David Buss w swoich badaniach ukazuje zgodność co do cech typowo męskich oraz kobiecych wśród osób różnego pochodzenia . Bycie dominującym, niezależnym, skłonnym do przemocy to przejaw męskości. Kobietom przypisuje się uczuciowość, uległość, bierność. Wyniki wskazują też, że dominujący mężczyźni są atrakcyjni w oczach kobiet.
Według dr Miriam Stoppard dominacja mężczyzn, przejawiająca się na przykład w aktywności sportowej czy osiąganiu sukcesów w pracy, ma większe szanse na zaimponowanie kobiecie niż dominacja na co dzień.
Mężczyźni lubią dominować nie tylko w towarzystwie kobiet, również wśród kolegów. Dominacja może się przejawiać na wielu płaszczyznach. Wymienić można chociażby ,,atrybuty władzy”, którymi posługują się panowie: kluczyki do samochodu bądź mieszkania, telefon komórkowy, laptop, markowe ubrania. Są to atrybuty pokazujące status społeczno-ekonomiczny. To tylko niektóre przedmioty, którymi mężczyźni błyszczą w towarzystwie. Oprócz gadżetów na uwagę zasługuje zachowanie.
Polecamy: Gry erotyczne - rozbudź swoje zmysły
Zachowanie
Mężczyzna przejawia dominację, jeżeli:
- siada z rozstawionymi nogami
- rozkłada ramiona
- zajmuje dużo miejsca
- napina klatkę piersiową
- jest stanowczy, opanowany
Tyle, ile jest kobiet, tyle preferencji, każda ma swoje upodobania. Jednak można wyciągnąć tu jeden ogólny wniosek. Wszystkie kobiety pragną mężczyzny silnego psychicznie, dominującego, który zapewni im poczucie bezpieczeństwa i wsparcia.
Kobiety to lubią
Męskie cechy, pożądane przez kobiety, to przede wszystkim:
- życzliwość
- inteligencja
- towarzyskość
- prestiż
- wrażliwość
- pewność siebie
- zaradność
Polecamy: Dlaczego warto ustalić granice związku?
Mężczyzna nie musi być typem macho, żeby zaimponować kobiecie. Ważne, żeby kierował się w życiu rozsądkiem, potrafił przyciągnąć wybrankę nie tylko portfelem. Posiadał umiejętności, dzięki którym osiągnie wymarzoną pozycję społeczną, dobra materialne. Zbuduje związek oparty na wzajemnym szacunku, poważaniu a nie dominacji i władzy.