POLECAMY

Poznaj najlepsze wróżby andrzejkowe, które przepowiedzą twoją przyszłość

Odkryj pięć wróżb andrzejkowych, których jeszcze nie znasz. Lanie wosku w andrzejki to nie jedyny pomysł i wróżba, którą można wykorzystać.
/ 10 miesięcy temu
Poznaj najlepsze wróżby andrzejkowe, które przepowiedzą twoją przyszłość fot. Fotolia

Zastanawiasz się, w jakie wróżby andrzejkowe pobawić się z przyjaciółmi lub rodziną? Poniżej przedstawiamy pomysły na różnorodne wróżby andrzejkowe. Noc z 29 na 30 listopada, czyli wigilia świętego Andrzeja ma magiczną moc. Wtedy wszystkie andrzejkowe wróżby sprawdzają się! Spędź Andrzejki na poznawaniu przyszłości i przetestuj 5 wróżb andrzejkowych.

1. Wróżenie z owoców

Jak wróżyć z owoców w andrzejki? Zasada jest prosta. Owoce wystawiamy na tacy lub wkładamy do jakiegoś głębokiego pojemnika. Może to być na przykład jabłko, gruszka, śliwka, pomarańcza, mandarynka. Zależnie od fantazji i naszej kreatywności mogą to też być egzotyczne owoce typu kaki, czy też bardziej swojski banan lub kiwi.

Drugiej osobie zawiązujemy oczy lub przykrywamy pojemnik tak, by można było do niego włożyć tylko rękę nie widząc zawartości. W zależności do tego, który owoc zostanie wybrany, taka będzie wróżba. Można też tylko powiedzieć, np. „wybieram owoc z prawej”, „wybieram trzeci owoc z lewej”, po to by nie rozpoznać owocu po samym kształcie.

Znaczenie owoców

Co oznaczają poszczególne owoce?

 1. jabłko - szczęśliwe pożycie
 2. śliwka – że co najmniej przez rok nie znajdzie się partnera
 3. cytryna – liczne kryzysy w związku
 4. pomarańcza - wróży rychłe znalezienie wyjątkowej miłości
 5. gruszka – znakomitą płodność i szybkie powiększenie rodziny
 6. mandarynka – nie ustatkujesz się w najbliższym czasie

Co do kiwi, kaki i innych bardziej egzotycznych owoców możecie puścić wodze fantazji, co również może stanowić wspaniałą zabawę.

Czy znasz andrzejkowe wróżby pomocne w pielęgnacji cery?

2. Wróżenie z sosnowych igieł i listków

Na czym polega wróżenie z igieł i listków? Sosnowe igły (ewentualnie z jakiegoś innego "iglaka") i dowolne listki rzuca się na wodę. Igły zwyczajowo mogą symbolizować mężczyzn, kawalerów, chłopców; listki – kobiety, panny, dziewczęta. Jeśli igła z listkiem się zetkną, to znaczy, że dana para się zejdzie lub stworzy związek.

 

Babskie andrzejki - w co się bawić?

3. Świeczki puszczane na wodę

Poznaj naszą kolejną wróżbę andrzejkową. Są to świeczki (najlepiej w rodzaju tea-light) umieszczone na tekturce lub czymś bardzo lekkim, które puszcza się na wodę. To inna wersja wróżenia z igieł i listków. Bardziej atrakcyjna, bo można to robić w zaciemnionym pomieszczeniu, które oświetli blask świec lub na świeżym powietrzu, np. nad brzegiem jakiegoś oczka wodnego. Jeśli dwie puszczone na wodę świeczki zetkną się ze sobą, oczywiście wróży to wielką spełnioną miłość lub rychły ślub. Zdeterminowane panny lub kawalerowie często dmuchają na wodę, żeby przyspieszyć połączenie. Ale uwaga! Jeśli przypadkowo ogień świecy zostanie zgaszony, to bardzo zły omen!

4. Wróżenie z plam i kleksów

Na kartkę papieru lub kawałek materiału/ściereczki należy puścić kilka obfitych kropel dowolnej plamiącej substancji. Może to być np. atrament, farba, sok z buraka itp. Następnie składamy kartkę lub tkaninę na pół. Kształt, który powstanie możemy zinterpretować.

Często powtarzające się znaczenia plam i kleksów:

 1. Człowiek – poznasz kogoś wyjątkowego, może to być miłość na całe życie;
 2. Roślina – uważaj, bo ktoś ci bliski, może cię zdradzić lub oszukać;
 3. Ptak – nie spotkasz w tym roku tej jedynej, wyjątkowej osoby, o której marzysz;
 4. Dłoń – przyjaciele pomogą ci w biedzie, na nich zawsze możesz liczyć;
 5. Zamek –  oddalisz się od bliskich;
 6. Pojazd – nie będziesz sobie radzić z życiowymi problemami;
 7. Łódź – zbyt lekki stosunek do życia ściągnie na ciebie kłopoty.

Kwiatowe andrzejki

5. Wróżenie z obierek jabłek lub ziemniaków

W andrzejkowy wieczór można też wróżyć z obierek jabłek lub ziemniaków. Jabłko symbolizuje szczęśliwą i odwzajemnioną miłość. Natomiast ziemniak może być symbolem spokojnego długiego życia. Ta osoba, która potrafi obrać skórkę w jak najdłuższą i nieprzerwaną serpentynę, ta będzie miała, albo szczęście w miłości, i/albo spokojne długie życie. Potem obierki można rzucić za siebie. Jeśli ich kształt będzie przypominał jakąś literę – będzie to pierwsza litera imienia ukochanej osoby.

Andrzejki - jak je zorganizować?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/3 lata temu
BOZE
/3 lata temu
cvały kosz kaki . bo jestem polką !
/3 lata temu
wylosowalem sliwke..za rok kaki;>dolaczy do zabawy
POKAŻ KOMENTARZE (13)