Pierwszy raz - niezapomniany

Dla jednych koszmarne wspomnienie, dla niektórych pierwsze wielkie wzruszenie, dla innych... wciąż wielka zagadka.
/ 07.07.2016 12:57

Dla jednych koszmarne wspomnienie, dla niektórych pierwsze wielkie wzruszenie, dla innych… wciąż wielka zagadka.

Nie da się ukryć, że legendarny pierwszy raz nie ma nic wspólnego z drugim, trzecim, czy piętnastym stosunkiem seksualnym w naszym życiu. Jeśli przeżyty w atmosferze agresji, wymuszenia czy szantażu, może na długo położyć się cieniem nie tylko na stosunku do erotyki, ale także całej płci przeciwnej. Z drugiej strony, piękne wejście do świata miłości i fizycznych pieszczot, może być najlepszym krokiem do szczęśliwego pożycia w przyszłości. To oczywiście teoria, bo praktyka zna przypadki zupełnie odmienne, kiedy to dobry czy zły późniejszy związek zdołał zatrzeć w pamięci to pierwsze wrażenie.

Pierwszy raz - niezapomniany…Z punktu widzenia kogoś, kto pierwszy raz przeżył na pograniczu rzeczywistości i pięknej bajki, trudno jednak nie napisać, że jest to zdarzenie na tyle wyjątkowe, że szkoda pozostawiać je przypadkowi, a tym bardziej działaniu alkoholu czy innych środków. I choć nie ma nic złego w romantycznych wieczorach z odrobiną wina za dużo, to i tak ten premierowy raz naprawdę warto odbyć przy stuprocentowej ostrości zmysłów. W przeciwieństwie do pierwszego nieudanego małżeństwa, tego nie da się już powtórzyć z lepszym skutkiem.

Naturalnie, najlepszą radą dla młodych byłoby poczekać aż znajdzie się ktoś naprawdę wyjątkowy, aż oboje będziemy chcieli tego samego. Łatwiej jednak powiedzieć, trudniej zrobić, gdy hormony poważnie ograniczają cierpliwość, zaś presja rówieśników piętnuje dziewice i prawiczków. Nieprzejmowanie się opiniami innych przychodzi łatwo dorosłym, nastolatkom znacznie trudniej.
Na szczęście, najnowsze wyniki badań seksuologicznych wskazują, że trend do coraz wcześniejszego rozpoczynania współżycia się ostatnimi laty odwrócił, zaś wiek pierwszego kontaktu zbliżył w grupie dziewcząt i chłopców. We Francji wynosi on odpowiednio 17,6 oraz 17,4 lat, zaś w Polsce nieco ponad 18 lat dla obojga płci. Wedle badań prof. Izdebskiego wykonanych na zlecenie Krajowego Centrum ds. AIDS, 51% polskiej młodzieży przeżywa swój pierwszy raz pomiędzy 17 a 19 rokiem życia, 26% wcześniej.

O czym warto pamiętać przed przystąpieniem do gry?

  • O zabezpieczeniu. Choroby weneryczne, HIV i młodociana ciąża to bardzo zły sposób na rozpoczynanie dorosłego życia. Prezerwatywa to najlepszy wybór pierwszej antykoncepcji, o ile umiemy z niej prawidłowo skorzystać. O metodach kalendarzykowej i „szybkiej ucieczki” radzę w ogóle zapomnieć.
  • O stresie. Jeśli pierwszy raz nie jest elementem gry miłosnej i prawdziwego uczucia, a jedynie młodocianym „zaliczeniem”, bardzo możliwe, że będzie to seks w trójkę: on, ona i zdenerwowanie. Skutki? Problem z erekcją u chłopców, znacznie większy ból u dziewcząt.
  • O pieszczotach. Pomagają rozluźnić się przed seksem, ale także mogą być świetną alternatywą, jeśli wolimy jeszcze trochę poczekać. Stopniowe odkrywanie sfer erogennych przy użyciu rąk i ust to największy czar pierwszych miłości – potem zwykle jest już tylko „kawa na ławę”.
  • O błonie dziewiczej. Zasadniczo podczas pierwszego razu ulega ona rozdarciu i dochodzi do niewielkiego krwawienia oraz odczucia boleści. Jest to zjawisko całkiem naturalne. Penetracja palcem lub zakładanie tamponu zwykle pozostawia błonę nienaruszoną, bowiem jest w niej elastyczny otwór.
  • O rozczarowaniu. Największa część pierwszych razów w skali zadowolenia lokuje się po środku między „rozkoszą” a „horrorem”. Chłopcy dochodzą zbyt szybko, dziewczęta wcale, nic nie wygląda jak na filmach dla dorosłych… No bo też wcale nie ma! To chwila intymna, bardzo prywatna i bardziej psychologiczna niż fizyczna – na doskonalenie technik Kamasutry ma się całe życie!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/15.07.2015 23:59
och ja mój pierwszy raz odbyłam w dzungli amazonskiej. jechałam na słoniu i w pewnym momencie patrzę a tu mokro i mokro... kapnęlam się ze to orgazm dzunglowy w wersji slonia. nawet slon się podnicil że zaczal wyć ze szczescia. o dziwo zaszłam w tym momencie w ciąże, bo romawiałam z facetem w tym czasie przez komórkę a on sms wysłał mi soje plemniki. zapłodnił mnie online. ale jazda. następnym razme mam nadzieję zajść w ciąże jak będę na basenie. użyję recznika kolezanki która dzień wczesniej kochała się z wielorybem z akwarium. może tam będą jego plemniki i tym razem zapłodni mnie sam wieloryb
/09.06.2011 14:24
Chciałabym uprawiać już seks, ale nigdy tego nie robiłam. Mój chłopak od dawno to chciał już ze mną zrobić, ale ja cały czas miałam opory. On wcześniej miał 2 dziewczyny, jest więc doświadczony, a ja zielona w tych sprawach:(.Nie wiem, czy powinnam się mu oddać. jesteśmy dopiero miesiąc ze sobą. Ale za każdym razem jak jesteśmy sam na sam, czuje takie wspaniałe dreszcze gdy mnie pieści. Czy mimo wszystko powinnam już z nim iść do łóżka??? Czy są tu jakieś doświadczone osoby, które mi pomogą? Proszę odpowiedzcie mi szczerze i poważnie.
/08.01.2012 16:57
hmm..nie nie powinas. miesciac to zakrtuko aby juz sie oddac..dziewictwo jest jak bomble z pianki, jak prysknie juz nie bedzie..przepraszam za moje polski..ja cyganka nie polka.
POKAŻ KOMENTARZE (6)