Sala weselna fot. Adobe Stock

Teksty do zaproszeń ślubnych na ślub cywilny z obiadem. Jak je zredagować?

Teksty do zaproszeń ślubnych można napisać wedle ogólnie przyjętych szablonów – poważnych lub zabawnych. Można także stworzyć swoje, zupełnie autorskie. W każdym przypadku muszą spełniać kilka warunków. Jak zredagować zaproszenia na ślub z obiadem zamiast wesela?
Wioletta Górecka / 16.01.2019 06:00
Sala weselna fot. Adobe Stock

Obecne czasy pełne są innowacyjności i swobodnego podejścia do wielu kwestii. Zmiany nie ominęły także sfery ślubnej i weselnej. Coraz częściej młodzi organizują tą najważniejszą uroczystość wedle własnych potrzeb i pomysłów. Niektóre rozwiązania czasem tylko luźno nawiązują do tradycyjnej formy, znanej przez lata…

Obiad zamiast wesela – nowy, coraz bardziej popularny trend

Koszty ślubu i wesela są ogromne. Nawet na uroczystość na kilkanaście osób, trzeba z reguły wydać kilkanaście tysięcy. Najczęściej to właśnie brak odpowiedniej ilości wolnej gotówki na organizację wesela powoduje, że młodzi pobierają się coraz później.

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było wyobrazić sobie, że goście po uroczystości zaślubin udają się na uroczysty obiad, zamiast na salę weselną.

Dziś jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, wybierane zwłaszcza przy ślubach świeckich. Jest o wiele tańsze, niż wynajem sali i zagwarantowanie atrakcji na całą noc, odpadają również koszty noclegów dla gości. Informację o obiedzie zamiast wesela trzeba obowiązkowo umieścić w treści zaproszenia na ślub. Jak to zrobić?

Przykładowe treści zaproszeń ślubnych - to ci się przyda!

Obiad zamiast wesela – jak poinformować o tym gości?

Redagując zaproszenie na ślub cywilny z obiadem zamiast wesela, trzeba koniecznie jednoznacznie zaznaczyć formę przyjęcia po zaślubinach. Używając terminu „przyjęcie weselne” możesz spowodować nieporozumienie. Nie bój się zawrzeć tej informacji wprost!

Nie musisz w tym celu projektować innego, niż powszechnie dostępne, zaproszenia.

Jak zredagować zaproszenie na ślub cywilny? 

Większość sprzedawców umożliwia dopasowanie gotowych szablonów do indywidualnych potrzeb młodej pary. W zasadzie wystarczy zmienić wyłącznie jedno zdanie – zamiast zapraszać na wesele, zapraszacie na uroczysty obiad.

W tym przypadku warto podać przewidywany czas trwania przyjęcia, kwestię transportu czy noclegów. Nie jest powiedziane bowiem, że tego typu przyjęcie nie skończy się bardzo późno!

Zobacz więcej na temat zaproszeń!
Prośba o pieniądze zamiast prezentów - jak wspomnieć o tym w zaproszeniu?
Kreatywne zaproszenia ślubne - zróbcie to po swojemu!
Podziękowanie dla gości za przybycie - jak ładnie to zrobić?