POLECAMY

Jak odnaleźć nuty kwiatowe w perfumach?

Gdy chcesz zakupić perfumy w pierwszym rzędzie musisz określić do jakiego ubioru (na jaka okazję) ich potrzebujesz. Jeśli chodzi Ci, np. o perfumy do pracy (pracujesz, np. na kierowniczym stanowisku i musisz dbać o wizerunek i autorytet) wybieraj perfumy tylko spośród tych, które do tej sytuacji pasują.
Jak odnaleźć nuty kwiatowe w perfumach?

Nie jest to jednak jedyne kryterium, które powinnaś zastosować przymierzając się do zakupu perfum.

Określenie rodziny zapachowej

Powinnaś określić jaka rodzina zapachowa Cię interesuje. Omówiłem już perfumy czysto kwiatowe. Teraz należałoby omówić pozostałe perfumy zawierające nuty kwiatowe, a zatem: perfumy kwiatowo-aldehydowe, perfumy z rodziny kwiaty-wodne owoce i z rodziny perfumy drzewno-kwiatowe.

Te grupy perfum reprezentują cechy perfum kwiatowych na tyle na ile pachną kwiatami. Zapachom tym towarzyszą jednak inne nie kwiatowe zapachy wprowadzając dodatkowe cechy i klimaty.

Perfumy kwiatowo – aldehydowe

I tak perfumy kwiatowo-aldehydowe, których sztandarowym reprezentantem jest Chanel nr 5, posiadają, ze względu na obecność aldehydów, cierpki, chłodny, odrobinę woskowy zapach. Sprzyja to tworzeniu aury sukcesu, władzy, wydłużaniu dystansu. Zapach kwiatów tonuje te tendencje prezentując nuty kobiece, przyjazne, nieco romantyczne. Chłód, który reprezentują aldehydy nadaje jednak tym nutom nowy wymiar niezależności i inteligencji, budzi refleksję i odrobinę niepokoju.
Nowoczesne perfumy kwiatowo-aldehydowe są bardzo złożonymi i wieloznacznymi kompozycjami.

Generalnie rzecz biorąc, i nieco upraszczając problem, prezentują kobietę jako elegancką, zarazem kobiecą i chłodną, miłą i inteligentną, skromną, ale silną i niezależną, kobietę pełną uroku, z którą jednak nie należy się spoufalać.

Wśród tych perfum pojawiają się i takie, które powodują, że kobieta wydaje się tajemnicza, wrażliwa, godna podziwu i pozostająca w pewnym oddaleniu od innych, odrobinę nie z tego świata.

Polecamy: Jak działają perfumy?

Kwiaty wodne owoce

Perfumy z rodziny kwiaty i wodne owoce niosą, poza zapachem kwiatów, zapach tzw. owoców wodnych, a zatem ogórka, arbuza, melona, miąższu kaktusa, itp. oraz takie zapachy jak ozonowy, morski, mroźnych górskich stoków, morskiego wybrzeża, powietrza tuż po przejściu burzy z piorunami.
Perfumy te tchną nowoczesnością i oryginalnością. Określa się je zwykle jako „ładne”. Najczęściej są łagodne, delikatne, w znacznej mierze aseksualne i przyjazne, zwiewne i odświeżające. Charakteryzuje się je często jako „wodne”, „transparentne”, „przezroczyste”.

Fachowcy od wizerunku i specjaliści od savoir- vivre i etykiety biznesu mówią o nich „bezpieczne” (nigdy nie przekazują znaczeń wyrazistych, kontrowersyjnych, mogących wzbudzić czyjś sprzeciw).

Doskonałe są zatem dla kobiet, których wiedza o perfumach i praktyka ich używania nie są znaczne, dla kobiet, dla których pozytywny wizerunek jest czymś towarzysko i zawodowo bardzo ważnym, dla kobiet, które pragną unikać zbytniego eksponowania swojej osoby.
W ostatnich latach powstała nowa generacja, nowa odmiana tych perfum. Zaczęto do nich dodawać trochę cięższe zapachy, np. czerwonych owoców, Pogłębiło to efekt manifestowania nowoczesności i wywołuje, jak mówią specjaliści, bardzo wyraźnie przeświadczenie, że kobieta używająca tych perfum jest pozytywnie nastawiona do przyszłości.

Perfumy drzewno – kwiatowe

Perfumy drzewno-kwiatowe można określić jako perfumy kwiatowe, do który nuty drzewne wniosły klimat wyciszenia i harmonii. Zapachy drzewne łagodzą zapachy kwiatowe, gaszą w znacznej mierze ich zmysłowość, spontaniczność, tendencje odurzające. Wnoszą też atmosferę dyskretnej elegancji, dojrzałości, pewności siebie.
Perfumy takie stanowią pośrednie ogniwo pomiędzy perfumami kwiatowymi i orientalnymi a perfumami kwiatowo-aldehydowymi i szyprowymi.

Nie wywołują przyciągania i poczucia bezpośredniości, ale też nie onieśmielają i nie są zbyt intelektualne. Są dla kobiet zrównoważonych, pełnych ciepła, wciąż atrakcyjnych.

Czytaj także: Jak wybrać idealny zapach?

Zobacz stonkę Eksperta: www.savoir-vivre.com.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)