Najgorszy dzień na ślub fot. Adobe Stock

Jaki jest najgorszy dzień na ślub? Statystyki mówią same za siebie!

Czy data ślubu ma realny wpływ na trwałość małżeństwa? Okazuje się, że... jak najbardziej! Kiedy nie powinno brać się ślubu, jeśli chcemy trwałego związku? Zobacz!
/ 24.01.2019 19:37
Najgorszy dzień na ślub fot. Adobe Stock

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Tym pięknym chwilom towarzyszy ogromna radość, łzy wzruszenia i emocje, których nie da się opisać słowami. Później przychodzi szara rzeczywistość i codzienność, w której często zapominamy o miłości i wzajemnym szacunku.

Niestety bardzo dużo par nie jest w stanie wygrać z kryzysem i podejmuje decyzję o rozwodzie.

Ma na to wpływ wiele czynników, ale naukowcy odkryli, że jednym z nich jest data ślubu. Brzmi nieprawdopodobnie, ale najnowsze badanie nie pozostawiają złudzeń.

Jaki jest najgorszy dzień na ślub?

Brzmi zaskakującą, ale najgorszym dniem na ślub są... walentynki. Naukowcy z Uniwersytetu w Melbourne przeprowadzili badania, które wyraźnie pokazują, że zakochani nie powinni planować ceremonii zaślubin na 14 lutego.

Zaręczyny w Walentynki - hit, czy kit? 

Z danych statystycznych wynika, że ok. 11% małżeństw zawartych w dzień zakochanych rozpadało się przed upływem 5 lat, a 23% par rozwiodło się przed upływem 10 lat. Oczywiście te dane warto potraktować z przymrużeniem oka i nie nastawiać się negatywnie, ale warto o nich pamiętać :)

Kto najczęściej zawiera małżeństwo 14 lutego?

Ciekawostką jest, że osoby, które wybierały walentynki na datę ślubu, zazwyczaj były rozwodnikami lub miały dzieci. A wiele par spodziewało się dziecka.

Naukowcy mają na to pewne wytłumaczenie. Osoby pobierające się tego dnia starają się zaklinać rzeczywistość i myślą, że walentynki to wyjątkowy dzień, który sprawi, że ich miłość będzie wieczna. Autorzy badania mają podejrzenia, że tego dnia pobierają się osoby, które nie są do końca pewne swojej miłości.

Więcej informacji na temat ślubu i wesela:

Skarbówka bierze się za nowożeńców! Chcą wiedzieć, ile kosztowało wesele i kto robił zdjęcia"Kiepsko słuchać księdza, który mądrzy się na temat zakładania rodziny". Jak naprawdę wyglądają kościelne nauki przedmałżeńskie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/15.03.2018 20:54
Dzięki wspaniałemu człowiekowi wszystkich ludzi jest on największym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek widziałem odkąd przybyłem na ten świat. Byłem sfrustrowany, ale pewnego miłego dnia, który właśnie powiedziałem Pozwól mi pójść do internetu, natknąłem się na dobrą pracę tego wspaniałego człowieka, wspaniałego doktora Angelsa, więc skontaktowałem się z nim, aby pomóc mi przywrócić mojego byłego chłopaka, a on powiedział, że jest to twój problem i powiedziałem tak, a on powiedział mi, żebym wyczyścił moje łzy, że zajmie mu to tylko kilka dni, aby go sprowadzić po tym, jak dałem mu wszystko, czego wymagał i czekałem do dnia, i że w ten wierny dzień usłyszałem pukanie do moich drzwi kogo znalazłem? mój były chłopak zaczął błagać o wybaczenie, dlatego wróciłem z powrotem przez wielkiego Dr.Angelsa, radzę ci skontaktować się z nim (theangelsofsolution @ outlook.com) w każdym rodzaju problemu, jak, jeśli chcesz swojego byłego kochanka z powrotem , do opieki ziołowej chcesz awansować w biurze itp Jego e-mail ponownie (theangelsofsolution @ outlook.com) ..