Lęki kobiet przed pierwszą randką - 5 obaw

Lęki kobiet przed pierwszą randką - 5 obaw fot. Fotolia
Jakie czarne myśli kłębią się w głowach kobiet przed pierwszą randką? Ty też je masz? Sprawdź!
/ 22.07.2016 10:17
Lęki kobiet przed pierwszą randką - 5 obaw fot. Fotolia

Decyzja o umówieniu się na pierwszą randkę jest trudna dla obu stron. Z jej podjęciem dłużej jednak zwlekają kobiety, co wynika ze strachu. Panie boją się pierwszej randki bardziej od mężczyzn, ponieważ wiążą względem niego większe nadzieje. Wiele z nich marzy, że będzie ona początkiem stabilnego związku. Jakie są najczęstsze lęki kobiet przed pierwszą randką?

1. Nie wydam mu się atrakcyjna

Wiele z nas ma niskie poczucie własnej wartości. Nie jesteśmy usatysfakcjonowane głównie ze swojej fizjonomii. Każda znajdzie coś, co chciałaby w sobie zmienić. Niektóre kompleksy są przez nas wyolbrzymiane lub stanowią wytwór wyobraźni. Niska samoocena skutkuje brakiem pewności siebie, co wywiera wpływ również na relacje damsko-męskie. Przed pierwszą randką często towarzyszą nam obawy, że nie spodobamy się mężczyźnie, z którym mamy się spotkać. Wielu wydaje się, że uzna nas za niedostatecznie atrakcyjne i nie będzie miał ochoty na ponowne spotkanie.

7 powodów, dla których warto chodzić na randki

2. Pewnie będzie udawał kogoś, kim nie jest

O losach znajomości często przesądza pierwsze wrażenie, dlatego na pierwszej randce obie strony starają się wypaść jak najlepiej. Niestety po pewnym czasie okazuje się, że człowiek, który zaskarbił sobie naszą sympatię, nawet w najmniejszym stopniu nie jest tym, za którego się podawał. Najbardziej bolesne jest to dla nas wtedy, kiedy zaangażowałyśmy się w relację.

Jeśli mamy na swoim koncie podobne doświadczenia, stajemy się pełne uprzedzeń. Przed pierwszą randką obawiamy się, że kolejny mężczyzna, z którym się umówiłyśmy, będzie udawał kogoś, kim nie jest. Lęk przed rozczarowaniem może w końcu spowodować, że zrezygnujemy ze spotkania.

3. On okaże się taki jak były

Nieudane związki odciskają piętno na naszym postrzeganiu mężczyzn. Jeśli w poprzednich relacjach partnerskich doświadczyłyśmy krzywd, przez długi czas czujemy niechęć do wszystkich osobników płci męskiej. Nie jesteśmy w stanie zaufać, zachowujemy dystans w obawie przed wplątaniem się w kolejny toksyczny układ.

Kiedy ktoś zaprasza nas na randkę, jesteśmy pełne obaw, czy warto się na nią wybrać. Dlaczego? Ponieważ odżywają złe wspomnienia... Wiele z nas ma tendencję do porównywania nowo poznanych mężczyzn do byłych partnerów. Wydaje nam się, że skoro doświadczyłyśmy dużo cierpienia przez naszych eks, to z pewnością kolejny facet wyrządzi nam krzywdę. Takie podejście jest bardzo błędne. Nie należy oceniać wszystkich mężczyzn jedną miarą. Być może w końcu pojawił się na naszej drodze ktoś, kto zasługuje na nasze zainteresowanie.

7 największych antyafrodyzjaków

4. Zostanę wykorzystana

Jednym z lęków, które odczuwamy przed pierwszą randką, jest ryzyko, że mężczyzna potraktuje nas przedmiotowo. Wielu facetów szuka jedynie przelotnej znajomości, o czym rzadko kiedy mówi otwarcie. Z zasady angażujemy się szybciej niż mężczyźni, dlatego tak trudno znosimy zawody miłosne. Strach przed wykorzystaniem często spędza nam sen z powiek. Nie chcemy nawiązywać bliższej relacji, ponieważ boimy się odtrącenia.

5 cech, które najbardziej przyciągają mężczyzn do kobiet

5. Na pewno znajdzie sobie lepszą

Jeżeli wątpimy we własne możliwości i jesteśmy siedliskiem kompleksów, nie potrafimy uwierzyć, że nowo poznany mężczyzna będzie nami zainteresowany przez długi czas. Obawiamy się, że nawet jeśli znajomość przerodzi się w związek, to prędzej czy później partner zostawi nas dla innej kobiety. Piękniejszej, inteligentniejszej, z większym poczuciem humoru... Przed pierwszą randką takie myśli bardzo często kłębią się nam w głowie, doprowadzając do tego, że nasze poczucie wartości jeszcze bardziej się obniża.  

5 zachowań kobiet, które rujnują związek

Redakcja poleca

REKLAMA