Alimenty na dzieci, współmałżonka, rodziców. To powinnaś wiedzieć!

Przekonaj się, od czego zależy wysokość alimentów, w jakich sytuacjach się należą i jak o nie wystąpić. Sprawdź!
Agata Bernaciak / 11 miesięcy temu

Wiele osób decydując się na rozwód szuka w internecie informacji na temat tego, jak obliczyć wysokość alimentów, jak o nie wystąpić, a także komu i w jakich sytuacjach przysługują.

Co musisz wiedzieć na temat alimentów?

O tyle, o ile alimenty należą się każdemu dziecku niezależnie od sytuacji finansowej rodziców, o tyle na przykład alimenty na współmałżonka sąd może zasądzić jedynie wtedy, gdy wyrok rozwodowy jest z orzeczeniem o winie (a wbrew pozorom takich wyroków nie zapada dużo).

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda również wtedy, gdy o alimenty występują rodzice i żądają, by ich dzieci łożyły na nich comiesięczną, określoną przez sąd kwotę. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Koniecznie obejrzyj nasze video, w którym mecenas Eliza Kuna wyjaśni ci skomplikowane terminy prawnicze i w jasny sposób opowie o obowiązujących przepisach polskiego prawa.

Mecenas Eliza Kuna – adwokat, ekspert w zakresie prawa rodzinnego i cywilnego. Ma za sobą ponad 1000 zakończonych spraw sądowych. Od ponad 5 lat jako popularyzatorka prawa i komentatorka w mediach ogólnopolskich w sposób przystępny wyjaśnia skomplikowane zagadnienia prawne. Doświadczenie zdobywała w uznanych kancelariach i firmach międzynarodowych. Od lat wspiera kobiety, zarówno jako adwokat i pracodawca. Prowadzi kancelarię w Warszawie, która zatrudnia znakomite warszawskie prawniczki. Prywatnie żona i matka. Więcej informacji: facebook.com/Kancelaria Kuna

Polecamy!

Na czym dokładnie polega ograniczenie praw rodzicielskich? W jakich przypadkach może ono nastąpić?

Komu i kiedy przysługuje emerytura pomostowa?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 miesięcy temu
Ja to podziwiam tych wszystkich prawników. Sama niestety w toku sprawy rozwodowej, gdy pojawił się problem z otrzymaniem alimentów zrezygnowałam z adwokatu z urzędu, tylko zatrudniłam Justynę Węgrzynowicz-Cichońską i gdyby nie ona to jestem pewna, że nie wygrałabym tej sprawy.