Pierwszy raz - 7 największych mitów

Pierwszy raz - 7 największych mitów fot. Fotolia
Na temat pierwszego stosunku płciowego krąży wiele mitów. Jakich? Przeczytaj i przekonaj się sama!
/ 28.07.2016 13:37
Pierwszy raz - 7 największych mitów fot. Fotolia

Pierwszy raz to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ stanowi początek życia seksualnego. Powinien być przeżyty jak najlepiej, bowiem może rzutować na kolejne kontakty seksualne. U jednych dochodzi do niego spontanicznie, drudzy długo się do niego przygotowują. Najważniejsze, aby pozostały po nim dobre wspomnienia.

Niestety wiele osób ma mylne wyobrażenie o pierwszym stosunku płciowym. Jakie mity krążą na temat pierwszego razu? Przedstawiamy 7 najpopularniejszych!

1. Kobieta podczas pierwszego razu nie może zajść w ciążę

Twierdzenie, że kobieta podczas pierwszego razu nie może zajść w ciążę, jest całkowicie błędne. Niestety to jeden z najpopularniejszych mitów, w który święcie wierzy wiele osób. Tymczasem prawda jest taka, że do zapłodnienia może dojść podczas każdego stosunku. Jeśli zdrowa, płodna kobieta decyduje się na pierwszy raz bez zabezpieczenia, a do wytrysku nasienia dojdzie w pochwie, istnieje duże ryzyko, że zajdzie w ciążę. Niestety wielu niedoświadczonym dziewczynom wydaje się, że nie ma takiej możliwości.

2. Pierwszy raz boli

W przypadku tego mitu istnieje logiczne wytłumaczenie. W końcu podczas pierwszego razu dochodzi do przebicia ciała! Nie jest to jednak tak brutalne, jak wielu osobom się wydaje. Tak naprawdę poziom bólu jest zdeterminowany przez rodzaj błony dziewiczej (wyróżniamy błony: półksiężycowatą, brzeżną, sitkowatą i perforowaną). Większość kobiet ma błonę półksiężycowatą, dlatego ból podczas jej naderwania jest minimalny. Oczywiście istnieją wyjątki od reguły. Duży wpływ na to, czy pierwszy raz boli czy nie, ma stres. Jeśli dziewczyna jest zdenerwowana, stosunek może sprawić jej ból.

Czy pierwszy raz boli?

3. W czasie pierwszego razu pojawia się krwawienie

Wiele młodym dziewczyn boi się pierwszego razu, ponieważ myśli, że straci podczas niego dużą ilość krwi. Tak jak w poprzednim punkcie, wszystko zależy od błony dziewiczej. Może być ona bardziej lub mniej ukrwiona, cieńsza lub grubsza, bardziej lub mniej elastyczna, dlatego istnieje możliwość, że krwawienie się pojawi, ale wcale nie musi. I co najważniejsze - nawet jeśli wystąpi, ma postać niewielkiego, jednorazowego plamienia, dlatego nie trzeba się wyposażać w bandaże.

4. Im później kobieta zdecyduje się na pierwszy raz, tym większy odczuje ból

To kolejny mit na temat pierwszego razu, który ma mnóstwo wyznawców. Wielu osobom wydaje się, że im później dziewczyna rozpocznie współżycie, tym dotkliwszy będzie ból podczas stosunku. Oczywiście w tym przekonaniu nie ma ani cienia prawdy, dlatego dziewczyny, które chcą pozostać dziewicami jak najdłużej, nie powinny się przejmować, że ból będzie nie do zniesienia. 

O czym warto pamiętać przed pierwszym razem?

5. Penis może nie zmieścić się w pochwie

Niektóre osoby mają obawy, że członek w stanie rekcji może nie zmieścić się w pochwie. To oczywiście kolejny mit na temat pierwszego razu, który niezwłocznie wymaga obalenia. Oczywiście dziewczyna, która jest dziewicą, ma ciaśniejszą pochwę od swoich doświadczonych koleżanek, ale w momencie wprowadzania członka pochwa stopniowo się rozszerza. Dzięki temu, że jest silnie rozciągliwa i elastyczna, na pewno pomieści męski (nawet dużych rozmiarów) narząd.

6. Jeśli pierwszy raz trwa długo, kobieta nie czuje podczas niego bólu

To przekonanie jest całkowitą bzdurą! Długość stosunku w żaden sposób nie wpływa na odczuwanie bólu podczas pierwszego razu. Wręcz przeciwnie - długie pieszczenie narządów płciowych przed stosunkiem może doprowadzić do przekrwienia pochwy. W konsekwencji istnieje większe ryzyko, że dziewczyna odczuje ból lub będzie krwawić. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, należy podczas pierwszego razu nie przeciągać gry wstępnej w nieskończoność.

Jak bezpiecznie przeżyć pierwszy raz?

7. W czasie pierwszego razu dochodzi do przebicia błony dziewiczej

W czasie pierwszego stosunku wcale nie musi dojść do przerwania błony dziewiczej, ponieważ jeśli dziewczyna jest posiadaczką grubej i mocnej, mogą wystąpić trudności z jej przerwaniem. W niektórych przypadkach musi dojść nawet do kilku zbliżeń, aby została w pełni usunięta. Niekiedy brak przebicia błony wynika ze sposobu, w jaki para uprawia ze sobą seks. Jeżeli członek wprowadzany jest jedynie do przedsionka pochwy, nie dojdzie do jej przerwania, ponieważ nacisk na nią jest za słaby.

Redakcja poleca

REKLAMA