6 objawów chorób pleców

Drętwieją Ci ręce lub nogi? Bolą głowa, brzuch lub ostatnio gorzej słyszysz? To mogą być objawy problemów z kręgosłupem
To kręgosłup utrzymuje nas w pionie i umożliwia wykonywanie codziennych czynności. Aby jednak działał jak trzeba, podtrzymujące go mięśnie i więzadła muszą być mocne i elastyczne. A to niestety zdarza się rzadko.

Problemy z kręgosłupem w większości przypadków fundujemy sobie na własne życzenie, bo robimy wszystko to, czego nasze plecy nie lubią. Większość dnia spędzamy, siedząc w pracy. Gdy przychodzi czas na wypoczynek, znów zasiadamy, tym razem na kanapie. Nie przepadamy za aktywnością fizyczną, za to dźwigamy ciężkie torby na jednym ramieniu, żyjemy w stresie i ciągłym pośpiechu. W efekcie – zbytnio obciążamy kręgosłup. A ten reaguje nie tylko bólem. Zwyrodnienia, które powstają w jego obrębie, powodują rozmaite uciski na naczynia krwionośne i nerwy.

Dlatego o kłopotach z kręgami mogą świadczyć objawy, które umiejscowione są z dala od pleców, np. drętwienie nóg czy bóle głowy lub brzucha. Warto je rozpoznać i wiedzieć, jak sobie z  nimi radzić.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
Coś wiem o bólach kręgosłupa - moja zmora w codziennym funkcjonowaniu odkąd wróciłam do ćwiczeń na siłowni. Dodatkowo siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu kręgosłupowi również. Ćwiczenia dużo pomagają, ale jakie będą najlepsze to warto wybrać się na wizytę najlepiej do fizjoterapeuty, który profesjonalnie doradzi jak można sobie pomóc. Jeśli macie problem z długimi kolejkami na NFZ, to zawsze można kupić pakiet w Lux Medzie - wizyta u fizjo, plan ćwiczeń i terapia manualna bez skierowania dostępna w 24h za 150zł.
/6 lat temu
sól ma pomoc na problemy z kręgosłupem? to chyba jakaś magiczna :D elektrostymulator tens potrafi postawić na nogi. teraz taki wynalazek można mieć u siebie w domu, econova sprzedaje tego typu sprzęt. dobra rzecz, nie trzeba czekać na rehabilitację, tylko samemu ulżyć sobie w cierpieniu :)
/6 lat temu
Kąpiel relaksująco lecznica w soli bocheńskiej salco.pl
POKAŻ KOMENTARZE (1)