Sennik śmierć - znaczenie snu o śmierci

Sennik śmierć - znaczenie snu o śmierci
Śmierć w senniku zwykle to dobry znak. Oznacza zakończenie ważnego etapu w życiu, odejście od kogoś, porzucenie przeszłości i zwrócenie się w przyszłość. Wbrew obawom nie zapowiada śmierci własnej czy kogoś bliskiego, lecz może być ostrzeżeniem lub wskazówką, by rozwiązać pewne sprawy z przeszłości.

Spis treści:

 1. Sennik śmierć - znaczenie i symbolika
 2. Sen o zmarłej osobie jako żywej
 3. Sennik - śmierć bliskiej osoby
 4. Sennik - śmierć dziecka
 5. Sennik - śmierć matki
 6. Sennik - śmierć ojca
 7. Sennik - osoba zmarła
 8. Sen o zmarłej babci
 9. Sennik - śmierć osoby, która już nie żyje
 10. Sennik - własna śmierć
 11. Sennik - zmarłe osoby
 12. Sennik - śmierć męża
 13. Sennik - śmierć brata
 14. Sennik - wiadomość o śmierci
 15. Sennik - śmierć siostry
 16. Sennik - zmartwychwstanie
 17. Sennik - śmierć dziadka
 18. Śmierć przyjaciela - sennik
 19. Inne sny o śmierci

Sennik śmierć - znaczenie i symbolika

Sen o śmierci zwykle ma znaczenie pozytywne. Śmierć we śnie jest zapowiedzią zmiany, transformacji, odrodzenia. Zakończenia pewnego etapu, by móc rozpocząć nowy.

Jeśli śni ci się śmierć, może to również oznaczać, że przechodzisz proces wewnętrzny, przewartościowanie, duchową lub mentalną metamorfozę, odradzasz się, zmieniasz sposób widzenia świata.

Gdy we śnie pojawia się śmierć, zwykle towarzyszą temu lęk i niepokój. Jednak należy pamiętać, że taki sen ma znaczenie symboliczne. Śmierć we śnie nie jest zapowiedzią realnej śmierci - własnej czy kogoś bliskiego.

Sen o zmarłej osobie jako żywej

Sennik mówi, że zmarłego widzieć jako żywego oznacza wciąż istniejące głębokie przywiązanie, tęsknotę i żal po utracie tej osoby. Zwykle jest to ktoś, z kim łączyła cię głęboka relacja, więc odczuwasz pustkę po jej odejściu.

Zmarła osoba jako żywa we śnie często pojawia się, kiedy na jawie często o niej myślisz. Może wyrażać potrzebę spotkania, zwrócenia się po radę właśnie do tej osoby.

Natomiast jeśli we śnie widzisz zmarłą osobę, która nie była lubiana, potraktuj to jako ostrzeżenie. Uważaj na ludzi wokół siebie, a może to sygnał, że warto naprawić pewne relacje, zanim będzie za późno?

Ważne jest także to, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że widziana we śnie osoba w realnym życiu nie żyje. Jeśli nie, może to oznaczać bardzo silną potrzebę powrotu do dawnych czasów lub podświadomą prośbę o pomoc w pokonaniu codziennych trudności.

Sennik - śmierć bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby we śnie nie oznacza, że tej osobie stanie się coś złego. Nie należy interpretować go dosłownie.

Jednak taki sen może zwiastować ochłodzenie relacji między wami, kłótnię lub też rozłąkę w sensie fizycznym np. niespodziewany wyjazd tej osoby z kraju.

Sen o śmierci bliskiej osoby może też symbolizować twoje wewnętrzne problemy. Być może w ostatnim czasie twoja kondycja psychiczna i emocjonalna się pogorszyła - mierzysz się z problemami w życiu prywatnym lub zawodowym i obawiasz się, że samodzielnie sobie nie poradzisz.

W tym wypadku śmierć bliskiej osoby będzie strachem przed zostaniem samemu z codziennymi wyzwaniami.

