masaż twarzy, odmładzanie

Masaż twarzy i głowy krok po kroku

Prosty masaż ma same zalety - nie tylko odnowi twoją skórę, ale też sprawi, że włosy staną się piękne i lśniące. Bez trudu wykonasz go sama w domu.
/ 09.02.2011 14:10
masaż twarzy, odmładzanie
Uciskanie, oklepywanie i delikatne pocieranie skóry twarzy i głowy ma wiele zalet. Po pierwsze, pobudza krążenie krwi, która dostarcza komórkom skóry i cebulkom włosowym tlen. Po drugie, sprawia, że składniki odżywcze z kremów czy szamponów wzmacniających lepiej się wchłaniają.

Masaż twarzy ma jeszcze jedną zaletę: zmniejsza zastój limfy, co sprawia, że znikają obrzęki, a toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Nie wspominając o tym, jak przyjemne są takie zabiegi! Możesz robić je sama.

Oto krótka instrukcja:


Twarz
Zmyj makijaż. Rozprowadź po twarzy sporą ilość kremu nawilżającego. Ułóż dłonie poziomo i krótkimi ruchami z dołu do góry oklepuj policzki. Zacznij z lewej strony twarzy i stopniowo przesuwaj ręce w prawo. Następnie uciskaj skórę pod oczami, zaczynając od wewnętrznych kącików oczu, a kończąc przy zewnętrznych. Powtórz trzy razy.
Potem rysuj palcami małe serduszka na czole (od lewej do prawej). Na koniec przez 30 sekund rób środkowymi i serdecznymi palcami koliste ruchy na skroniach.   
Uwaga! Taki masaż najlepiej robić codziennie (na przykład wieczorem), chyba że masz bardzo wrażliwą lub naczynkową cerę.          


Głowa
Oprzyj czubki palców na głowie blisko skroni. Dociśnij dość mocno i masuj kolistymi ruchami przez 10 sekund. Potem przesuń dłonie w górę, wzdłuż linii włosów i powtórz masaż. W ten sam sposób wymasuj całą głowę, aż do potylicy.
Staraj się nie szarpać włosów. Powtórz całość 3 razy, tak aby masaż trwał ok. 5 minut. Najlepiej robić go codziennie.   
Uwaga! W drogeriach można kupić druciane masażery do głowy. Są skuteczne, specjaliści jednak ostrzegają, że sprawdzają się tylko przy krótkich fryzurach (mogą plątać i wyrywać długie włosy).


Masz pytanie dotyczące pielęgnacji? Zadaj je na uroda.pl