Mężczyzna idealny – bohater mitologiczny?

Mężczyzna idealny – bohater mitologiczny?
Mężczyzna idealny istnieje. Wystarczy mieć realne oczekiwania i zrezygnować z dotychczasowej ułudy, jaką jest wizja księcia z bajki na białym rumaku. Dla każdej z nas znajdzie się ten jedyny. Trzeba tylko zejść na ziemię.
/ 14.12.2010 11:54
Mężczyzna idealny – bohater mitologiczny?

Czego chcą kobiety?

Na wielu forach internetowych kobiety z wielką przyjemnością rozprawiają o tym, czego oczekują od swoich mężczyzn i jak wyobrażają sobie swój ideał. Można z łatwością zrobić zestaw cech, pod którym podpisze się każda z pań: czuły, opiekuńczy, wrażliwy, inteligentny, zaradny, dojrzały, zaangażowany, kreatywny i pewny siebie. No i przystojny. Oraz uczciwy.

Z równie dużą łatwością można ten ideał obalić za pomocą przykładów, które każdy z nas zna z własnych obserwacji. Piękne kobiety zakochują się w dużo starszych, łysych, przygnębionych facetach z nadwagą, w nieodpowiedzialnych chłopcach, którym daleko do zaangażowania oraz w wiecznie zamyślonych i bujających w obłokach intelektualistach całkowicie oderwanych od rzeczywistości. Dlaczego? Psychologowie twierdzą, że to sztuka uwodzenia jest kluczem do sukcesu. Kobiety nazywają ją słynnym „tym czymś”.

Czytaj także: Czy związek oparty na przeciwieństwach może być udany?

„Kobiety kochają się w złych chłopcach, ale wychodzą za dobrych”

Znana amerykańska pisarka Mary McCarthy podzieliła mężczyzn na dwa typy: tych, z którymi kobiety świetnie się bawią i zawiązują romanse oraz tych, za których wychodzą za mąż. Pierwszy typ charakteryzuje się atrakcyjnością fizyczną, spontanicznością, kreatywnością i beztroską. Facet tego typu potrafi uwodzić i wyrwać z codziennej rutyny spełniając wszystkie zachcianki kobiety. Jednak rzadko zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Natomiast drugi typ to mężczyzna odpowiedzialny, stateczny, zdystansowany, który pociąga intelektem. On z całą pewnością zapewni poczucie bezpieczeństwa. Jednak bez miłości na dłuższą metę staje się męczący i nudny.

Ten jedyny - charakterystyka

Kluczem do sukcesu w związku jest postawienie sobie wyraźnych, realnych wymagań i granic znajomości. Ważna jest również wzajemna akceptacja oraz przyjaźń. Psychologowie podkreślają, że kobiety instynktownie wiążą się z zamiarem założenia rodziny, dlatego poszukują partnerów odważnych, roztropnych i myślących analitycznie.

Niestety, bez względu na typ, mężczyzna od pierwszych chwil znajomości ma na celu podniesienie swojej samooceny lub seks. Dopiero, kiedy kobieta okazuje się ciepłą, tajemniczą i opiekuńczą istotą zaczynają myśleć o niej poważnie.

Wygórowane wymagania, jakimi cechują się dziś kobiety doprowadzają do frustracji z iluzorycznych powodów. Według psychologów wynikają one z przykrych doświadczeń i są aktem ostrożności.

Idealny facet to taki, który zapewni wymarzony model życia. Zazwyczaj okazuje się, że udaje się to tym, którzy mają wiele wad, ale „nadają na tych samych falach”. Warto więc mieć nadzieję, że kiedy zjawi się ten jedyny, zadziała kobieca intuicja.

Polecamy: Jak zakochać się we właściwej osobie?

Redakcja poleca

REKLAMA