Alimenty - kiedy przysługują i jak obliczyć ich wysokość

Przekonaj się, od czego zależy wysokość alimentów, w jakich sytuacjach się należą i jak o nie wystąpić. Sprawdź!
Agata Bernaciak / 19.01.2018 12:22

Wiele osób decydując się na rozwód szuka w internecie informacji na temat tego, jak obliczyć wysokość alimentów, jak o nie wystąpić, a także komu i w jakich sytuacjach przysługują.

Co musisz wiedzieć na temat alimentów?

O tyle, o ile alimenty należą się każdemu dziecku niezależnie od sytuacji finansowej rodziców, o tyle na przykład alimenty na współmałżonka sąd może zasądzić jedynie wtedy, gdy wyrok rozwodowy jest z orzeczeniem o winie (a wbrew pozorom takich wyroków nie zapada dużo).

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda również wtedy, gdy o alimenty występują rodzice i żądają, by ich dzieci łożyły na nich comiesięczną, określoną przez sąd kwotę. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Koniecznie obejrzyj nasze video, w którym mecenas Eliza Kuna wyjaśni ci skomplikowane terminy prawnicze i w jasny sposób opowie o obowiązujących przepisach polskiego prawa.

Mecenas Eliza Kuna – adwokat, ekspert w zakresie prawa rodzinnego i cywilnego. Ma za sobą ponad 1000 zakończonych spraw sądowych. Od ponad 5 lat jako popularyzatorka prawa i komentatorka w mediach ogólnopolskich w sposób przystępny wyjaśnia skomplikowane zagadnienia prawne. Doświadczenie zdobywała w uznanych kancelariach i firmach międzynarodowych. Od lat wspiera kobiety, zarówno jako adwokat i pracodawca. Prowadzi kancelarię w Warszawie, która zatrudnia znakomite warszawskie prawniczki. Prywatnie żona i matka. Więcej informacji: facebook.com/Kancelaria Kuna

Polecamy!

Na czym dokładnie polega ograniczenie praw rodzicielskich? W jakich przypadkach może ono nastąpić?

Komu i kiedy przysługuje emerytura pomostowa?

Tagi: alimenty, prawo
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/19.04.2019 10:41
mnie czeka teraz ten koszmar, ale mam zamiar wlasnie udać sie od razu do adwokata, sądze, że nic nie uzyskam sama w sądzie, musze mieć specajlistę
/30.03.2019 13:31
jestem tego samego zdania, lepiej iśc od razu do adwokata, jak się ma problemy z alimentami, mi pomógł Tomasz Tomaszczyk z Warszawy, bardzo kompetentny adwokat
/27.01.2018 19:31
Ja to podziwiam tych wszystkich prawników. Sama niestety w toku sprawy rozwodowej, gdy pojawił się problem z otrzymaniem alimentów zrezygnowałam z adwokatu z urzędu, tylko zatrudniłam Justynę Węgrzynowicz-Cichońską i gdyby nie ona to jestem pewna, że nie wygrałabym tej sprawy.