Jak pielęgnować skórę noworodka?

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Zobacz, o czym musisz pamiętać podczas jej pielęgnacji!

Najlepsza pielęgnacja i ochrona skóry niemowląt

Delikatna skóra noworodka wymaga właściwej pielęgnacji. Aby zapewnić maluszkowi zdrowie i świetne samopoczucie, dobrze wybieraj kosmetyki pielęgnacyjne. Tylko dzięki stosowaniu odpowiednich produktów zapewnisz swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa, pozwalając mu zdrowo i szczęśliwie rosnąć.

Ważna funkcja skóry

Skóra noworodka to bardzo ważna część ciała. To nie tylko jeden z podstawowych narządów zmysłu, czuły na dotyk, wrażliwy na masaż, warunkujący prawidłowe odkrywanie świata. To także specjalna bariera ochronna, która zapewnia Twojemu maleństwu ochronę przed zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybami oraz czynnikami termicznymi, chemicznymi i mechanicznymi.

To właśnie skóra Twojego dziecka jest odpowiedzialna za utrzymanie właściwych warunków dla prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych. I dlatego wymaga najlepszej pielęgnacji. 

Zobacz też: Jak się zachowuje roczne dziecko?

Zdrowa skóra to podstawa

Skóra noworodka jest trzykrotnie cieńsza niż skóra dorosłego. Jest zatem trzy razy bardziej narażona na infekcje, otarcia i podrażnienia, które mogą wywoływać dyskomfort i zakłócić radosne poznawanie świata. Istotnie wzrasta także prawdopodobieństwo wchłonięcia do małego organizmu toksycznych substancji. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czytać skład kosmetyków pielęgnacyjnych dla najmłodszych, a szczególnie zaś skład chusteczek nawilżających.

To właśnie tego produktu najczęściej używają młodzi rodzice.

Skład chusteczek nawilżających musi być optymalnie bezpieczny. W końcu używasz ich do pielęgnacji najbardziej wrażliwych części ciała maleństwa i to nawet kilkadziesiąt razy na dobę!

Chusteczka chusteczce nierówna!

Myli się ten, kto twierdzi, że pomiędzy chusteczkami pielęgnacyjnymi nie ma różnicy. Badania nie pozostawiają złudzeń – w składzie niektórych chusteczek nawilżających aż roi się od substancji chemicznych, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia dziecka. Unikaj kupowania produktów, które zawierają w sobie emulgatory. To substancje pozyskiwane z rakotwórczego gazu, który potrafi uszkodzić strukturę komórek. 

Zobacz też: Etapy rozwoju dziecka

Równie niebezpieczne dla najmłodszych są pochodne ropy naftowej. Zastosowanie preparatu, w którego składzie jest ropa naftowa lub jej pochodne to bardzo duże obciążenie dla małego organizmu, a szczególnie dla nerek, węzłów chłonnych oraz wątroby.

Ekologicznie znaczy zdrowo!

Pielęgnacja i ochrona delikatnej skóry maluszka wymaga odpowiedniej wiedzy. Specjaliści z zakresu opieki nad nowonarodzonym dzieckiem rekomendują stosowanie kosmetyków pozbawionych substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Tylko wtedy kosmetyki pielęgnacyjne są w pełni bezpieczne dla skóry noworodka.

Więcej informacji rodzice znajdą na stronie: www.bioieko.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Wyznaje zasade im mniej tym lepiej i stosuje tylko trzy produkty - do kapieli, krem po kapieli oraz na odparzenia - wszystkie trzy jedej serii For Baby Flosleka. Ach no i krem z wysokim filtrem na spacerach Iwostinu