POLECAMY

Jak wygląda egzamin z języka angielskiego?

Zdanie matury z języka obcego jest obowiązkowe dla wszystkich maturzystów. Nie ma co przeklinać i wzywać pomsty do Boga, dla tych którzy wymyślili, że Polak ma zdawać egzamin dojrzałości z języka obcego.
Jak wygląda egzamin z języka angielskiego?

Egzamin ważniejszy niż myślisz

Jeśli poważnie myślisz o swojej przyszłości, studiach i karierze zawodowej miej świadomość, że bez znajomości języka obcego nie będzie łatwo. W porównaniu z poziomem nauczania języków obcych na lepszych uczelniach - matura z języka angielskiego nie jest taka trudna. Masz przecież być obywatel świata, nie tylko Polski, więc musisz czuć się swobodnie posługując się językiem obcym.

Jak wygląda egzamin

Jak każdy egzamin ustny wymaga Twojej umiejętności posługiwania się językiem, w tym przypadku językiem angielskim. Oceniana będzie Twoja znajomość słownictwa, form gramatycznych, grzecznościowych oraz swoboda, z jaką posługujesz się językiem. Będziesz musiał odpowiedzieć na pytania komisji - zadane oczywiście w języku angielskim. A co jeśli czegoś nie zrozumiesz? Tak też może się zdarzyć. Może akurat przejeżdżała karetka na sygnale i zagłuszyła pytanie członka komisji, albo nie jesteś pewien, czy je dobrze zrozumiałeś.

Nic straconego - poproś o powtórzenie pytania lub powiedz, że nie rozumiesz danego zwrotu czy słowa i poproś o jego wytłumaczenie. Oczywiście cała rozmowa powinna odbywać się w języku angielskim.

Polecamy: Jak zdać egzamin ustny z języka polskiego?

Dobre wrażenie

Wchodząc na egzamin zrób dobre wrażenie – powiedz Good morning/afternoon,  bo przecież wchodzisz na egzamin sprawdzający Twoją znajomość języka angielskiego. Wychodząc również pożegnaj się używając zwrotów angielskich.

Jednym z elementów ustnej matury z języka angielskiego jest rozmowa kierowana – pamiętaj, że Anglicy nawet gdy się ze sobą nie zgadzają – przestrzegają form grzecznościowych. 

Czytaj także:Jak zachować się na egzaminie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
"Masz przecież być obywatel świata, nie tylko Polski, więc musisz czuć się swobodnie posługując się językiem obcym." Bredzisz.Chcę być obywatelem Polski a resztę olewam.Ciebie powinno się wysłać do wojska na wszelki wypadek w czasie wojny abyś poznała"miłych"cudzoziemców.
/3 lata temu
" amatorsko - znawca dobrych manier Zdanie matury z języka obcego jest obowiązkowe dla wszystkich maturzystów. Nie ma co przeklinać i wzywać pomsty do Boga, dla tych którzy wymyślili, że Polak ma zdawać egzamin dojrzałości z języka obcego." Wyraz bóg pisze się z małej litery!! A obowiązkowa nauka języków obcych w Polsce świadczy o tym że jesteśmy krajem okupowanym.Polak nie ma gadać z wrogimi żołnierzami ale do nich strzelać.
/3 lata temu
Jak dla mnie dobrym pomysłem może być nauka w Open School w POznaniu.
POKAŻ KOMENTARZE (1)