Jeśli wyjdziesz za mąż w TYM wieku, raczej się nie rozwiedziesz. Kiedy najlepiej brać ślub?

Naukowcy zbadali, jaki wiek jest najlepszy, by powiedzieć sakramentalne „tak”.
Marta Słupska / 11 miesięcy temu
ślub fot. Adobe Stock

W dzisiejszych czasach, przynajmniej w świecie Zachodu, nie korzystamy już ze swatek, a na ślub decydujemy się głównie z miłości. Mimo że zimna kalkulacja przy małżeństwie nie jest wskazana, naukowcy doszli do ciekawych wniosków, które mogą wpłynąć na naszą decyzję związaną z wyjściem za mąż.

Ślub – tak, ale kiedy?

Pewien socjolog z Uniwersytetu Utah – Nocholas Wolfinger – zbadał, jakie związki są najtrwalsze. Wnioski z jego badania są jednoznaczne: najniższe ryzyko rozwodu wiąże się z braniem ślubu w wieku od 28 do 32 lat. Gdy przekroczymy czterdziestkę, ryzyko rozwodu znacząco rośnie w stosunku do osób młodszych o połowę dekady.

Badanie Wolfingera jest pozytywne dla Polaków: według danych Eurostatu stajemy po raz pierwszy na ślubnym kobiercu przeciętnie w wieku 29 lat. O dziwo, jest to najniższy wynik w całej Unii Europejskiej!

Magazyn „The Atlantic” opublikował zaś badania, które dowodzą, że w kwestii rozwodu ważna jest tez różnica wiekowa pomiędzy małżonkami. Już pięć lat różnicy zwiększa ryzyko rozstania o 18%, a 10 lat – aż o 39%. Czym więcej, tym gorzej – różnica 20 lat to już 95% szans na rozwód.

To wszystko to oczywiście tylko teoria. Praktyka zależy zaś tylko od męża i żony!

Polecamy:
Małżeństwa zawarte w tym dniu najczęściej kończą się rozwodem. Tę datę wybiera bardzo dużo par!
Skarbówka bierze się za nowożeńców! Chcą wiedzieć, ile kosztowało wesele i kto robił zdjęcia

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/10 miesięcy temu
Ojj to zależy, za młody wiek przed 20 rokiem życia to niesie największe ryzyko. Ale sam w sobie ślub fajny jest, bardzo przyjemne wydarzenie. Ja swój slub i wesele bardzo dobrze wspominam, wesele robiłąm w Venge w Łodzi, bardzo fajna sala weselna tam jest!
/10 miesięcy temu
Najlepiej to brać ślub jak się jest na to gotowym.. a nie jak piszą w artykule na portalu plotkarskim. Ja wzięłam ślub pół roku temu jako 21 latka z chłopakiem z którym jesteśmy już ze sobą 7 lat. Miałam piękną suknię uszytą przez znajomą krawcową, obrączki od złotnika Jacka Sikorskiego i mnóstwo kochających nas osób podczas ceremonii.
/11 miesięcy temu
Dzięki wspaniałemu człowiekowi wszystkich ludzi jest on największym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek widziałem odkąd przybyłem na ten świat. Byłem sfrustrowany, ale pewnego miłego dnia, który właśnie powiedziałem Pozwól mi pójść do internetu, natknąłem się na dobrą pracę tego wspaniałego człowieka, wspaniałego doktora Angelsa, więc skontaktowałem się z nim, aby pomóc mi przywrócić mojego byłego chłopaka, a on powiedział, że jest to twój problem i powiedziałem tak, a on powiedział mi, żebym wyczyścił moje łzy, że zajmie mu to tylko kilka dni, aby go sprowadzić po tym, jak dałem mu wszystko, czego wymagał i czekałem do dnia, i że w ten wierny dzień usłyszałem pukanie do moich drzwi kogo znalazłem? mój były chłopak zaczął błagać o wybaczenie, dlatego wróciłem z powrotem przez wielkiego Dr.Angelsa, radzę ci skontaktować się z nim (theangelsofsolution @ outlook.com) w każdym rodzaju problemu, jak, jeśli chcesz swojego byłego kochanka z powrotem , do opieki ziołowej chcesz awansować w biurze itp Jego e-mail ponownie (theangelsofsolution @ outlook.com) ..
POKAŻ KOMENTARZE (6)