POLECAMY

Jak zorganizować imieniny

Każda impreza, niezależnie od tego czy przygotowywana w domu czy w lokalu, wymaga organizacji i pomysłu. Ważne jest, by wszyscy zgromadzeni dobrze się bawili i zachowali ją w pamięci na długo.
Jak zorganizować imieniny

Jak zaprosić i kogo zaprosić…

W ważnym dla nas dniu, niezależnie od okazji, chcemy być otoczeni ludźmi, na których nam zależy i którym zależy na nas. Najczęściej zapraszamy przyjaciół wraz z osobami towarzyszącymi oraz najbliższą rodzinę.

Kiedy już zdecydujemy się wyprawić imieniny musimy wybrać sposób, w jaki poinformujemy rodzinę i przyjaciół o przyjęciu. Czasy, gdy gości zapraszało się osobiście, dawno odeszły do lamusa. Zastąpiły je bardziej „nowoczesne”, niekoniecznie eleganckie formy, np. poprzez smsa czy rozmowę telefoniczną.

Zaproszenia listowne wysyłają najczęściej osoby, których imieniny są nie tylko uroczystością dla znajomych i rodziny, ale i wydarzeniem medialnym. Relacje z tego typu imprez możemy zobaczyć nie tylko w wieczornych wiadomościach ale i na plotkarskich portalach.

W domu czy w lokalu

Wyprawianie imienin nie musi się już kojarzyć ze żmudnymi przygotowaniami i szczegółowym obmyślaniem planu na wieczór, tak by nasi goście się nie nudzili. Alternatywą dla imprezy domowej może być klub lub kolacja w dobrej, eleganckiej restauracji. Wszystko zależy jednak od tego, jaką kwotę gotowi jesteśmy przeznaczyć na zorganizowanie imienin.

Kameralna impreza w domu wymaga od nas przygotowania posiłków, zaopatrzenia się w napoje, również alkoholowe. To, jaki przebieg będzie miała nasza uroczystość, zależy w dużej mierze od naszej inwencji. Jeśli lubimy spędzać czas przy stole i miłej rozmowie w gronie przyjaciół, można go urozmaicić jedną z gier towarzyskich. Duży plus imprezy domowej to fakt, że nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Spędzamy czas w tak, jak mamy na to ochotę.

Organizacja zabawy w lokalu wymaga wcześniejszej rezerwacji i podania dokładnej liczby gości. Zapraszając znajomych do restauracji nie musimy się martwić o menu ani o to, czy przygotowane potrawy będą im smakowały, ponieważ każdy z nich może sam wybrać danie. Koszt obiadu/kolacji będzie przede wszystkim uzależniony od liczby naszych gości. Posiłek w lokalu będzie nas kosztował od ok. 55-115 zł od osoby.

Nie musimy wybierać najmodniejszej restauracji w mieście. Niektóre wprowadzają promocje i za określoną kwotę można jeść do woli (zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto jednak sprawdzić, czy promocja dotyczy wszystkich dni tygodnia oraz większych imprez). Najlepiej w takiej sytuacji dokonać rezerwacji stolika (sale rezerwowane są najczęściej dla dużej liczby gości), koszt rezerwacji to od 30-50 zł. Oprawa muzyczna (wynajęcie DJ-a), to koszt ok. 400 zł, zaś wynajęcie orkiestry – 1200-3000 zł.

Na koszty imprezy w klubie będą się składały ceny drinków (przedział od 20-35 zł), plus koszt rezerwacji stolika, który zbliżony jest do tego w restauracji.

Niezapomniane wrażenia …

Aby nasze imieniny nie zamieniły się w nudną kolację czy tez nieudaną dyskotekę, możemy zaproponować naszym gościom coś, co na długo zostanie w ich pamięci. Możemy je na przykład zorganizować w terenie lub na sportowo. Wizyta w kręgielni czy na paintball’owym polu (koszt od 55-100 zł. za osobę), to nie tylko oryginalny pomysł na spędzenie imienin w gronie najbliższych, ale przede wszystkim świetna zabawa.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/5 lat temu
ale zbok z ciebie ttt
/5 lat temu
duuuuuuuuuuuuuupa
/9 lat temu
albo bez spódniczki:)
POKAŻ KOMENTARZE (4)