POLECAMY

Sennik

Powtarzają mi się sny o windzie – jak powinienem to zinterpretować?

W moim śnie jeżdżę windą. Sam boję się wind, gdyż cierpię na rodzaj klaustrofobii i źle czuję się w tak małych pomieszczeniach. W moich snach nie czuję jednak strach, co bardzo dziwi mnie. Nie wiem, co ten sen może oznaczać, a chciałby wiedzieć, bo powtarza się on już od pewnego czas – pisze Mirek.

Powtarzają mi się sny o windzie – jak powinienem to zinterpretować?

Winda może symbolizować skomplikowaną sytuację, z której trudno będzie znaleźć wyjście. Może też oznaczać nagłe zmiany w sferze uczuciowej.

Najczęstsze znaczenia snu:

  • Widzieć windę - twoje pragnienie, by przeskoczyć pewien etap pracy, może się okazać niewykonalne.
  • Jechać windą - spotkasz ludzi, którzy okażą ci wyjątkową uprzejmość.
  • Spadająca winda - spokojna przyszłość

Interpretacja snu:

Winda jest specyficznym miejscem, które w pewnym sensie odbiera człowiekowi władzę nad samym sobą. Wchodząc do niej, zdajemy się w pełni na martwy przedmiot, w którym się znajdujemy. Mimo że dzisiaj jest już coraz mniej wypadków z windami, wśród wielu osób nadal wywołuje ona lęk i niepokój. W tym małym miejscu może wydarzyć się wszystko. Jeżeli jesteśmy zamknięci w środku z innymi ludźmi, rodzą się kolejne obawy. Bowiem wówczas winda może stać się śmiertelną pułapką. Prawdą jest, że mało kto ma faktycznie przykre wspomnienia z tym miejscem, a jednak wszyscy nosimy w sobie lęk przed nią. Stąd też może pojawienie jej się we śnie, budzi pewien niepokój, czy jednak zasadnie?

Winda porusza się do góry

W zależności od tego, w jakim kierunku poruszamy się będąc w windzie, tak różna będzie interpretacja naszego snu. Pan Mirek pisał, że śniąc jedzie windą, jednak nie określił w jakim kierunku.

Pamiętajmy, że jeżeli jedzie ona do góry, wówczas nie musimy się obawiać niczego – jest to bowiem bardzo dobry znak. Symbolizuje on zbliżający się awans, sukces zawodowy, przypływ gotówki bądź też jakiś inne pozytywne wydarzenie w naszym życiu prywatnym. Znajdziesz w sobie siłę, by zapanować nad lękami, pokonasz wszelkie przeszkody i wreszcie spełnisz swoje marzenie. Musisz tylko dalej dążyć do tego z takim samym zaangażowaniem jak dotychczas.

Zobacz także: Jak działają sny odreagowujące?

Winda zjeżdża na dół

Jeśli w Twoim śnie zjeżdżasz na dół windą, musisz przygotować się na przykre zdarzenia. W Twoim otoczeniu może wkrótce pojawić się choroba, która dotknie Ciebie albo kogoś Ci bliskiego. Możliwe również, że coś nieoczekiwanego pokrzyżuje Ci plany. Najlepiej zrobisz, nie podejmując w najbliższym czasie żadnej ważniejszej decyzji. Zostaw to na później, jeśli to możliwe.

Widzę ludzi w windzie

Ta wróżba odnosi się bezpośrednio do Twojej osobowości. Jesteś człowiekiem obrotnym i przedsiębiorczym. Angażujesz się zawsze we wszystko, czego się podejmujesz. Jesteś pracowity i ambitny. Mimo tych zalet patrzysz na innych, nie osiągasz marzeń po trupach. Los obdarzy Cię za twoją pracowitość i dobroć szczęściem i bogactwem. Postępuj tak nadal, a będziesz mógł spokojnie zapewnić sobie i swojej rodzinie dobrobyt na całe życie.

Zobacz także: Teorie psychologiczne na temat snu

Winda stoi w miejscu

Tego znaku strzeż się, nie jest on bowiem dla Ciebie dobrą nowiną. To omen chorób i wszelkich nieszczęść. Ktoś w Twoim bliskim otoczeniu źle Ci życzy, będzie starał się zrobić karierę Twoim kosztem. Zastanów się, kto może Ci źle życzyć. Poradź się najbliższych znajomych, którym wiesz, że możesz zaufać. Nie załamuj rąk, los może bowiem się jeszcze odmienić.