Alby komunijne dla dziewcząt i chłopców – nasza galeria

Alba komunijna to świetna, zazwyczaj o wiele tańsza alternatywa dla garnituru i sukienki. Zobacz nasze propozycje
/ 30.04.2011 15:28

Komunia święta to jedna z pierwszych, najważniejszych dużych uroczystości w życiu dziecka. Przygotowania do niej trwają zwykle od dłuższego czasu, wprawiając całą rodzinę w wyjątkowy nastrój. Zwykle najważniejszym tematem, szczególnie dla dziewczynek, jest wybór sukienki i fryzury. Małe damy pragną w dniu swojej komunii wyglądać niczym prawdziwe księżniczki! 

Warto jednak pamiętać o tym, że sakrament przyjęcia komunii świętej jest uroczystością religijną, a nie na pokaz. W tym dniu zarówno rodzicom, jak i dzieciom, powinny towarzyszyć przede wszystkim przeżycia duchowe. 

Aby nie zamieniać uroczystości komunijnej w wesele dla małych, warto postawić na skromną elegancję. Niech sukienka dziewczynki nie przypomina ślubnej, a chłopiec niech nie wygląda jak Pan Młody w poważnym garniturze. Krótkie sukienki komunijne o skromnym kroju wyglądają o niebo lepiej na dziecku, niż mini suknie ślubne. Doskonałym rozwiązaniem są również alby: skromne, ale eleganckie stroje, podkreślające religijny charakter uroczystości. Są również zwykle o wiele tańsze, niż sukienki i garnitury. Zobacz naszą galerię, w której prezentujemy najpiękniejsze alby: zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek! 

Może któraś propozycja cię zainspiruje?

To może ci się przydać!
Skromna, ale piękna - sukienka z koronki na komunię!
Fryzury komunijne dla dziewczynek i dla chłopców
Co warto zawrzeć w komunijnym menu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/29.02.2016 18:09
No może może być
/29.02.2016 18:06
Ja bym może kupiła albę z tej firmy
/09.03.2015 09:38
ja bym wolała żeby wyglądała jak dziewczynka, która idzie do komunii
POKAŻ KOMENTARZE (1)