Dzień Nauczyciela fot. Fotolia

Jakie życzenia wybrać na Dzień Nauczyciela?

14 październik – Dzień Edukacji Narodowej to idealna okazja, by wyrazić nauczycielom wdzięczność za ich ciężką pracę. Każdy z uczniów powinien umieć się odpowiednio zachować tego dnia – poza drobnym podarunkiem nauczycieli z pewnością ucieszą życzenia. Tylko jak je odpowiednio złożyć?
/ 13.10.2016 21:59
Dzień Nauczyciela fot. Fotolia

Z prezentem na Dzień nauczyciela bywa różnie – to w dużej mierze od uczniów zależy, czy wolą zrobić klasową „zrzutkę” na prezent dla wychowawcy, czy wybierają opcję kupowania drobiazgów we własnym zakresie. Jednak niezależnie od tego, czy prezent daje nauczycielowi klasowa delegacja, każdy z uczniów powinien osobiście złożyć życzenia.

Jak składać życzenia?

Podczas składania życzeń nie wypada popełnić gafy! Jednak wielu uczniów, często zupełnie nieświadomie składa życzenia takie, jak większości swoich rówieśników. Pamiętajmy, że nauczyciel jest osobą nam obcą i nie wypada życzyć mu np. wcześniejszej emerytury lub udanej imprezy z okazji jego święta.

Jeśli zdarzy nam się popełnić błąd lub zagalopować się w życzeniach należy wszystko obrócić w żart. Przynajmniej spróbować obrócić – miejmy nadzieję, że nauczyciel będzie w takiej sytuacji wyrozumiały.

Pamiętajmy, żeby nie wysyłać życzeń sms-em – może to być źle odebrane. Zwłaszcza, jeśli tego dnia wybieramy się do szkoły. Wygląda to bardzo dwuznacznie. Nauczyciel podaje swój numer telefonu na wypadek bardzo poważnych spraw. Nie warto wykorzystywać jego zaufania do uczniów i wysyłać mu sms-y z życzeniami. Jeśli już koniecznie chcemy wybrać drogę telefoniczną - zadzwońmy.

Inaczej z wysyłaniem kartek – jeśli nie będzie nas w szkole lub jeśli dawno już ją ukończyliśmy, a chcemy uczcić święto nauczyciela – wyślijmy mu kartę zwykłą pocztą, lub tą elektroniczną! W przypadku, gdy nie znamy adresu nauczyciela możemy wysłać kartkę na adres szkoły.

Wyślij e-kartkę nauczycielowi!

Nie tylko pamięć się liczy - forma życzeń także jest ważna. Nauczyciela z pewnością mile zaskoczą oryginalnie skomponowane życzenia. Możecie całą klasą umówić się, że wyrecytujecie mu ułożone przez was życzenia. Z pewnością będzie to lepsze niż zwykłe "wszystkiego dobrego" i sztywny uścisk dłoni.

Możecie także dołączyć do prezentu kartkę z życzeniami. Pamiętajcie tylko, aby nie były to życzenia żywcem ściągnięte z Internetu. Nawet jeśli posiłkujemy się gotowymi życzeniami warto coś w nich zmienić, dodać od siebie. I najważniejsze - warto, by na kartce podpisała się cała klasa!

Zobacz też : Jak prawidłowo wręczać kwiaty