POLECAMY

Najpopularniejsze andrzejkowe wróżby

Chcesz wiedzieć, co cię czeka? Andrzejki to najlepszy moment na uchylenie rąbka tajemnicy. Andrzejkowe wróżby odsłonią przed tobą przyszłość.
Najpopularniejsze andrzejkowe wróżby fot. Fotolia
Nawet jeśli nie traktujesz Andrzejek poważnie, nic nie stoi na przeszkodzie, byś spotkała się z przyjaciółmi i świetnie bawiła. Tradycja andrzejkowych wróżb łączy się z wierzeniami, według których w wigilię św. Andrzeja na ziemię przybywają duchy naszych przodków. To one – poprzez wróżby – pomagają nam dowiedzieć się, co nas spotka w przyszłości. Kiedyś na Andrzejki szczególnie czekały panny.

Andrzejkowe wróżby

W Andrzejki bawią się wszyscy, niezależnie od wieku, stanu cywilnego i płci. Chcemy więc, by ten wieczór wam się udał. Do dobrej zabawy potrzebne będą m.in:
  • wosk,
  • miska z wodą,
  • klucz,
  • a także przekąski, owoce, napoje oraz nastrojowa muzyka.
Aha! Jeszcze jedno. Duchy najchętniej odwiedzają nas, gdy jest ciemno. Dlatego andrzejkowy pokój wróżb najlepiej oświetlić jedynie świecami.

Andrzejkowe wróżby, które odpowiedzą na pytania duszy:

Lanie wosku
Najbardziej popularną wróżbą w wilię Św. Andrzeja jest lanie wosku. Kiedyś lano wosk lub ołów koniecznie przez dziurkę od klucza, wierząc, że w ten sposób klucz otworzy tajemnicę. Rozpuszczony wosk leje się przez dziurkę od klucza wprost do miski z wodą. Klucz jest symbolem tajemnicy i ułatwia nawiązanie kontaktu z zaświatami. Powstałe woskowe rzeźby ogląda się rzucając ich cień na ścianę. Można się w nich doszukiwać np. rysów twarzy przyszłego partnera.

Filiżanki
Pod trzema jednakowymi filiżankami chowa się monetę, obrączkę i listek, czwarta filiżanka zostaje pusta. Po przemieszaniu ich każdy wybiera jedną filiżankę. Jeśli trafi na obrączkę, czeka go miłość, na listek – ślub, na monetę – pieniądze, na pustą – nowy rok nie przyniesie zmian.

Buty
Uczestnicy zabawy ustawiają jeden za drugim buty z lewej nogi, poczynając od ściany leżącej naprzeciwko drzwi. Osoba, której but pierwszy przekroczy próg, najszybciej zmieni stan cywilny.

Obierki
Jabłko obiera się, a powstałą obierkę rzuca się na stół. Z kształtu, w jaki się ułoży, odczytuje się inicjał ukochanej osoby. Ten, kto zdjął najdłuższą obierkę, będzie miał najdłuższe i najszczęśliwsze małżeństwo.

Wróżba z fusów od herbaty
Zaparz w filiżance liściastą herbatę. Wypij ją, a naczynie odwróć do góry dnem. Odczekaj chwilę i podnieś filiżankę. Fusy, które pozostaną na ściankach filiżanki, utworzą obrazek. Jak go zinterpretować? Np. walizka – oznacza zmiany, podkowa – duże pieniądze, ryba –- szczęście, serce – randkę.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (48)
/9 lat temu
Każdy zna te poje**ne wrżby, nic ciekawfo nie macie..??
/9 lat temu
Każdy zna te poje**ne wrżby, nic ciekawfo nie macie..??
/9 lat temu
Żal nie ma nic gorszego ??
POKAŻ KOMENTARZE (45)