POLECAMY

Dekoracje komunijne

Uroczystość komunijna to przede wszystkim przeżycie duchowe. Jednak dla uczczenia podniosłego nastroju i podkreślenia odświętnego charakteru przestrzeni, w jakiej się odbywa, warto postarać się wcześniej o stosowne dekoracje.
Dekoracje komunijne

Ozdabianiem kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zajmują się firmy, których ogłoszenia można znaleźć m.in. w internecie. Jest to dobry sposób poszukiwania wykonawcy ze względu na możliwość bezpośredniego wglądu w dokumentację fotograficzną jego dokonań. Do ofert załączane są zbliżenia poszczególnych ozdób. Możemy się zatem zorientować, czy dekoracje będą spełniały nasze oczekiwania.

W dużym zakresie cenowym proponowane są m.in. dekoracje ławek dzieci białym materiałem (tego dnia inne kolory pojawiają się jedynie w śladowej ilości), kompozycje kwiatowe i roślinne, plansze z symbolem kielicha i winnego grona oraz z napisami, obrusy ołtarzowe i moc kokard, wstążeczek, gałązek i ozdób, których subtelność nie przyćmi jednak elegancji i stonowanej całości wystroju.

Dekoracyjna inwencja

Jeśli chcemy przygotować wystrój wnętrza samodzielnie, możemy skorzystać z możliwości wypożyczenia materiałów dekoracyjnych, oferowanej przez niektóre firmy. Możemy sobie także poradzić sami.

Przy wystarczającej dozie inwencji i chęci do pracy można wykonać dekoracje zupełnie samodzielnie. Często zdarza się, że przygotowania tego typu biorą na siebie siostry zakonne bądź zaprzyjaźnieni, uzdolnieni plastycznie parafianie. Plansze z obrazkami można wyciąć z dużego brystolu i pomalować farbami, białe serwety i ozdobne chusty nabyć w sklepie z dewocjonaliami. Ławki będą wyglądać odświętnie jeśli ozdobimy je kokardkami z białej wstążeczki. Jak się okazuje, niewiele trzeba, by zmienić nastrój wnętrza.

Przy rodzinnym stole

Dom, do którego przybiegnie szczęśliwe, odświętnie ubrane dziecko, również może wyglądać wspaniale. Dekoracje skupiają się zwłaszcza wokół stołu. Fantazyjnie złożone serwetki, białe filiżanki i świece, na brzegach talerzyków gałązki z białym kwieciem, gdzieniegdzie przymocowane wstążeczki. Środek stołu zasłany białymi kwiatuszkami rozrzuconymi po obrusie lub delikatnymi, krepinowymi różyczkami wpiętymi w serwetki. Oparcie krzesła dziecka pokryte białym materiałem. Jeśli pojawią się kolory, powinny być stonowane, np. pastelowe odcienie różu czy pistacjowej zieleni, która idealnie współgra z bielą.

To tylko propozycje, możliwości doboru elementów jest wiele. Podobnie jak w wypadku wnętrza kościelnego, na część dekoracji możemy złożyć zamówienie, a niektóre kupić lub wykonać samodzielnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)