POLECAMY

Prezenty dla babci i dziadka

Cel: kupić trafiony prezent babci i dziadkowi.  Problem: jedyne co Ci przychodzi do głowy to kolejny szal i zestaw kosmetyków. Rozwiązanie: daj się zainspirować innym...
Prezenty dla babci i dziadka

Babcia

Chcesz, żeby prezent był wyjątkowy i co najważniejsze – przydatny? Pomyśl – nadeszły już zimne dni, a Twoja babcia ma problemy z krążeniem? Nic jej tak nie uraduje jak ciepłe ciapy! Możesz je nabyć w każdym sklepie obuwniczym. Jeśli wykorzystałaś ten pomysł w zeszłym roku, w tym kup pościel. Nie próbuj uszczęśliwić babci ubraniami – różnica gustu jest prawdopodobnie zbyt duża i Twojej babci może nie podobać się sweterek, który jest hitem sezonu.

Jeśli Twoja babcia uwielbia zapraszać znajomych na herbatkę, idealnym prezentem będzie zestaw do herbaty. Zadbaj, żeby pasował do kolorystyki mieszkania oraz żeby kolor nie był zbyt intensywny. Wybierz zestaw w ciepłym, stonowanym kolorze.

Wiesz, że Twoja babcia uwielbia gotować? Odwiedź ją przed świętami i oceń, czego może jej brakować w kuchni, albo co mogłaby wymienić na bardziej nowoczesne i wygodne. W grę wchodzi tu wszystko – od talerzy i garnków, przez przybory do gotowania i pieczenia, aż do fartucha i rękawic. Może właśnie oryginalny i wygodny fartuch kuchenny wraz z rękawicami będzie idealnym rozwiązaniem?

Nie kupuj bibelotów – twoja babcia ma ich wystarczająco dużo. Pluszowe misie oraz świeczki także odpadają. Jeśli chcesz kupić jej coś drobnego, zainwestuj w kubek, na którym będzie wasze wspólne zdjęcie – z pewnością ucieszy ją taki funkcjonalny podarunek. Ponadto pijąc z niego będzie ciepło wspominać okazję oraz osobę, od której go dostała. Takie kubki możesz nabyć w punktach fotograficznych.

Również drobnym i funkcjonalnym prezentem będzie podstawka na książkę, portfel, perfumy lub wazon. Oczywiście pod warunkiem, że wiesz, czego Twoja babcia będzie używać i co lubi. Warto w tej kwestii poradzić się rodziców – nikt tak jak oni nie zna gustu dziadków.

Zanim do prezentu dołączysz czekoladki, upewnij się, że osoba obdarowywana może je jeść. Jeśli nie, zastąp je herbatą lub kawą.

Dziadek

Prezent dla dziadka powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Oczywiście możesz kupić swoim dziadkom wspólny prezent – np. pościel lub zestaw do herbaty. Jednak dziadek może mieć nieco odmienne od babci upodobania – zamiast pić herbatę z kolegami, woli uraczyć się lampką grzanego wina. W takim przypadku możesz kupić mu zestaw kieliszków lub flakon do wina lub innego alkoholu.

Możesz także kupić dziadkowi krawat z chusteczką i spinkami lub kieszonkowy zegarek – będzie to odpowiedni prezent dla mężczyzny. Nie kupuj ciapów, figurek ani świeczek. Jeśli Twój dziadek ma fantazję oraz cieszy się zdrowiem fizycznym, możesz wykupić mu np. karnet na naukę gry w golfa itp. Z pewnością się ucieszy!

Jeśli chcesz, aby prezent był drobny, kup dziadkowi książkę lub elegancki męski parasol. Również w wypadku zakupu upominku dla dziadka dobrze poradzić się osób, które znają jego gust. Możesz także zapytać babcię – ona z pewnością będzie dobrze zorientowana w tym, czego potrzebuje jej mąż!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Kolacja to rzeczywiście niezły pomysł, albo może nawet jakieś spa :) ale to jeśli ktoś ma więcej pieniędzy do wydania. Albo jeszcze jakiś masażer do stóp czy pleców też się może przydać :) Widziałem ostatnio takie masażery na electro w sumie niedrogie.
/7 lat temu
Zestaw pościeli to faktycznie może być dobry prezent, jak ktoś ma więcej pieniędzy to równie dobrze można wziąć dziadów na kolację- nie to jak spędzić wspólnie czas. Dodatkowo można dać im jakiś witalny tonik typu biovital czy vigor,http://www.e-lek.pl/102094,biovital-zdrowie,100590.html tak rzecz zawsze się przyda :)