Nie panikuj, to tylko randka

Dla wielu osób pierwsza randka jest bardzo stresującym doświadczeniem. Zastanawiamy się gdzie pójść, o czym rozmawiać, jak się zachowywać. Zaplanuj wszystko wcześniej i zastosuj kilka z naszych sztuczek. Pomogą one zapobiec „wpadkom”, wilgotnym dłoniom i nieprzyjemnym chwilom ciszy.
/ 25.09.2007 06:26
Dla wielu osób pierwsza randka jest bardzo stresującym doświadczeniem. Zastanawiamy się gdzie pójść, o czym rozmawiać, jak się zachowywać. Zaplanuj wszystko wcześniej i zastosuj kilka z naszych sztuczek. Pomogą one zapobiec „wpadkom”, wilgotnym dłoniom i nieprzyjemnym chwilom ciszy.

Zrobiłeś kawał dobrej roboty – poznałeś kogoś. Nie tylko miło pogawędziliście, ale też wymieniliście się numerami telefonów i umówiliście się na następne spotkanie. Masz przed sobą randkę!!! Możesz się do niej przygotować by wszystko przebiegło gładko (i pozwoliło ci na drugą randkę :)

Gdzie pójść na pierwszą randkę...
Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić to wybór odpowiedniego miejsca na spotkanie. Kolacja w restauracji będzie znakomitym wyborem; zwykle trwa godzinkę, dwie i nie wymusza bliskości, jeśli rozmowa pomiędzy wami się nie klei. A kiedy wszystko jest w porządku możecie kontynuować tam waszą randkę.
Jeżeli zaplanujesz wspólne wyjście na kolację zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiedniej restauracji. Nie decyduj się na te z romantyczną muzyką i przygaszonymi światłami, bo sprawią one wrażenie bardzo romantycznej randki. A przecież wcale jeszcze nie musisz być pewien, że tak ona ma wyglądać. Wybierz więc restaurację o neutralnym wystroju i muzyce.

Bądź przygotowany
Ludzie podczas pierwszej randki zwykle boją się niezręcznej ciszy, ale wystarczy odrobinę się przygotować, by jej uniknąć. Można przeczytać kilka gazet, aby dowiedzieć się np. „kto z kim” w Hollywood, zorientować się w aktualnych nowinkach w modzie, muzyce, filmie itp. Dzięki temu będziesz miał sporo tematów i utrzymasz zainteresowanie towarzysza. Pomocne może być zanotowanie czterech czy pięciu interesujących tematów i w razie czego mieć je pod ręką. Tyle wystarczy. Ale szybko zdasz sobie sprawę z tego, że te podpowiedzi wcale nie były ci potrzebne.

Rozmowa na randce
Przygotowany wcześniej plan luźnej rozmowy pozbawi pierwszej randki stresującej presji i zagwarantuje, że rozmowa przebiegnie swobodnie. Zobaczysz, że przygotowania wcale nie były potrzebne. Ale – przezorny zawsze ubezpieczony. Żaden cyrkowiec nie zaprzeczy, że spacer na linie pod dachem namiotu jest łatwiejszy, kiedy ma świadomość, że ma pod sobą bezpieczną siatkę.
Więc przygotuj sobie początek i zakończenie rozmowy.
Jedną z najtrudniejszych czynności podczas poznawania nowej osoby jest, jak sądzę dla wielu z nas podtrzymanie rozmowy lub jej rozpoczęcie. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z wyjątkowo żenującej ciszy, która zapada podczas konwersacji I zapewne każdy z nas stara się jej unikać jak ognia! Dlatego też przygotowaliśmy kilka pytań, wartych zapamiętania, ułatwiających w znaczny sposób nawiązanie rozmowy, zgrabną zmianę tematu czy też najprościej rzecz ujmując- podtrzymanie wymiany zdań. Dzięki nim ustrzeżecie się tych krępujących momentów, w których nic nie przychodzi do głowy ale coś trzeba powiedzieć! A zatem:
  • Jak minął Ci dzień? (pytanie to jest banalne, ale daje możliwość wejścia w rozmowę I liczne zmiany tematu!)
  • Wyglądasz bardzo ładnie, gdzie kupiłeś/aś - określoną rzecz, może to być bluzka o pięknym kolorze lub świetnie skrojone spodnie
  • Rozmowa może dotyczyć również jakiegoś lokalnego wydarzenia
  • Jak spędziłaś/eś ten tydzień
  • Czy uprawiasz jakiś sport, a jeżeli padnie odpowiedź twierdząca to jaka to dyscyplina
  • Czy byłeś/aś kiedykolwiek w…. (restauracji, pubie, klubie, na wystawie, w muzeum itd.), Jak ci się podobało?
  • Skąd pochodzisz? Gdzie chodziłeś/aś do szkoły, liceum, technikum? Gdzie studiowałaś/ eś?
  • Czy czytałeś/ aś jakąś ciekawa książkę?
  • Zawsze można zapytać o nasze zainteresowania daje nam to duże pole do popisu, a osoba z którą rozmawiamy na pewno zauważy naszą znajomość tematu.
  • Jak minął Ci czas w pracy/szkole (raczej ostatnia "deska ratunku" Bo tak naprawdę nikt chyba nie ma ochoty rozmawiać na ten temat!)
Spróbuj też zadać jakieś niekonwencjonalne pytanie, poprawi to nastrój waszego spotkania. Na przykład:
Jeśli miałbyś możliwość ugotować coś dla trzech znanych osób kogo byś wybrał? Jeżeli to pytanie ożywi rozmowę możesz też zapytać, co by to było?

Najważniejszą regułą jednak jest: NIE TRACIĆ GŁOWY!! NIE WPADAĆ W PANIKĘ!! A jeśli rozmowa nie wychodzi to najlepszym wyjściem jest żartować z nas samych…. Dowcip zawsze pomaga !!!

Deser
Wszystko przebiegło doskonale. Dobrze czujecie się w swoim towarzystwie. Zbliża się punkt kulminacyjny waszej randki. Jeżeli do tej pory nie udało się umówić na następną randkę albo taka propozycja w ogóle nie padła, warto zadać pytanie:
Jaki film ostatnio widziałeś? Czy jest obecnie film, który szczególnie chciałbyś obejrzeć? Nie ma znaczenia, że już widziałeś ten film. Odpowiedz po prostu: och, też bardzo chce go zobaczyć. I ze swobodą w głosie zaproponuj: Zamierzałem obejrzeć ten film w przyszłym tygodniu i będzie mi bardzo miło jeśli wybierzesz się ze mną. Nie martw się, że widziałeś już ten film. Umówiliście się na druga randkę. A to najważniejsze. W przyszłym tygodniu zawsze możesz powiedzieć, że nie masz nastroju, aby iść do kina i zaproponować wyjście na drinka.

Pięć wskazówek do sukcesu
1. Przygotuj wcześniej kilka pytań i tematów rozmowy
2. Słuchaj ze szczerym zainteresowaniem, co mówi druga osoba.
3. Zadawaj pytania – rozmawiaj o tym, co jecie, pijecie, bierz czynny udział w rozmowie.
4. Pozostaw po sobie pozytywne odczucia i pamiętaj, że na pierwszej randce sprzedajesz siebie.
5. Nie zapomnij - wiele się napracowałeś, aby być na tej randce, z tą właśnie osobą. Więc bądź szczęśliwy i baw się dobrze.

A teraz czas wypróbować twoje umiejętności. Powodzenia

Redakcja poleca

REKLAMA