Sennik - śmierć dziecka

W senniku śmierć dziecka oznacza ogromne rozczarowanie w życiu prywatnym.

Jednak w żadnym wypadku snu o dziecku nie należy interpretować dosłownie. Może on po prostu wyrażać podświadomą troskę o dziecko, obawę o jego zdrowie i dobre samopoczucie.

Dziecko we śnie może być ci znane (to może być twój syn, bratanek, etc.) lub może być dla ciebie całkiem obcą osobą. W obu przypadkach interpretacja takiego snu może być podobna.

sennik śmierć dziecka

fot. Sennik: śmierć dziecka/Adobe Stock, pixarno

Sennik - śmierć matki

Sennik interpretuje śmierć matki jako zapowiedź zmian w życiu. Może to symbolizować zakończenie okresu dzieciństwa i wejście w dorosłość, zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i przenośnym.

Jeśli taki sen pojawi się u osoby dorosłej, może oznaczać chęć wyzwolenia się spod wpływu matki lub - szerzej - rodziny, a nawet presji społecznej czy kulturowej. Sen o śmierci matki to symboliczne odcięcie pępowiny, który zaczęła uwierać, więc czas, żeby się jej pozbyć.

Sen o śmierci matki czy jakiejkolwiek innej osoby bliskiej nie oznacza, że tej osobie coś się stało, a mimo to często po obudzeniu się dzwonisz do bliskiego ze snu, pytając, czy wszystko w porządku. To naturalny odruch i oznaka, że jesteś z tą osobą bardzo blisko i nawet po odcięciu pępowiny nie chcesz tracić z nią kontaktu ani dobrych relacji.

Sennik - śmierć ojca

Sennik interpretuje śmierć ojca dwojako. Z jednej strony sen o śmierci ojca może zapowiadać jego długie i szczęśliwe życie. Senniki mówią w ten sposób o śmierci kogokolwiek z rodziny we śnie.

Z drugiej śmierć taty we śnie może oznaczać potrzebę rozpoczęcia nowego rozdziału, w życiu np. wyprowadzkę, zmianę pracy, przed którą coś nas stopuje.

Jeśli we śnie widzisz śmierć ojca, który w realnym życiu nie żyje, to oznacza, że wciąż odczuwasz z nim ogromną więź, która - w zależności od kontekstu snu - dodaje ci sił lub blokuje cię.

Sennik - osoba zmarła

Sen o osobie zmarłej może być zwiastunem czegoś dobrego - wesela i radości, narodzin albo ciąży w bliskim otoczeniu osoby śniącej.

Zmarła osoba we śnie może też symbolizować to, czego nie udało się załatwić po twojej myśli. Oznacza sprawy nierozstrzygnięte lub rozwiązane, lecz niekoniecznie na twoją korzyść.

Sennik mówi też, że zmarła osoba to symbol namiętności albo miłości, która już minęła, ale pozostawiła w twoim sercu wyrwę. Przypomina o tym, co minęło, ale co w rzeczywistości ma nadal wpływ na twoją psychikę.

Sen o zmarłej babci

Sen o zmarłej babci to przestroga przed nadchodzącymi trudnościami. Zmarła babcia we śnie symbolizuje opiekę i troskę, której już nie ma. Po takim śnie należy zachować szczególną ostrożność.

Jeżeli zmarła babcia we śnie pojawia się tuż po swojej rzeczywistej śmierci, to sen jest wyrazem twojej ogromnej tęsknoty i żalu po jej stracie. Mówi się, że w ten sposób babcia "przychodzi", aby ostatecznie się pożegnać albo dodać otuchy po stracie. Podobnie może być w przypadku innych członków rodziny.

sennik śmierć babci

fot. Sennik: śmierć babci/Adobe Stock, mickyso

Sennik - śmierć osoby, która już nie żyje

Jeśli we śnie widzisz śmierć osoby, która już nie żyje, oznacza to, że wciąż przeżywasz jej odejście. Nie możesz pogodzić się ze stratą, która była dla ciebie wielkim ciosem.

Być może przechodzisz właśnie przez trudne chwile w życiu, ale powtórna śmierć tej samej osoby we śnie, oznacza, że zakończą się one pomyślnie dla ciebie. To symbol odrodzenia i korzystnej zmiany sytuacji.

Sennik - własna śmierć

Własna śmierć we śnie nie jest powodem do obaw o życie. To sen o znaczeniu pozytywnym, dobry omen. Taki sen raczej zapowiada długie i szczęśliwe życie. Nie należy go interpretować jako ostrzeżenia.

Sen o własnej śmierci może też oznaczać zakończenie pewnego etapu życiu, wyzwolenie się z niewygodnej sytuacji lub całkowitą, korzystną odmianę własnego losu.

Sennik - zmarłe osoby

Jeśli widzisz we śnie zmarłe osoby, potraktuj to jako ostrzeżenie. Taki sen może wskazywać, że znajdujesz się pod wpływem złego towarzystwa. Może też zwiastować straty finansowe.

Osoby, które widzisz, mogą być ci znane, ale możesz także podświadomie uważać, że one nie żyją, mimo że wydają ci się obce. Taki sen jest też symbolem twoich ewentualnych lęków i obaw, które odczuwasz w realnym życiu. Mogą one być związane z codziennymi wyzwaniami, strachem o zdrowie bliskich albo niepokojem związanym z jakimś nadchodzącym wydarzeniem.

Sennik - śmierć męża

Sen o śmierci męża może być odzwierciedleniem kryzysu małżeńskiego i obawy o rozwód. Taki sen wyraża żal, niespełnione oczekiwania i rozczarowanie relacją.

Nie jest jednak zwiastunem rozstania ani rozwodu. Raczej bywa interpretowany jako sygnał do podjęcia działania, jeśli oboje chcecie, aby ta relacja przetrwała burzę.

sennik śmierć męża

fot. Sennik: śmierć męża/Adobe Stock, adragan

Sennik - śmierć brata

Sen o śmierci brata oznacza niespodziewaną radość w rodzinie. Może to być wiadomość o powiększeniu rodziny, poprawa sytuacji finansowej, spadek itp.

Sennik - wiadomość o śmierci

Jeśli we śnie dostajesz wiadomość o śmierci bliskiej osoby, jest to zapowiedź zmian.

Sennik nie określa, czy będą to zmiany pozytywne, czy negatywne, warto czujnie przyglądać się sytuacjom i ludziom wokół.

Sennik - śmierć siostry

Sen o śmierci siostry oznacza, że możesz liczyć na wsparcie w kłopotach.

Być może sprawy, które spędzają ci sen z powiek, rozwiążą się pomyślnie bez twojej interwencji czy wysiłku.

Sennik - zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie widziane we śnie jest symbolem odrodzenia, nowego etapy, przemiany - fizycznej lub mentalnej. Może zwiastować początek nowego rozdziału.

Sennik - śmierć dziadka

Śmierć dziadka widziana we śnie to dobry znak, lecz może również być przestrogą przed nadchodzącymi wydarzeniami w życiu.

Taki sen może również być symbolem przywiązania do tradycyjnych wartości, rodziny i domu rodzinnego. Może pojawić się np. po wyprowadzce do oddalonego od domu rodzinnego miasta lub za granicę.

Śmierć przyjaciela - sennik

Sen o śmierci przyjaciela oznacza przestrogę. Bacznie przyglądaj się ludziom, którzy cię otaczają. Być może ktoś z nich źle ci życzy.

Inne sny o śmierci

 • Widzieć umarłych w trumnie - czeka cię radość.
 • Całować umarłych  - oznacza długie życie.
 • Widzieć, jak umarli powstają z martwych - kłótnie o spadek.

Czytaj także:
Sennik trup
Sennik pogrzeb

14.02.2012