POLECAMY

10 mniej znanych wróżb i zabaw andrzejkowych

W tym roku możesz zaskoczyć gości całkiem nowymi wróżbami.
10 mniej znanych wróżb i zabaw andrzejkowych fot. Fotolia
Nudzą cię już co roku powtarzane te same zabawy andrzejkowe? Przelewanie wosku, przekładanie butów, rzucanie skórek z jabłek... Może pora na coś nowego? Poniższe pomysły na andrzejkowe wróżby zaangażują całe towarzystwo i z pewnością będą stanowiły świetną zabawę. Przekonaj się sama.

Oto nietypowe wróżby andrzejkowe:

Powinnaś wypróbować je z przyjaciółmi jeszcze w tym roku.

1. Który owoc wybierasz?

Na czym polega? Zawiązujesz danej osobie opaskę na oczach tak, żeby nic nie widziała, kładziesz na stole 3 owoce: jabłko, śliwkę oraz cytrynę i mówisz, żeby wylosowała jeden z nich. Wybrany owoc przepowie twoją miłosną przyszłość.
Jaka jest przepowiednia? Śliwka - przez najbliższy rok nie poznasz żadnej miłości; jabłko - zakochasz się i to z wzajemnością!; cytryna - poznasz miłość... ale to nie będzie nic przyjemnego.

2. Niewidzialne napisy

Na czym polega? Na białych kartkach A4 zapisujecie wszyscy dowolne imiona (każdy na jednej jedno imię) za pomocą soku z cytryny. Następnie składacie te kartki, wrzucacie do miski i każdy z was losuje jedną. Następnie zapalacie świeczkę, przybliżacie ją do kartek i sprawdzacie, komu jakie imię wypadło.
Jaka jest przepowiednia? Wylosowane przez ciebie imię to imię twojej przyszłej drugiej połówki.

3. Słomki miłości

Na czym polega? Każdy z was dostaje słomkę w innym kolorze, wrzucacie je wszyscy do miski z wodą i sprawdzacie, co się zadzieje.
Jaka jest przepowiednia? Osoby, których słomki jako pierwsze się ze sobą zetkną, połączy wieczna miłość.

4. Kiedy włożysz obrączkę?

Na czym polega? To zabawa zdecydowanie dla wytrwałych. Potrzebujesz obrączkę, nitkę i szklankę wypełnioną do połowy wodą. Osoba, która wykonuje tę wróżbę, nawija obrączkę na nitkę i wkłada ją do szklanki tak, by była ona na wysokości jej brzegów, ale ich nie dotykała. Na stole kładzie łokcie, a dłońmi przytrzymuje końce nitki. Nie wykonuje przy tym żadnego ruchu. Ręce po chwili zaczną drżeć, a przez to obrączka zacznie obijać się o ścianki szklanki.
Jaka jest przepowiednia? Licz, ile razy obrączka uderzy o szklankę. Ta liczba będzie wskazywać na wiek, w którym wyjdziesz za mąż / ożenisz się.

5. Pływające marzenia

Na czym polega? Na małych karteczkach zapiszcie dowolne marzenia - każdy swoje. Następnie każdy po kolei wrzuca swoją listę marzeń do miski wypełnionej wodą.
Jaka jest przepowiednia? Marzenie zapisane na karteczce, która wypłynie jako pierwsza na powierzchnię wody, będzie tym, które pierwsze ci się spełni.

Zobacz też:


6. Liść w kolorze miłości

Na czym polega? Zaopatrz się w czerwony liść, np. klonu i przechowuj go gdzieś wśród swoich osobistych rzeczy.
Jaka jest przepowiednia? Sprawdź, w jakim tempie usycha - jeśli powoli - miłość przetrwa długie lata, a jeśli szybko - nie będzie trwała długo.

7. Dwie połówki... orzecha

Na czym polega? Przekrój kilka orzechów włoskich na pół, następnie każdy z was niech włoży do dwóch połówek orzecha karteczki z imionami - na jednej pisze swoje imię, na drugiej imię potencjalnej miłości. Obie połówki wkłada do miseczki z wodą.
Jaka jest przepowiednia? Jeśli połówki orzechów płyną do siebie - jest szansa na to, że ten związek się uda. Jeżeli jednak płynąc, oddalają się, lepiej nie pakować się w taki związek. Nie ma on przyszłości.

8. Pikantne jedzenie... pikantne sny

Na czym polega? Zróbcie sobie pikantną ucztę. Pikantne jedzenie może spowodować przypływ pikantnych marzeń sennych.
Jaka jest przepowiednia? Osoba, która ci się przyśni tej nocy, już wkrótce rozpali twoje serce.

9. Miłosny makaron

Na czym polega? Zabawa raczej dla żeńskiej części towarzystwa, ale mężczyźni również mogą wziąć w niej udział. Każda z was wybiera jedną kluskę nieugotowanego makaronu, przy czym każda kluska musi mieć inny kształt! Następnie wrzucacie je wszystkie do wody i gotujecie.
Jaka jest przepowiednia? Ta z was, której makaron jako pierwszy wołowi się na powierzchnię wody, jako pierwsza wyjdzie za mąż.

10. Tajemniczy kleks z atramentu

Na czym polega? Na kartkę papieru wylewamy kilka kropel atramentu tak, by powstał dość duży kleks. Sprawdzamy, jaki wyłoni się z tego kształt. Przypatrzcie się uważnie, jaką literę ona wam przypomina.
Jaka jest przepowiednia? Litera, która powstała z kleksa to inicjał imienia twojej drugiej połówki. Jeśli wyjdzie ci np. "J", zacznij bacznie się przyglądać wszystkim Jurkom, Jackom, Jankom, Jakubom czy Józefom.

Zobacz też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
nawet spoko
/2 lata temu
nawed nawed ;[