Na czym polega opieka naprzemienna nad dzieckiem?

Mecenas Eliza Kuna tłumaczy przepisy polskiego prawa związane z opieką naprzemienną nad dzieckiem!
Agata Bernaciak / 20.02.2018 10:03

Opieka naprzemienna reguluje zakres kontaktów rodzica niemieszkającego z dzieckiem. W dużym uproszczeniu oznacza tydzień spędzany z jednym rodzicem i tydzień z drugim. W tym przypadku sąd nie zasądza o alimentach.

Opieka naprzemienna najczęściej jest postulowana przez ojców. Zdaniem sądów w Polsce, opieka naprzemienna nie jest jednak korzystna dla psychiki dziecka. Sądy są zdania, że dziecko powinno mieć stałe miejsce zamieszkania i jedno centrum życiowe.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć na ten temat? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo!

Mecenas Eliza Kuna – adwokat, ekspert w zakresie prawa rodzinnego i cywilnego. Ma za sobą ponad 1000 zakończonych spraw sądowych. Od ponad 5 lat jako popularyzatorka prawa i komentatorka w mediach ogólnopolskich w sposób przystępny wyjaśnia skomplikowane zagadnienia prawne. Doświadczenie zdobywała w uznanych kancelariach i firmach międzynarodowych. Od lat wspiera kobiety, zarówno jako adwokat i pracodawca. Prowadzi kancelarię w Warszawie, która zatrudnia znakomite warszawskie prawniczki. Prywatnie żona i matka. Więcej informacji: facebook.com/Kancelaria Kuna

Polecamy!

Na czym polega separacja? Co zmienia w życiu dotychczasowych małżonków?

Jak obliczyć wysokość alimentów? Przekonaj się!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)