Sennik śmierć - znaczenie snu o śmierci

Sennik śmierć - znaczenie snu o śmierci
Śmierć w senniku zwykle to dobry znak. Oznacza zakończenie ważnego etapu w życiu, odejście od kogoś, porzucenie przeszłości i zwrócenie się w przyszłość. Wbrew obawom nie zapowiada śmierci własnej czy kogoś bliskiego, lecz może być ostrzeżeniem lub wskazówką, by rozwiązać pewne sprawy z przeszłości.

Spis treści:

 1. Sennik śmierć - znaczenie i symbolika
 2. Sen o zmarłej osobie jako żywej
 3. Sennik - śmierć bliskiej osoby
 4. Sennik - śmierć dziecka
 5. Sennik - śmierć matki
 6. Sennik - śmierć ojca
 7. Sennik - osoba zmarła
 8. Sen o zmarłej babci
 9. Sennik - śmierć osoby, która już nie żyje
 10. Sennik - własna śmierć
 11. Sennik - zmarłe osoby
 12. Sennik - śmierć męża
 13. Sennik - śmierć brata
 14. Sennik - wiadomość o śmierci
 15. Sennik - śmierć siostry
 16. Sennik - zmartwychwstanie
 17. Sennik - śmierć dziadka
 18. Śmierć przyjaciela - sennik
 19. Inne sny o śmierci

Sennik śmierć - znaczenie i symbolika

Sen o śmierci zwykle ma znaczenie pozytywne. Śmierć we śnie jest zapowiedzią zmiany, transformacji, odrodzenia. Zakończenia pewnego etapu, by móc rozpocząć nowy.

Jeśli śni ci się śmierć, może to również oznaczać, że przechodzisz proces wewnętrzny, przewartościowanie, duchową lub mentalną metamorfozę, odradzasz się, zmieniasz sposób widzenia świata.

Gdy we śnie pojawia się śmierć, zwykle towarzyszą temu lęk i niepokój. Jednak należy pamiętać, że taki sen ma znaczenie symboliczne. Śmierć we śnie nie jest zapowiedzią realnej śmierci - własnej czy kogoś bliskiego.

Sen o zmarłej osobie jako żywej

Sennik mówi, że zmarłego widzieć jako żywego oznacza wciąż istniejące głębokie przywiązanie, tęsknotę i żal po utracie tej osoby. Zwykle jest to ktoś, z kim łączyła cię głęboka relacja, więc odczuwasz pustkę po jej odejściu.

Zmarła osoba jako żywa we śnie często pojawia się, kiedy na jawie często o niej myślisz. Może wyrażać potrzebę spotkania, zwrócenia się po radę właśnie do tej osoby.

Natomiast jeśli we śnie widzisz zmarłą osobę, która nie była lubiana, potraktuj to jako ostrzeżenie. Uważaj na ludzi wokół siebie, a może to sygnał, że warto naprawić pewne relacje, zanim będzie za późno?

Sennik - śmierć bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby we śnie nie oznacza, że tej osobie stanie się coś złego. Nie należy interpretować go dosłownie. Jednak taki sen może zwiastować ochłodzenie relacji między wami, kłótnię lub też rozłąkę w sensie fizycznym np. niespodziewany wyjazd tej osoby z kraju.

Sennik - śmierć dziecka

W senniku śmierć dziecka oznacza ogromne rozczarowanie w życiu prywatnym.

Jednak w żadnym wypadku snu o dziecku nie należy interpretować dosłownie. Może on po prostu wyrażać podświadomą troskę o dziecko, obawę o jego zdrowie i dobre samopoczucie.

sennik śmierć dziecka
fot. Adobe Stock

Sennik - śmierć matki

Sennik interpretuje śmierć matki jako zapowiedź zmian w życiu. Może to symbolizować zakończenie okresu dzieciństwa i wejście w dorosłość, zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i przenośnym.

Jeśli pojawi się u osoby dorosłej, może oznaczać chęć wyzwolenia się spod wpływu matki lub - szerzej - rodziny, a nawet presji społecznej czy kulturowej. Sen o śmierci matki to symboliczne odcięcie pępowiny, który zaczęła uwierać, więc czas, żeby się jej pozbyć.

Sennik - śmierć ojca

Sennik interpretuje śmierć ojca dwojako. Z jednej strony sen o śmierci ojca może zapowiadać jego długie i szczęśliwe życie.

Z drugiej śmierć taty we śnie może oznaczać potrzebę rozpoczęcia nowego rozdziału, w życiu np. wyprowadzkę, zmianę pracy, przed którą coś nas stopuje.

Jeśli we śnie widzisz śmierć ojca, który już nie żyje, to oznacza, że wciąż odczuwasz z nim ogromną więź, która - w zależności od kontekstu snu - dodaje ci sił lub blokuje cię.

Sennik - osoba zmarła

Sen o osobie zmarłej może być zwiastunem czegoś dobrego - wesela i radości, narodzin albo ciąży w bliskim otoczeniu osoby śniącej.

Zmarła osoba we śnie może też symbolizować to, czego nie udało się załatwić po twojej myśli. Oznacza sprawy nierozstrzygnięte lub rozwiązane, lecz niekoniecznie na twoją korzyść.

Sennik mówi też, że zmarła osoba to symbol namiętności albo miłości, która już minęła, ale pozostawiła w twoim sercu wyrwę. Przypomina o tym, co minęło, ale co w rzeczywistości ma nadal wpływ na twoją psychikę.

Sen o zmarłej babci

Sen o zmarłej babci to przestroga przed nadchodzącymi trudnościami. Zmarła babcia we śnie symbolizuje opiekę i troskę, której już nie ma. Po takim śnie należy zachować szczególną ostrożność.

Jeżeli zmarła babcia we śnie pojawia się tuż po swojej rzeczywistej śmierci, to sen jest wyrazem twojej ogromnej tęsknoty i żalu po jej stracie.

sen o zmarłej babcifot. Adobe Stock

Sennik - śmierć osoby, która już nie żyje

Jeśli we śnie widzisz śmierć osoby, która już nie żyje, oznacza to, że wciąż przeżywasz jej odejście. Nie możesz pogodzić się ze stratą, która była dla ciebie wielkim ciosem.

Być może przechodzisz właśnie przez trudne chwile w życiu, ale powtórna śmierć tej samej osoby we śnie, oznacza, że zakończą się one pomyślnie dla ciebie. To symbol odrodzenia i korzystnej zmiany sytuacji.

Sennik - własna śmierć

Własna śmierć we śnie nie jest powodem do obaw o życie. To sen o znaczeniu pozytywnym, dobry omen. Taki sen raczej zapowiada długie i szczęśliwe życie. Nie należy go interpretować jako ostrzeżenia.

Sen o własnej śmierci może też oznaczać zakończenie pewnego etapu życiu, wyzwolenie się z niewygodnej sytuacji lub całkowitą, korzystną odmianę własnego losu.

Sennik - zmarłe osoby

Jeśli widzisz we śnie zmarłe osoby, potraktuj to jako ostrzeżenie. Taki sen może wskazywać, że znajdujesz się pod wpływem złego towarzystwa. Może też zwiastować straty finansowe.

Sennik - śmierć męża

Sen o śmierci męża może być odzwierciedleniem kryzysu małżeńskiego i obawy o rozwód. Taki sen wyraża żal, niespełnione oczekiwania i rozczarowanie relacją.

Sennik - śmierć brata

Sen o śmierci brata oznacza niespodziewaną radość w rodzinie. Może to być wiadomość o powiększeniu rodziny, poprawa sytuacji finansowej, spadek itp.

Sennik - wiadomość o śmierci

Jeśli we śnie dostajesz wiadomość o śmierci bliskiej osoby, jest to zapowiedź zmian. Sennik nie określa, czy będą to zmiany pozytywne czy negatywne, warto czujnie przyglądać się sytuacjom i ludziom wokół.

Sennik - śmierć siostry

Sen o śmierci siostry oznacza, że możesz liczyć na wsparcie w kłopotach. Być może sprawy, które spędzają ci sen z powiek, rozwiążą się pomyślnie bez twojej interwencji czy wysiłku.

Sennik - zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie widziane we śnie jest symbolem odrodzenia, nowego etapy, przemiany - fizycznej lub mentalnej. Może zwiastować początek nowego rozdziału.

Sennik - śmierć dziadka

Śmierć dziadka widziana we śnie to dobry znak, lecz może również być przestrogą. Taki sen może również być symbolem przywiązania do tradycyjnych wartości, rodziny i domu rodzinnego.

Śmierć przyjaciela - sennik

Sen o śmierci przyjaciela oznacza przestrogę. Bacznie przyglądaj się ludziom, którzy cię otaczają. Być może ktoś z nich źle ci życzy.

Inne sny o śmierci

 • Widzieć umarłych w trumnie - czeka cię radość.
 • Całować umarłych  - oznacza długie życie.
 • Widzieć, jak umarli powstają z martwych - kłótnie o spadek.

Sprawdź więcej znaczeń snów:
Sennik trup
Sennik pogrzeb

14.02.2012