Separacja - kiedy o nią wystąpić i na czym polega

Mecenas Eliza Kuna tłumaczy, na czym polega separacja i jak o nią wystąpić. Przekonaj się, czy to rozwiązanie będzie lepsze od decyzji o rozwodzie!
Agata Bernaciak / 26.01.2018 11:02

W polskim porządku prawnym małżonkowie mają wybór - wraz z decyzją o rozstaniu mogą zdecydować się albo na separację, albo na rozwód. Zastanawiasz się, czym różnią się te dwie drogi? Mecenas Eliza Kuna wytłumaczy ci przepisy polskiego prawa i podpowie, jak zrealizować decyzję o separacji ze współmałżonkiem.

Czym różni się separacja od rozwodu?

Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi dwoma orzeczeniami jest fakt, że przy orzeczeniu o separacji nie można zawrzeć kolejnego związku małżeńskiego. A jakie są podobieństwa? Posłuchajcie wypowiedzi mecenas Elizy Kuny -  zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo.

Mecenas Eliza Kuna – adwokat, ekspert w zakresie prawa rodzinnego i cywilnego. Ma za sobą ponad 1000 zakończonych spraw sądowych. Od ponad 5 lat jako popularyzatorka prawa i komentatorka w mediach ogólnopolskich w sposób przystępny wyjaśnia skomplikowane zagadnienia prawne. Doświadczenie zdobywała w uznanych kancelariach i firmach międzynarodowych. Od lat wspiera kobiety, zarówno jako adwokat i pracodawca. Prowadzi kancelarię w Warszawie, która zatrudnia znakomite warszawskie prawniczki. Prywatnie żona i matka. Więcej informacji: facebook.com/Kancelaria Kuna

Polecamy!

Na czym dokładnie polega ograniczenie praw rodzicielskich? W jakich przypadkach może ono nastąpić?

Jak obliczyć wysokość alimentów? Przekonaj się!

Redakcja poleca

REKLAMA