Jakie kwiaty na walentynki – rady florystyki

Zastanawiasz się jakie kwiaty dać ukochanej osobie na walentynki? Masz już dość tradycyjnych bukietów z róż? Nasza florystka radzi, jakim bukietem zaskoczyć w walentynki. Czas otworzyć się na oryginalne rozwiązania jak: bukiety z owoców, kwiatowe ramki czy kwiaty w ozdobnym pudełku.
/ 06.06.2019 04:48

Owocowe bukiety na walentynki

Pamiętacie wiersz Bolesława Leśmiana „W malinowym chruśniaku”? Czyż jest coś bardziej zmysłowego niż soczyste owoce, którymi częstujemy ukochaną osobę. Czy dając jej to co piękne, naturalne i pyszne nie dajemy jednocześnie pięknego dowodu miłości? Soczyste, słodkie, owoce niech staną się symbolem Walentynek.

Jakie kolory bukietów wybrać?

W tym roku polecam zamianę klasycznej czerwieni na odcienie różu i koloru malin. Bardzo modne na zachodzie Europy kompozycje w tych odcieniach coraz częściej można spotkać też w ofercie polskich kwiaciarni. 

Owocowo-kwiatowe bukiety na walentynki

Spragnionym lata i oryginalnych rozwiązań polecam serce pełne drobnych owoców. Podarowane ukochanej osobie to piękna i pyszna alternatywa dla klasycznego bukietu z róż.

 

Mimo zimowej pory dostępnych jest wiele owoców lata jak: truskawki, porzeczki, rajskie jabłuszka. Uzupełnione owocami dziurawca oraz drobnymi kwiatami, stworzą niepowtarzalną i smakowitą dekorację walentynkową. Wszystkie elementy mocowane są na podkładach z gąbki florystycznej, która jest dostępna w wersji pełnej oraz pustej w środku.

Bukiet, w którym oprócz kwiatów znajdzie się miejsce dla owoców, to specjalność naszej pracowni. Obecnie dostępność kwiatów w zimie jest bardzo szeroka. W dobrej kwiaciarni zakupić można nawet piwonie czy konwalie i szafirki. Na zakochanych czekają też morelowe odcienie hiacyntów oraz przepiękne odmiany storczyków.

Z okazji walentynek kwiatowymi serduszkami możemy obdarować nie tylko partnera, ale także przyjaciół i rodzinę.

Polecamy: Flirt towarzyski – karty do gry

Jasne pastelowe odcienie kwiatów ułożone w formę serca to strzał w 10-tkę.

 

Wybierając kształt pusty w środku, możemy je wykorzystać jako oryginalną ramkę na zdjęcie. Pierścionek zaręczynowy w kwiatowym sercu? Aby go nie zagubić, warto przymocować go atłasową wstążką.

Kwiaty w ozdobnym pudełku

Kwiaty w ozdobnym pudle w kształcie serca to idealny prezent dla ukochanej osoby, a także ciekawy pomysł dekoracji na walentynkowy stół. Dla lubiących klasykę i pragmatyzm polecam to właśnie rozwiązanie.

Kompozycje walentynkowe w naczyniu

Kompozycje wykonane w naczyniu są dobrą alternatywą dla wszystkich, którzy walentynkowe spotkanie szykują poza domem. Rozwiązany zostanie problem poszukiwania wazonu, dekoracja zachowuje swój fason i ma stały dostęp do wody.

Bez względu na rodzaj wybranej dekoracji ważne jest, aby nie pakowano jej w folię. Przy ujemnych temperaturach zwielokrotnia odczucie zimna i bardzo szkodzi roślinom. Niezastąpiony będzie gruby papier, kocyk, ważne aby w miarę krótko przebywać na dworze z kwiatami.

Przy ujemnych temperaturach nie kupujmy kwiatów sprzedawanych na świeżym powietrzu. Zmarznięte poznamy po wodnistych plamach na liściach, płatkach i łodygach.

Zobacz także: Życzenia z okazji walentynek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11.01.2018 09:45
Ja jak zwykle zamówię coś w Kwiaciarni Kwiaty u Bożeny Zwierzchoń. Zawsze tam zamawiam, bo jako jedyni mają świeże kwiaty.