POLECAMY

Jak zapewnić dzieciom doskonałą zabawę karnawałową?

Skorzystaj z naszych pomysłów!
Jak zapewnić dzieciom doskonałą zabawę karnawałową? fot. Fotolia

Dzieci uwielbiają karnawał! Mogą się przebierać w stroje ulubionych postaci z bajek, zajadać słodycze i doskonale się bawić. Jeśli postanowiłaś zorganizować bal dla swojego dziecka i jego kolegów z klasy, dobrze się przygotuj. Możesz np. zainspirować się którymś z naszych pomysłów lub wymyślić coś innego. Pamiętaj jednak, by zabawa była dostosowana do wieku i umiejętności małych imprezowiczów.

Zabawy karnawałowe dla dzieci

Wenecka maskarada

Karnawał w Wenecji już się rozpoczął. Warto zainspirować się tym wydarzeniem i zorganizować naszym najmłodszym bal maskowy. Niech kolorowe kartony, kredki, brokaty, czy rozmaite naklejki będą podstawą do stworzenia niezwykłych masek. Dzieci będą podekscytowane, że mogą przygotować swoje przebrania własnoręcznie, a następnie szaleć w nich cały wieczór! Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę.

Słodki smak zabawy!

Słodkie przekąski to podstawa każdej imprezy. Warto nieco odmienić klasyczne babeczki i dodać im karnawałowego animuszu. Wystarczy tartaletki wypełnić czekoladowym kremem i udekorować kolorowymi lentilkami. W takiej odsłonie wypieki zyskają „imprezowy look”.  Drażetki można również zastąpić żelkami ułożonymi na kształt uśmiechających się buzi. Kreatywne podanie deseru z pewnością zachęci gości do zasmakowania!

Kto nie gra ten – balon!

Dzieci nie lubią się nudzić, wiemy to nie od dziś. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy, które zintegrują najmłodszych to podstawa kinder balu. Wykorzystując do nich balony w różnych kolorach, warto zabawić się w „kolorowe dobieranie”. Na czym polega gra? Każdy z uczestników ma swojego balona, z którym tańczy w rytm muzyki. Gdy ta się zatrzyma, animator mówi, jakie kolory muszą znaleźć się razem, np. czerwony z zielonym. Dzieci posiadające balony w danych kolorach muszą się odnaleźć i stanąć w parze. Dużo biegania i uśmiechu gwarantowane!

Sprawdź też inne porady o wychowaniu:

Materiały prasowe - Dan Cake
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)