O tych produktach zapomnij na randce! 7 największych antyafrodyzjaków

Po ich wypiciu lub zjedzeniu możesz jedynie pomarzyć o upojnej nocy! Podpowiadamy, jakich produktów należy się wystrzegać na randce! Przeczytaj!
Antyafrodyzjaki - 7 produktów obniżających libido fot. Fotolia

Już nasze babcie wiedziały, co podać na talerzu dziadkom, aby mieli ochotę na miłosne igraszki do białego rana. Idąc za ich przykładem, nie raz staramy się podnieść temperaturę w sypialni za pomocą kulinarnych afrodyzjaków. Niektóre produkty zaostrzają apetyt na seks, niestety jest wiele takich, które obniżają nasze libido lub sprawność seksualną.

Najsilniejsze kulinarne afrodyzjaki

7 największych antyafrodyzjaków

1. Kawa

Jeśli twój partner zaprosił cię do kawiarni, pod żadnym pozorem nie pijcie kawy. Ten uwielbiany przez wielu z nas napój kofeinowy pobudza, ale na pewno nie seksualnie, dlatego lepiej zastąpcie go przepysznym cappuccino z pianką. Kofeina obniża libido, w związku z czym wasza ochota na seks po wypiciu mocnego espresso czy czarnej herbaty szybko może przeminąć...

2. Gin z tonikiem

Alkohol spożywany w małych ilościach zaostrza apetyt na seks, ponieważ poprawia samopoczucie i rozluźnia. Niestety nie każdy rodzaj napoju procentowego podnosi libido. Łatwo można stracić ochotę na miłosne igraszki przez gin z tonikiem. Zawarta w toniku chinina obniża poziom testosteronu, w związku z czym lepiej unikać alkoholi z tym napojem na randce, ponieważ to prawdziwy antyafrodyzjak.

3. Soja

O właściwościach zdrowotnych soi wie chyba każdy z nas. Mężczyźni powinni jednak spożywać ją z umiarem, ponieważ obniża poziom testosteronu, a co za tym idzie odbiera ochotę na seks. Jeśli marzysz o miłosnych uniesieniach ze swoim partnerem, przygotuj na romantyczną kolację potrawę, która nie będzie zawierała soi. Po zjedzeniu dania z tą rośliną istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój mężczyzna nie będzie na ciebie patrzył pożądliwym wzrokiem...

4. Popcorn

Domowy seans filmowy to doskonały pomysł na randkę. Najlepszą przekąską, którą uwielbiamy chrupać podczas oglądania filmu, jest popcorn. Niestety ten przygotowywany w mikrofali nie dosyć, że zawiera substancje rakotwórcze, zmniejsza ochotę na seks. Zdaniem naukowców chemikalia zawarte w opakowaniach obniżają libido, dlatego lepiej zastąpić popcorn paluszkami.

5. Mięta

Twój partner po wypiciu mięty niestety może jej do ciebie nie poczuć... Okazuje się, że mięta obniża libido, dlatego lepiej nie pić na randce koktajli z tą rośliną. Po spożyciu produktów z zawartością mięty, np. cukierków czy gum miętowych raczej można zapomnieć o porywach namiętności. To samo dotyczy papierosów mentolowych.

6. Zioła (kolendra, majeranek, szałwia)

Przyprawy o wyrazistym smaku dodają potrawom pikanterii, niestety nie wszystkie dodają jej w sypialni... Kolendra, majeranek i szałwia to wrogowie numer jeden potencji, totalne antyafrodyzjaki. Istnieje duże ryzyko, że twój mężczyzna po spożyciu dania z wyżej wymienionymi ziołami zwyczajnie może nie sprostać zadaniu, nawet jeśli będzie miał nieodpartą ochotę na seks...

Co może obniżać popęd seksualny?

7. Pomidory

Pomidory to składnik numer jeden wielu sałatek. Są pyszne, soczyste i niskokaloryczne, niestety zawierają likopen i fitofluen, które obniżają poziom testosteronu. Jeśli chcesz wzmocnić pożądanie mężczyzny, zamiast pomidorów, które są antyafrodyzjakiem, dodaj do sałatki np. fasolkę szparagową, która uznawana jest za jeden z najlepszych afrodyzjaków dla mężczyzn.

5 trików, jak poprawić swoje libido

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)