Co zrobić, aby pierwszy raz nie okazał się klapą?

Co zrobić, aby pierwszy raz nie okazał się klapą?
Pierwszy stosunek seksualny to bardzo ważne doświadczenie w życiu każdego człowieka. Jak sprawić, żeby był udany dla obojga partnerów? Jaka pozycja jest najlepsza podczas pierwszego stosunku seksualnego?
/ 10.03.2011 11:22
Co zrobić, aby pierwszy raz nie okazał się klapą?

"Pierwszy raz” jest ważnym doświadczeniem zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Często determinuje on nasz późniejszy stosunek do seksu, więc bardzo ważne jest to, aby partnerzy czuli się komfortowo.

Przede wszystkim!

Zanim dojdzie do zbliżenia, warto przemyśleć, czy jesteśmy pewni osoby, z którą chcemy przeżyć swój pierwszy raz. Decyzji o rozpoczęciu współżycia nie należy podejmować pochopnie. Jeśli jednak jesteśmy pewni, pierwszą rzeczą, nad którą powinniśmy się zastanowić jest odpowiednie miejsce. Partnerzy muszą czuć się bezpiecznie i wygodnie, żeby podczas stosunku móc skupić się tylko na sobie. Nie zaszkodzi też odrobina nastroju – przyciemnione światło, świece czy muzyka.

Antykoncepcja

Kolejną ważną rzeczą jest zabezpieczenie. Jeśli kobieta nie stosuje antykoncepcyjnych środków hormonalnych, powinniście zaopatrzyć się w prezerwatywy. Dla dodatkowej ochrony możecie użyć żel zawierający środek plemnikobójczy.

Pozycje

Najbardziej popularną pozycją przy pierwszym stosunku jest tak zwana " pozycja klasyczna" bądź "misjonarska", w której kobieta leży na plecach z rozchylonymi nogami, a partner leży nad nią, podpierając się rękami.

Mniej popularną, chociaż o wiele wygodniejszą, jest pozycja przypominająca pozycję ginekologiczną kobiety. Partnerka kładzie się na plecach z rozchylonymi nogami na brzegu łóżku, a partner przed nią klęczy. Dla ułatwienia, kobieta może podłożyć poduszkę pod biodra – sprawia to, że pochwa jest bardziej wyeksponowana i partner nie ma problemu z penetracją.

Przeczytaj: Czy pierwszy raz boli?

Męski punkt widzenia

Pierwszy raz jest stresujący dla obojga partnerów. Pomimo że to zwykle mężczyźni pierwsi wychodzą z inicjatywą rozpoczęcia współżycia, również mają wiele wątpliwości związanych z pierwszym razem.

Najbardziej powszechnym problemem jest przedwczesny wytrysk. Dla młodych, niedoświadczonych mężczyzn jest to naturalne, podobnie jak wysoki poziom podniecenia seksualnego.

W tym wypadku, na korzyść może działać jeszcze jedna cecha młodego wieku – zdolność do odbywania wielokrotnych stosunków. Pierwszy wytrysk może nastąpić już w trakcie gry wstępnej. Żeby go opóźnić, możesz dodatkowo ścisnąć podstawę penisa, kiedy czujesz, że jesteś już blisko.

Zobacz też: Czy warto czekać z pierwszym razem?

Napisy końcowe

Pierwszy raz rzadko bywa spektakularnym sukcesem. Dopiero uczycie się swoich ciał i przyzwyczajacie się do nagości. Nie ma się czym martwić, jeżeli nie wszystko wyszło tak jak zaplanowaliście. Pamiętajcie – praktyka czyni mistrza.

Redakcja poleca

REKLAMA