interesuje, która twoja przyjaciółka kupiła sobie sukienkę niepasującą do jej figury czy co ktoś powiedział coś o kimś i jest afera.

Największym i najczęstszym błędem podczas rozmowy na pierwszej randce jest dopasowanie swoich upodobań do rozmówcy. Owszem, polubi cię przez to bardziej, lecz po czasie zorientuje się, że jednak jogurt, który lubi, nie jest również twoim ulubionym. Masz pokazać, jaka jesteś ty i że to właśnie z tobą warto iść na drugą randkę!

Na podstawie artykułu opublikowanego pierwotnie 30.08.2016 przez Annę Feligę.

Czytaj także:
Związek bez przyszłości: 9 oznak, że czas to zakończyć. Sprawdź, czy powinnaś z nim zerwać.
Te znaki zodiaku nie mają szczęścia w miłości. Zobacz, czy udany związek jest ci pisany
7 prawd na temat miłości i związków, w które trudno uwierzyć

Redakcja poleca

REKLAMA