POLECAMY

Sennik

Widzę liczbę siedem – jak mam to interpretować?

Widziałam podczas snu liczbę siedem. Była ona narysowana na wielu przedmiotach, które w nim się pojawiły. Mimo że całości snu nie zapamiętałam, ta siódemka wryła mi się w pamięć. I do dziś się zastanawiam, co to mogło oznaczać – pisze Karolina.

Widzę liczbę siedem – jak mam to interpretować?

Liczba siedem to najdoskonalsza cyfra według najmądrzejszych magów i znawców nauk tajemnych. Symbolizuje ona największą doskonałość, bowiem łączy w sobie materię (liczba 4) z duchowością (liczba 3). Jest więc odzwierciedleniem idealnego człowieka, który wzbił się ponad cielesność i osiągnąć wysoki poziom duchowości.

Zobacz także: Sny a intuicja

Pogląd ten podzielali jednakowoż alchemicy, którzy pragnęli stworzyć kamień, dzięki któremu człowiek mógłby się stać istotą nieśmiertelną. Kamień ten nosi nazwę Kamienia Filozoficznego. Według tekstów, które przetrwały do naszych czasów, mógł on powstać tylko wówczas, gdy połączyło się ze sobą siedem odpowiednich pierwiastków. Niestety do dziś nie wiemy jakich. Podobno kamień filozoficzny stworzony niegdyś jest ukrywany w bezpiecznym miejscu, gdyż czyhają na niego ludzi, pragnący zdobyć władzę absolutną nad światem.

Siedem to liczba Boga, to On stworzył świat w siedem dni, i to On rozkazał, by dzień siódmy, był dniem wolnym, przeznaczonym na odpoczynek i rozmowę z Bogiem oraz samym sobą.

Jeżeli w Twoim śnie pojawiła się liczba siedem, nie powinno Cię to w ogóle trapić. Jest to bowiem bardzo dobry znak dla Ciebie. Liczba ta symbolizuje szczęście, osiągnięcie celu, pełnię i sukces. To znak, że niedługo będziesz czuł rozpierającą Cię radość. Poczujesz też harmonię. Osiągniesz to, co tak niewielu jest dane. Będziesz potrafił z dystansem podchodzić do wszystkiego, dzięki czemu nic tak bardzo trapić Cię nie będzie, poza śmiercią bliskich oczywiście. Jednak i tym na razie nie musisz się przejmować.

Zobacz także: Czy wiesz, gdzie powstają sny?