Zabawy karnawałowe dla dzieci fot. Adobe Stock

Zabawy karnawałowe dla dzieci - w domu lub w przedszkolu

Zabawy karnawałowe dla dzieci warto przygotować wcześniej przed kinderbalem, by dzieci nie miały ani chwili nudy. Zabawy karnawałowe organizowane w przedszkolu lub w domu, ruchowe i kreatywne, dadzą dzieciom dużo satysfakcji.
Milena Oszczepalińska / 12.01.2021 06:00
Zabawy karnawałowe dla dzieci fot. Adobe Stock

Dzieci uwielbiają karnawał i zabawy: mogą się przebierać w stroje ulubionych postaci z bajek, zajadać słodycze i tańczyć. Jeśli postanowiłaś zorganizować bal karnawałowy dla dzieci, możesz np. zainspirować się którymś z naszych pomysłów. Pamiętaj jednak, by zabawa była dostosowana do wieku i umiejętności małych imprezowiczów.

Wenecka maskarada

Warto zainspirować się tym wydarzeniem i zorganizować naszym najmłodszym bal maskowy. Niech kolorowe kartony, kredki, brokaty, czy rozmaite naklejki będą podstawą do stworzenia niezwykłych masek. Dzieci będą podekscytowane, że mogą przygotować swoje przebrania własnoręcznie, a następnie szaleć w nich cały wieczór! Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę.

Zabawa karnawałowa dla dzieci na słodko

Słodkie przekąski to podstawa każdej imprezy. Warto nieco odmienić klasyczne babeczki i dodać im karnawałowego animuszu. Wystarczy tartaletki wypełnić czekoladowym kremem i udekorować kolorowymi lentilkami. W takiej odsłonie wypieki zyskają „imprezowy look”.  Drażetki można również zastąpić żelkami ułożonymi na kształt uśmiechających się buziek. Kreatywne podanie deseru z pewnością zachęci gości do zasmakowania! Przejrzyj pomysły na dania dla dzieci.

Karnawałowy kinderbal

Dzieci nie lubią się nudzić, wiemy to nie od dziś. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy karnawałowe dla dzieci, które zintegrują najmłodszych, to podstawa. Wykorzystując do nich balony w różnych kolorach, warto zabawić się w „kolorowe dobieranie”. Na czym polega gra?

Każdy z uczestników ma swojego balona, z którym tańczy w rytm muzyki. Gdy ta się zatrzyma, animator mówi, jakie kolory muszą znaleźć się razem, np. czerwony z zielonym. Dzieci posiadające balony w danych kolorach muszą się odnaleźć i stanąć w parze. Dużo biegania i uśmiechu gwarantowane!

Zabawy dla dzieci na karnawałfot. Adobe Stock

Artykuł został pierwotnie opublikowany 25.01.2016.