Wzruszające podziękowania dla wychowawcy: piękne sposoby na pożegnanie nauczyciela podczas zakończenia roku

wzruszające podziękowania dla wychowawcy fot. Adobe Stock, fesenko
Jak napisać wzruszające podziękowania dla wychowawcy? Zakończenie roku to dla wielu klas i nauczycieli moment pożegnania. Przełom szkoły podstawowej i liceum to doskonały moment, aby podziękować wychowawcy drobnym podarunkiem, bukietem kwiatów oraz kartką ze wzruszającymi życzeniami. Zobacz, jak je napisać.
/ 02.06.2023 05:09
wzruszające podziękowania dla wychowawcy fot. Adobe Stock, fesenko

Podziękowania dla wychowawcy warto umieścić na kartce (najlepiej w formie A4), na której znajdą się nie tylko ciepłe i serdeczne życzenia, ale także podpisy całej klasy. Zwykle taka laurka idzie w parze z bukietem, czymś słodkim lub drobnym prezentem dla nauczyciela. Oto garść gotowych propozycji na piękne i wzruszające podziękowania dla wychowawcy.

Spis treści:

  1. Jak napisać podziękowania dla wychowawcy?
  2. Wzruszające podziękowania dla wychowawcy: przykłady
  3. Jak pożegnać wychowawcę?

Jak napisać podziękowania dla wychowawcy?

Podziękowanie dla wychowawcy wygląda najpiękniej, kiedy jest napisane ręcznie na dużej kartce z podpisami wszystkich uczniów z klasy. Tak przygotowany prezent będzie wzruszający sam w sobie, bez względu na treść podziękowania.

Kartkę dla nauczyciela można także w całości przygotować ręcznie. Podarunek DIY zawsze ma większą wartość, niż rzecz kupiona. Niech więc uczniowie dadzą się ponieść fantazji i (być może z pomocą rodziców) stworzą idealną laurkę na zakończenie roku szkolnego.

Jeśli dysponujecie większym budżetem albo wśród dzieci bądź rodziców jest osoba, która potrafi tworzyć ozdobne kaligrafie, może zająć się ręcznym napisaniem życzeń i podziękowań.

jak pożegnać wychowawcę

fot. Wzruszające podziękowania dla wychowawcy/Adobe Stock, New Africa

Wzruszające podziękowania dla wychowawcy: przykłady

Jeśli nie wiesz, co napisać na kartce dla wychowawcy czy bileciku na bukiecie, skorzystaj z tych gotowych propozycji. Każda z nich pełna jest ciepła i braterskiej miłości, więc na pewno odpowiednio wyrazi wdzięczność za poświęcony uczniom czas.

Takie podziękowania mogą przekazać nie tylko dzieci, ale także rodzice, którzy oddali swoje maluchy pod opiekę nauczyciela.

***

Serdecznie dziękujemy za miniony rok, za poświęcony czas i za ogromną cierpliwość. Będziemy miło wspominać wspólnie spędzony czas, wszystkie wycieczki oraz każdy dzień w szkole. Dziękujemy za zaangażowanie w naukę i pomoc w wychowywaniu. Życzymy dalszych sukcesów i równie wspaniałej grupy uczniów!

***

Nauczycielu nasz drogi, kochany,
dziś szkoły opuszczamy bramy,
z odwagą i nadzieją w świat wyruszamy,
pamiętając, jak wiele Tobie zawdzięczamy!

***

Dziękujemy za te lata wspólnie spędzone, za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem.

***

Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

***

Jakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za serce.

***

Dziękujemy za bycie dla nas jak druga mama. Za naukę cierpliwości, współczucia i tego, jak być lepszym człowiekiem. Jesteśmy wdzięczni za każdy wspólnie spędzony dzień.

podziękowania dla wychowawcy

fot. Podziękowania dla wychowawcy/Adobe Stock, fesenko

Jak pożegnać wychowawcę?

Oprócz kartki z życzeniami i podziękowaniem świetnym pomysłem jest także przygotowanie dużego bukietu od całej klasy i rodziców, a także podarowanie drobnego prezentu. Może to być coś słodkiego, minimalistyczna biżuteria, etui na okulary albo ponadczasowe wieczne pióro, które zawsze jest trafionym prezentem (szczególnie, jeśli jest personalizowane, np. grawerem).

Przy odpowiednim zorganizowaniu całej klasy można także zrobić nauczycielowi niespodziankę w formię krótkiego skeczu albo koncertu przygotowanego w klasie. To na pewno będzie nie tylko wzruszające, ale i zostanie na długo zapamiętane.

Czytaj także:
Jak podziękować nauczycielce za jej pracę?
Co można zrobić na Dzień Nauczyciela?
Śmieszne życzenia dla nauczyciela

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA