Jak przygotować wosk na andrzejki?

Lanie wosku przez dziurkę od klucza to znana od czasów starożytnych wróżba andrzejkowa, dzięki której możemy przewidzieć, co spotka nas w następnym roku. Dotyczy przede wszystkim miłości i małżeństwa. Dowiedz się, jaki rodzaj wosku wybrać i jak go przygotować, aby wróżba była wiarygodna.
/ 25.11.2013 12:07

Wosk należy stopić w kąpieli wodnej. Można użyć w tym celu specjalnego pojemnika lub starej metalowej miski, którą postawimy na garnku z gotującą się wodą. Nie powinno się robić tego bezpośrednio na ogniu, ponieważ wosk może się zapalić.

fot. Fotolia

Najlepszy wosk pszczeli

Aby poczuć prawdziwą magię andrzejek wykorzystaj do wróżby naturalny wosk. Ze względu na to, że w dawnych czasach pszczoły uznawane były za święte stworzenia, a świece ozdabiały uroczystości religijne, podchodzono do wosku z ogromną czcią i szacunkiem.

Za woskiem pszczelim przemawia także fakt, że jest bardziej elastyczny niż wosk ze zwykłych świec, przez co staje się lepszym budulcem odlewów. Można go kupić w pasiekach i sklepach internetowych - cena: ok. 10 zł/ 200 gram.

Wyjście awaryjne - wosk ze świeczki

Obecnie, ze względu na niższą cenę i szerszą dostępność, używa się wosku ze zwykłych świec. Wystarczy pociąć je na mniejsze kawałki (co ułatwi rozpuszczanie) i można przystąpić do wróżenia.

Najbardziej efektowne będą świece kolorowe.

Odlewy z wosku ze świec są jednak bardziej kruche niż z wosku pszczelego. Trzeba postępować z nimi delikatnie!

Przeczytaj: Jak wróżyć z wosku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/29.11.2014 12:44
trochę nudne