Jakie kwiaty na walentynki wybrać dla ukochanej – sprawdzone propozycje

Kwiaty na walentynki fot. Adobe Stock
Jakie kwiaty na walentynki wybrać? Najlepsze będą czerwone kwiaty, a ich liczba powinna być nieparzysta.
/ 11.02.2020 09:48
Kwiaty na walentynki fot. Adobe Stock

Wybierając kwiaty na walentynki możesz postawić na tradycyjny bukiet lub zdecydować się na oryginalną kompozycję typu flower box czy kwiaty ułożone w ramkę.

Na skróty:

 1. Kwiaty na walentynki - polecane gatunki
 2. Kwiaty na walentynki - flower box
 3. Doniczkowe kwiaty na walentynki

Kwiaty na walentynki - polecane gatunki

Najpopularniejszym wyborem na walentynki są czerwone róże, najlepiej w dużej ilości. Czerwona róża to symbol miłości, zebrana w bukiecie prezentuje się kobieco i dostojnie.

Można powiedzieć, że kupując kwiaty na walentynki i decydując się na bukiet czerwonych róż na pewno nie popełnimy faux pas, ale to nieprawda. Jeśli osoba obdarowywana nie znosi róż, a w szczególności czerwonych, raczej nie będzie zadowolona.

Te gatunki kwiatów na walentynki polecamy:

 • goździk,
 • róża,
 • tulipan,
 • kalia,
 • eustoma,
 • hiacynt,
 • frezja,
 • amarylis.

Kalie, choć do niedawna kojarzyły się raczej z uroczystościami żałobnymi, coraz częściej pojawiają się w bukietach ślubnych. Wręczenie ukochanej osobie chryzantem z okazji walentynek może jednak wywołać lekką konsternację.

Wybierając bukiet na walentynki unikaj sztucznych zdobień w postaci perełek czy koralików. Lepiej postawić na naturalne dodatki.

Kwiaty na walentynki - czerwone róże
fot. Adobe Stock

Przy ujemnych temperaturach jakie panują zimą nie kupuj kwiatów sprzedawanych na świeżym powietrzu. Zmarznięte poznasz po wodnistych plamach na liściach, płatkach i łodygach.

Do kwiatów, które długo postoją w wazonie należą goździki (wytrzymają nawet 3 tygodnie), eustoma czy amarylis. Wybierając kwiaty na walentynki w pierwszej kolejności kieruj się jednak upodobaniami ukochanej osoby. Jeśli uwielbia żółte tulipany, ucieszy się z nich bardziej niż z wielkiego bukietu czerwonych róż.

Rady dla wręczających kwiaty na walentynki:

 • bukiet zawsze wręczaj kwiatami do góry (łodygi na dole);
 • przed wręczeniem bukietu zdejmij celofan lub papierową osłonkę;
 • korzystając z kuriera, nie zapomnij o bileciku i wcześniejszym opłaceniu usługi.

Jeśli nie wiesz, co napisać na bileciku, zajrzyj tutaj: cytaty o miłości - najpiękniejsze sentencje i wiersze.

Kwiaty na walentynki - flower box

Kwiaty zebrane w gustownym opakowaniu, które zdobią wnętrze, czyli flower box można przygotować także ze świeżych kwiatów.

flower box
fot. Adobe Stock

Dobrym pomysłem na flower box jest łączenie pełnych kwiatów, takich jak róża czy eustoma z wypełniającymi (np. gipsówka, niezapominajka). Flower box możesz zrobić samodzielnie, jednak estetyka jest tu ogromnie ważna. Jeśli już sam wybór pudełka na kwiaty okazuje się zbyt trudny, skorzystaj z oferty kwiaciarni, która przygotowuje flower boxy.

Doniczkowe kwiaty na walentynki

Kwiaty na walentynki będą dłużej przypominać o sobie, jeśli zdecydujesz się, by zamiast bukietu ciętych kwiatów kupić doniczkowy.  Tutaj zdecydowanie lepszym wyborem będzie roślina kwitnąca, np. storczyk. Pielęgnacja storczyka nie powinna sprawić problemu nawet osobom mało doświadczonym w uprawie kwiatów.

Rośliny nie wytwarzające kwiatostanów w domowych warunkach, takie jak zamiokulkas, sansewieria czy bananowiec, raczej nie kojarzą się z miłością. Jednak jeśli wiesz, że osoba, której chcesz podarować kwiat w doniczce uwielbia palmy czy kaktusy, z pewnością będzie zadowolona z takiego prezentu. Pamiętaj jednak o dekoracji - doniczkę warto przewiązać choćby czerwoną wstążką.

Więcej pomysłów na walentynki:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA