Seks na wakacjach - 5 niebezpieczeństw fot. Fotolia

Seks na wakacjach - 5 niebezpieczeństw, na które narażone są singielki

Na wakacyjne przygody seksualne decyduje się coraz więcej singielek. Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą seks bez zobowiązań na wakacjach? Sprawdź!
/ 12.07.2016 16:57
Seks na wakacjach - 5 niebezpieczeństw fot. Fotolia

Z roku na rok coraz więcej samotnych kobiet wybiera się na wakacje do egzotycznych zakątków, aby przeżyć płomienną przygodę. Spragnione porywów namiętności, komplementów i czułości decydują się na seks z przygodnymi partnerami. Statystyki wykazują, że panie najczęściej poszukują wrażeń seksualnych w Grecji, Turcji, Brazylii, Afryki i na Karaibach.

Seks z przystojnym, zagranicznym kochankiem może być ekscytujący i jednocześnie niezwykle ryzykowny. Przedstawiamy 5 niebezpieczeństw, jakie czyhają na singielki na wakacjach.

1. Niechciana ciąża

Podczas miłosnego uniesienia z namiętnym nieznajomym wiele pań traci głowę. Pod wpływem alkoholu i pożądania, nad którym nie mogą zapanować, zapominają o odpowiedniej antykoncepcji. Seks z obcym mężczyzną bez zabezpieczenia może doprowadzić do zapłodnienia, co często lekceważą poszukiwaczki wakacyjnych, przypadkowych uniesień. Po rozum do głowy przychodzą dopiero wtedy, kiedy zaczyna im się opóźniać miesiączka...

5 najlepszych metod antykoncepcji na wakacje

2. Choroby przenoszone drogą płciową

Wakacyjne porywy namiętności mogą prócz przyjemności dostarczyć wielu problemów. Seks z przypadkowym partnerem bez odpowiedniego zabezpieczenia niesie za sobą ryzyko zakażenia poważną chorobą weneryczną (kiłą, chlamydiozą, rzeżączką czy AIDS). Należy pamiętać, że wyłącznie prezerwatywa może ustrzec przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Singielki planujące seks z nieznajomymi na wakacjach powinny się w nie zaopatrzyć. Nigdy nie wiadomo, czy seksualny partner nie cierpi na jakąś groźną chorobę weneryczną. Być może nie jest jej świadomy lub po prostu woli to przemilczeć...

Jak uniknąć chorób wenerycznych?

3. Gwałt

Przelotny seks nie zawsze okazuje się satysfakcjonujący. Nigdy nie wiadomo, jakie oczekiwania względem przebiegu stosunku ma przypadkowy partner. Może się okazać, że jego potrzeby seksualne zupełnie nie pokrywają się z naszymi. Wtedy najlepiej zakończyć zbliżenie na pocałunkach lub pieszczotach.

Seks z przystojnym obcokrajowcem poznanym na wakacjach może okazać się dla singielki tragiczny w skutkach. Jeśli nie wyrazi zgody na spełnienie jego fantazji erotycznych partnera, istnieje ryzyko, że użyje wobec niej przemocy. W najgorszej sytuacji może dojść do gwałtu, który zawsze odciska piętno na psychice pokrzywdzonej.

4. Uprowadzenie

Kobieta, która wyrusza do obcego kraju w poszukiwaniu miłosnych uniesień, może zostać porwana i zmuszana do prostytucji. Ryzyko, że młoda, atrakcyjna dziewczyna zostanie ofiarą handlu żywym towarem jest w takiej sytuacji bardzo duże. W końcu sama prowokuje mężczyzn, aby wzbudzić ich zainteresowanie. W miejscach rozrywki takich jak knajpy czy kluby bardzo łatwo trafić w ręce nieznajomego, który może okazać się naszym oprawcą.

5. Zakochanie

Seks z przypadkowym partnerem grozi zakochaniem. Takie stanowisko zajmują psycholodzy i seksuolodzy, twierdząc, że każdy (nawet jednorazowy) akt seksualny, ma wpływ na ludzi, którzy w nim uczestniczą. Kobieta, która zdecyduje się na wakacyjny romans z egzotycznym nieznajomym, wbrew swojej woli może się w nim zadurzyć, z czego często zdaje sobie sprawę dopiero po powrocie do domu. 

Dlaczego seks bez zobowiązań to mit?