Randka - dlaczego warto chodzić na randki fot. Fotolia

Randka - dlaczego warto chodzić na randki

Uważasz, że chodzenie na randki nie jest dla ciebie? Jesteś w dużym błędzie! Poznaj 7 powodów, dla których nie warto od nich stronić!
/ 07.07.2016 11:52
Randka - dlaczego warto chodzić na randki fot. Fotolia

Randki nie budzą w tobie pozytywnych odczuć? Unikasz ich jak ognia? Nawet nie wiesz, ile tracisz! Umówione spotkania dwóch osób niosą na sobą wiele korzyści. Jakich?

Przedstawiamy 7 powodów, dla których warto chodzić na randki. Po ich przeczytaniu z pewnością zmienisz zdanie na temat miłosnych schadzek! Sprawdź!

Randka to okazja do tego, żeby:

1. Wyjść z domu

Najczęściej spędzasz wieczory samotnie przed telewizorem? Najwyższa pora, aby to zmienić! Wystarczy umówić się na randkę. To doskonała okazja, aby wyjść z domu i spędzić wolny czas inaczej niż zwykle. Częste siedzenie w czterech ścianach nie jest korzystne dla zdrowia psychicznego, a umówione spotkanie jest dobrą motywacją do wyjścia.

2. Założyć fajne ciuchy

Każda kobieta lubi czasem poczuć się jak największa ikona mody. Randka to doskonała okazja, aby nałożyć na siebie coś, w czym nie chodzimy na co dzień, by poczuć się pięknie i zmysłowo. Umówione spotkanie to również doskonały pretekst do zakupu nowego ubrania. W końcu na randce wypadałoby wyglądać nietuzinkowo, aby powalić mężczyznę na kolana.

3. Dowartościować się

Każda z nas uwielbia być adorowana i czuć się pożądana przez mężczyznę. Randka to doskonała okazja, żeby zrealizować te potrzeby. Jeśli mężczyzna, z którym się umówiliśmy, jest nami naprawdę zainteresowany, stara się wypaść na spotkaniu jak najlepiej. Zachowuje się jak prawdziwy dżentelmen, prawi nam komplementy, patrzy pożądliwym wzrokiem... Która kobieta tego nie lubi? Miłe gesty i słowa sprawiają, że nasza pewność siebie wzrasta. Czujemy się atrakcyjne i dowartościowane, a to właśnie nam chodzi.

4. Zjeść coś smacznego

Masz słabość do pysznych potraw? Nie potrafisz obejść się bez słodkiego deseru? Randka to dobra okazja, aby zjeść coś smacznego. Przy okazji możesz udać się do miejsca, w którym jeszcze nie byłaś. Jeżeli mężczyzna zaprasza nas na pierwsze spotkanie do klimatycznej restauracji czy przytulnej kawiarni, nie warto odmawiać, bo naprawdę można wiele stracić. 

5. Poflirtować

Masz słabość do flirtu? A może chcesz się do nauczyć? Na randce na pewno będziesz miała ku temu sposobność! Flirt to najlepszy sposób na wzbudzenie zainteresowania drugiej strony, dlatego na pierwszym spotkaniu uwielbiamy zalotnie na siebie patrzeć i uwodzicielsko się uśmiechać. Subtelne uwodzenie niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko możemy nawiązać z kimś bliższą znajomość, lecz także poprawić nasze samopoczucie i zredukować poziom stresu.

6. Poznać siebie w kontakcie z drugim człowiekiem

Dzięki randce możemy się przekonać, jak sobie radzimy w kontaktach interpersonalnych. Mianowicie, czy łatwo nawiązujemy kontakt z drugim człowiekiem, kiedy się przed nim otwieramy, a kiedy wycofujemy, co nas irytuje, a co peszy. Chodzenie na randki to doskonały sposób na przełamanie nieśmiałości. Osoby zamknięte w sobie dzięki nim uczą się bycia otwartym na innych, nabierają pewności siebie i wiary we własne możliwości.

7. Poznać swoją drugą połowę

Chciałabyś się z kimś związać? Randka to dobra okazja do poznania swojej drugiej połowy. Nie rezygnuj ze spotkania, ponieważ mężczyzna, który cię na nie zaprosił, może być twoim ewentualnym kandydatem na partnera. Nigdy nic nie wiadomo, istnieje szansa, że między wami coś zaiskrzy i zapragniecie się spotkać po raz kolejny.

Zobacz również:

Jak zorganizować idealną randkę? Najlepsze stylizacje na randkę 5 fryzur najlepszych na randkę