Jak doprowadzić się do orgazmu bez partnera? Kilka technik masturbacji

jak doprowadzić się do orgazmu fot. Adobe Stock
Jak doprowadzić się do orgazmu bez partnera? To prostsze niż myślisz! Wystarczy, że otworzysz się na swoją kobiecość, odważysz się poznać swoje ciało i wypróbujesz jedną z technik masturbacji, a wtedy łatwo doprowadzisz się do orgazmu. Samozaspokojenie może być tak przyjemne, jak seks z partnerem.
/ 28.02.2019 14:54
jak doprowadzić się do orgazmu fot. Adobe Stock

Jak doprowadzić się do orgazmu? Nie od dzisiaj wiadomo, że samopoczucie ma ogromny wpływ na kobiecy orgazm. Zatem, jeśli chcesz przeżyć doskonałe szczytowanie, zwłaszcza gdy robisz to po raz pierwszy, zadbaj o odpowiednią atmosferę.
Zachowuj się tak, jakbyś umawiała się na randkę z wymarzonym kochankiem - wyłącz telefon, zmień pościel (w końcu to twoje święto, a pierwszych technik masturbacji najlepiej uczyć się w łóżku), zapal świece, otwórz wino, włącz ulubioną muzykę i nastaw się na dobrą zabawę.  

Podniecająca kobieca masturbacja

Proste kroki prowadzące do orgazmu

Najprostsze ćwiczenie masturbacji, prowadzącej do orgazmu, polega na tym, że kobieta kładzie się na łóżku na wznak.
Jeśli chcesz, zostań w bieliźnie, jeśli nie, rozbierz się do naga. Rozchyl nogi i delikatnie zacznij badać swoje ciało poczynając od obojczyków i schodząc niżej ku piersiom, a potem podbrzuszu i wrażliwej wewnętrznej stronie ud. Chodzi o to, abyś poczuła, jaki rodzaj dotyku i które z miejsc na twoim ciele sprawiają ci przyjemność.
Celem tego ćwiczenia jest orgazm pochwowy, ale może być tak, że nim do niego dojdzie, dzięki pieszczotom przeżyjesz udany orgazm sutkowy. Nie krępuj się, rób, co uważasz za stosowne.
Jeśli pragniesz iść dalej, zejdź dłońmi do miejsc wokół sromu. Pocieraj je, muskaj, ogrzewaj całymi dłońmi. Spróbuj pomasować wejście do pochwy. Nie bój się w nią zagłębić, gdy poczujesz przyjemne mrowienie. Staraj się rozpoznać, w których miejscach reagujesz mocniej i podążaj za odruchami swojego ciała.
Jeśli tym miejscem jest łechtaczka, to skup się na niej. Jeśli więcej wrażeń dostarcza ci penetrowanie pochwy, nie bój się zanurzyć w niej dłoni.

Jak doprowadzić się do orgazmu na stojąco?

Zdaniem Rachel Swift, autorki „Rozkoszy kobiet” nie ma lepszego narzędzia masturbacji niż dłoń. Delikatna i ciepła daje najwięcej rozkoszy, jeśli jednak dotykanie się w miejscach intymnych kojarzy ci się z badaniem ginekologicznym, możesz wybrać zrolowaną skarpetę, ręcznik, a nawet poduszkę o które będziesz się ocierać.
W pozycji stojącej używanie przedmiotów (nie wkładanie ich do pochwy, ale ocieranie się o nie) może pogłębić doznania przy jednoczesnym wykonywaniu ruchów frykcyjnych, którymi stymulujesz mięśnia dna macicy.
Aby pozycja ta była łatwiejsza do wykonania, oprzyj się mocno górną częścią pleców o ścianę, a miednicę wypchnij do przodu, jakbyś oddawała się mężczyźnie. Orgazm przeżyty przy tym ćwiczeniu daje ogromną satysfakcję, o wiele silniejszą od szczytowania w pozycji leżącej.

Masturbacja w wodzie

Specjalnie używam określenia "w wodzie", ponieważ do tego ćwiczenia możesz wybrać zarówno wannę lub prysznic.
W obu przypadkach kieruj strumień wody najpierw na piersi lub wewnętrzną stronę ud, a dopiero na końcu na wargi sromowe. W ten sposób pobudzisz się na tyle mocno, aby dalej móc pieścić się dłońmi, stymulując pochwę lub łechtaczkę.
Z reguły masturbacja w każdej z tych pozycji kończy się orgazmem po 10, najdalej 20 minutach. Niektóre kobiety potrzebują jednak więcej czasu albo większej ilości zbliżeń nim pozwolą sobie na przeżycie rozkoszy.
Nie przejmuj się tym i trenuj na zdrowie, bo już dawno udowodniono, że masturbacja  poprawia nastrój i wzmacnia odporność, lecz także pozwala kobietom łatwiej przeżyć rozkosz z partnerem.

Przeczytaj także:
5 powodów, dla których powinnaś częściej rano uprawiać seks
Pozycje seksualne, w których spalisz najwięcej kalorii
Odczuwasz ból jajników po stosunku? Sprawdź, czy na pewno powinnaś się martwić