POLECAMY

Hit! Najlepsze zabawy na Andrzejki dla dziecka!

Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami. Z tego powodu prezentujemy najlepsze pomysły na wróżenie z maluchem.
Hit! Najlepsze zabawy na Andrzejki dla dziecka! fot. Fotolia

Wróżba na Andrzejki: lanie wosku

Przygotuj: kilka świeczek, stary klucz, garnek do stopnienia wosku, naczynie z zimną wodą.
Stop kilka świeczek w garnku (na małym ogniu!). Następnie przelej wosk przez dziurkę od klucza do naczynia napełnionego zimną wodą. Tak uzyskaną formę przystaw do światła i z jego kształtu wywróż przyszłość swoją i dziecka :)

Andrzejkowe serce

Przygotuj: kolorowy papier, nożyczki, długopis, szpilka
Wytnij z papieru serce, na którym następnie napisz kilkanaście imion chłopców lub dziewczynek (w zależności od płci osoby, której robiona będzie wróżba). Kolejnym krokiem jest przekłucie szpilką serca po niezapisanej stronie. Imię, na które natrafimy, to imię naszego przyszłego ukochanego/ukochanej.

Wróżenie ze słomek

Przygotuj: flamastry, słomki do napojów, naczynie z wodą.
Na początek każda osoba powinna zaznaczyć swoją słomkę innym kolorem. Kolejnym krokiem jest wrzucenie ich do miski z wodą. Te słomki, które się połączą, będą oznaczać wieczną przyjaźń osób, do których należą.

Kartki na wodzie

Przygotuj: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, miska z wodą, szpilki
W ten sposób wywróżycie imię przyszłego ukochanego. Do korków od wina przyczepcie karteczki z imionami (męskimi lub żeńskimi), a następnie umieśćcie je w wodzie wraz z korkiem z imieniem malucha. Ten korek, który się z nim złączy, wskaże imię przyszłego ukochanego.

Poznaj więcej pomysłów związanych z Andrzejkami:Wróżba na Andrzejki: wróżba z butelką

Przygotuj: kolorowy karton, nożyczki, farbki do szkła, markery, butelkę
Dzięki tej wróżbie dowiecie się, co czeka was w najbliższej przyszłości. Wytnij z kartonu koło i podziel je na kilkanaście części, z której każda będzie oznaczać co innego (przykłady poniżej). Następnie niech maluch ozdobi farbami butelkę w magiczne wzory. Zadaniem malucha jest kręcić butelką i odczytywać wróżby.

Propozycje wróżb:
  • czeka cię niespodziewany wyjazd
  • niedługo wizyta u dentysty
  • czeka cię miła niespodzianka
  • zaprzyjaźnisz się z nową osobą
  • wygrasz nagrodę w konkursie
  • odniesiesz sukces w szkole

Przepowiadanie zawodu

Przygotuj: biała kartka, czerwony długopis
Na kartce napisz około 50 zawodów i obrysuj je czerwonym długopisem. Następnie włóż tę kartkę maluchowi pod poduszkę. Rano, gdy tylko się obudzi, niech włoży rękę pod poduszkę i wskazującym palcem lewej ręki dotknie kartki. Wskazany przez palec zawód będzie wykonywać w przyszłości.

Niewidzialny atrament

Przygotuj: białe karteczki, sok z cytryny
Wypisz na karteczkach sokiem z cytryny imiona męskie lub żeńskie. Następnie wsyp je do kapelusza i poproś malucha, aby którąś z nich wylosował. Imię odczytacie wspólnie przykładając karteczkę do płomienia świecy. Ono wskaże przyszłego ukochanego/ukochaną twojego malucha.

Poznaj więcej pomysłów związanych z Andrzejkami:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
cemu nie niebo albo piekło
/5 lat temu
Trzeba umieć się bawić anie tylko w księdza wierzyć. Gratuluje braku poczucia humoru tak żadkoi jest to w dzisiejszych czasach spotykane
/5 lat temu
Po co dzieciom pchać pogańskie zwyczaje?