Gdy pierwsza randka zakończyła się w łóżku – co zrobić?

Gdy pierwsza randka zakończyła się w łóżku – co zrobić?

Jeżeli pierwsza randka zakończyła się seksem, musisz szybko zdecydować czy chcesz tę znajomość kontynuować, czy ją przerwać. Pamiętaj, że jeżeli jesteś zainteresowany kontynuowaniem tej znajomości, powinieneś zadzwonić.
/ 11.05.2010 17:26
Gdy pierwsza randka zakończyła się w łóżku – co zrobić?

Przemyśl to

Masz teraz parę spraw do przemyślenia. Po pierwsze, zdecyduj, czy chcesz się z nią ponownie przespać. Niektóre relacje z kobietami najlepiej zakończyć na jednej wspólnej nocy. Ona zresztą może Ci to powiedzieć, bezpośrednio lub nie. Jeśli tuż po stosunku zrywa się i chce odejść, oznacza to, że właśnie doświadczyłeś znajomości na jedną noc. To samo w przypadku, gdy nagle zrobi się oziębła i zdystansowana. Może przestraszyć ją „zbytnia bliskość” i zacznie wycofywać się emocjonalnie, aby do niej nie dopuścić. Pozwól jej odejść, ciesz się, że w ogóle udało Ci się z nią przespać, i pamiętaj, że następnym razem może nie pójść Ci już tak łatwo.

Możesz uznać także, że chociaż ona chciałaby się z Tobą częściej spotykać, ponowne stosunki z nią nie byłyby dla Ciebie dobre. Być może seks z nią niezbyt Ci się podobał, być może ona się rozpłakała albo po prostu nie była dobrą kochanką. A może odkryłeś, że ma tak odpychającą osobowość, że nie masz zamiaru narażać się na ryzyko stworzenia z nią związku, do czego przecież może dojść, jeśli ponownie się spotkacie. A może dziewczyna wydała Ci się zbyt rozchwiana emocjonalnie. Bez względu na powód, jeśli jesteś pewien, że już nie chcesz z nią sypiać, nie pozostaje Ci wiele do zrobienia. Możesz uznać, że do niej zadzwonisz następnego dnia (patrz poniżej), ale jeśli zostawisz ją w spokoju, ona prawdopodobnie zrobi to samo. A jeśli chcesz ponownie uprawiać z nią seks, czytaj dalej.

Zastanów się, czy chcesz do niej zadzwonić następnego dnia. Dla kobiet bardzo ważne jest, abyś zadzwonił następnego dnia po seksie. Bardzo, bardzo ważne. Wyznały nam, że jest im smutno, gdy dany facet nie dzwoni. Ponownie mamy tu do czynienia z podwójnym prawem: chociaż dziewczynie nie przyszłoby nawet do głowy, żeby do Ciebie zadzwonić, będzie oczekiwać, abyś Ty to zrobił. Oczywiście nie oznacza to, że musisz chwycić za słuchawkę. Musisz to jednak zrobić, jeśli jest dla Ciebie sprawą priorytetową, aby w życiu nie zasmucać kobiety.

Zobacz: Kultura a erotyzm

Twarde dziewczyny?

Naszym zdaniem dziewczyny nie są delikatnymi kwiatami. Są twarde i wiedzą, że umawianie się na randki bywa ciężkie. I chociaż Twoja wybranka pewnie chciałaby, żebyś zadzwonił, jeśli tego nie zrobisz, raczej nie będzie siedzieć na kanapie i łkać, podczas gdy pomocne przyjaciółki będą podawać jej kolejne chusteczki i kartony lodów. Prawdopodobnie nie jesteś w stanie aż tak jej zasmucić. Problem polega na tym, że jeżeli nie odezwiesz się do niej następnego dnia, wkurzysz ją i nie będzie chciała pójść z Tobą ponownie do łóżka przez jakiś czas. Choćby z tego powodu — ale także z innych — najlepiej zadzwonić do kobiety, z którą jeszcze chciałbyś spotkać się na kolejną seksualną sesję. Nie musisz robić z tego nic wielkiego. Po prostu o danej porze następnego dnia zadzwoń do niej do pracy lub do domu i powiedz coś w rodzaju: „Chciałem tylko zadzwonić i podziękować ci za poprzednią noc. Było super. Nie mogę przestać myśleć o tym, jak świetnie nam było razem i jaka z ciebie wspaniała dziewczyna. Dzięki”. W tym przypadku możesz skorzystać z automatycznej sekretarki. Ważne, żebyś zadzwonił i żeby ona wiedziała, że dzwoniłeś. Jeśli jednak odbierze telefon, nie przeciągaj rozmowy. Możesz ustalić z dziewczyną datę Waszego kolejnego spotkania (jeśli je zaplanowałeś!) albo po prostu umówić się na randkę bez specjalnego planowania tego, co podczas niej zrobicie. Możesz też stwierdzić, że chcesz się z nią ponownie spotkać, ale nie masz przy sobie kalendarza, więc jeszcze zadzwonisz. Nie obiecuj, że się odezwiesz, jeśli nie masz zamiaru tego zrobić. Po prostu podziękuj jej za dobrą zabawę i odłóż słuchawkę.

Zobacz: Tajemnica dobrego podtrzymywania więzi

Artykuł jest fragmentem książki "Kobiety wolą uwodzicieli. Jak je zdobywać?" David Copeland, wydawnictwo Helion