Jak zrobić przebranie dla dziecka fot. Adobe Stock, famveldman

Pomysł na szybkie przebranie dla dziecka na karnawał, bal świąteczny i imprezy tematyczne

Jak zrobić przebranie dla dziecka na karnawał, bal przebierańców w szkole lub na przyjęcie u kolegi czy koleżanki? Możesz kupić gotowy kostium, dodać do niego coś własnoręcznie przygotowanego albo wykonać przebranie w całości samodzielnie. Potrzebujesz do tego kolorowych kartonów, kawałków materiału oraz kilku dodatków.
/ 10.01.2023 05:42
Jak zrobić przebranie dla dziecka fot. Adobe Stock, famveldman

Jak samodzielnie przygotować oryginalne przebranie dla dziecka? To naprawdę bardzo proste. Możesz połączyć ze sobą trochę gotowych elementów, takich jak główna część kostiumu, a następnie dodać do niego samodzielnie wykonane dodatki, np. skrzydła. Zobacz nasze pomysły na szybkie przebranie dla dziecka.

Spis treści:

  1. Proste przebranie za postać z bajki
  2. Jak zrobić przebranie dla dziecka?
  3. Przebrania karnawałowe z kartonu do zrobienia w domu
  4. Szybkie przebranie dla dziecka

Proste przebranie za postać z bajki

Dzieci najczęściej chcą się przebierać za postać z ulubionej bajki lub filmu. W takiej sytuacji w internecie na pewno znajdziesz gotowe kostiumy lub charakterystyczne elementy. Dzięki temu twoja pociecha może przyjść na świąteczny bal w przebraniu Myszki Mikki, Judy ze "Zwierzogrodu" albo ulubionej postaci z Harry'ego Pottera.

fot. Proste przebranie na karnawał dla dziecka/Pinterest

Aby przygotować taki kostium w domu, wystarczy tylko kawałek materiału, który zszyjesz na kształt szaty czarodziejów. Szalik możesz także samodzielnie uszyć, a dodatki, takie jak różdżka, dostaniesz w sieci za niewielkie pieniądze. Możesz pójść także o krok dalej i przygotować Hedwigę z papieru.

Do przygotowania prostego przebrania możesz także wykorzystać ubrania, które dziecko już ma. Jeśli postać, za którą maluch chce się przebrać, ma charakterystyczne kolory, wystarczy wybrać z garderoby coś w tym konkretnym odcieniu, a następnie jedynie dodać coś charakterystycznego dla tej postaci.

Jak zrobić przebranie dla dziecka?

Najprostszym sposobem na przygotowanie szybkiego, ale ładnego przebrania dla dziecka, jest wycięcie odpowiednich elementów z grubego papieru lub kartonu. Możesz także wykorzystać to, co już masz w domu, w tym także ubrania malucha. Odpowiednio połączone ze sobą wzory i kolory pozwolą stworzyć ciekawe przebranie, np. kostium stracha na wróble.

fot. Jak zrobić przebranie dla dziecka/Pinterest

Takie przebranie wymaga tylko stworzenia kapelusza oraz dodania elementów zrobionych ze sznurka. Dobrym pomysłem jest także pomalowanie dziecku buzi przy pomocy specjalnych farb, które są w pełni bezpieczne dla skóry, a jednocześnie trwałe.

Jeśli chcesz przygotować kostium w całości samodzielnie, postaw na coś, do czego wykorzystasz kartonowe pudełka oraz gruby papier i kolorowe farby. W ten sposób możesz stworzyć hełm kosmonauty oraz jego kombinezon, a także przebranie dinozaura.

przebrania karnawałowe do zrobienia w domu

fot. Przebranie dla dziecka na karnawał z kartonu/Adobe Stock, Stock Rocket

Przebrania karnawałowe z kartonu do zrobienia w domu

Jeśli masz w domu karton o średniej grubości, możesz w szybki i łatwy sposób stworzyć kompletny strój wikinga. Wystarczy, że odpowiednio dotniesz i skleisz ze sobą poszczególne elementy i przygotujesz charakterystyczny hełm z rogami.

fot. Przebranie karnawałowe dla dziecka - strój wikinga/Pinterest

Do takiego kostiumu wystarczy dodać długą brodę (również można wykonać ją z papieru) oraz dowolny strój - może być to gotowe przebranie wikinga albo coś znalezionego w szafie.

Możesz także szybko przygotować kostium wróżki lub księżniczki. Wystarczy, że znajdziesz w szafie odpowiednią sukienkę (lub bluzkę i spódniczkę), a następnie własnoręcznie wykonasz różdżkę, czapkę lub skrzydełka.

Szybkie przebranie dla dziecka

Jak zrobić szybkie przebranie dla dziecka? Najlepiej wybrać postać tak charakterystyczną, aby przygotowanie kostiumu wymagało tylko kilku elementów. Przykład? Pamiętasz Smutek z bajki "w głowie się nie mieści"? Aby przebrać za tę postać malucha, potrzebujesz tylko dwóch rzeczy: niebieskiej peruki oraz niebieskiego swetra z golfem. Możesz dodać także niebieską farbę do twarzy i proszę - idealne przebranie na karnawał gotowe!

fot. Szybkie przebranie dla dziecka/Pinterest

Innym dobrym przykładem jest postać Wednesday z "Rodziny Addamsów", która za sprawą nowego serialu w ostatnim czasie znów stała się popularna. Takie przebranie wymaga jedynie przygotowania czarnych i białych ubrań oraz czarnej peruki.

Możesz dodać także takie elementy, jak Rąsia (zrobisz ją z rękawiczki lub kupisz w sieci) lub kuzyn Coś zrobiony z włosów mopa.

Pomysł na szybkie przebranie dla dziecka

fot. Jak zrobić przebranie dla dziecka - Wednesday Adams/Adobe Stock, Angelov

Czytaj także:
Pomysł na przebranie karnawałowe dla dziewczynki
10 pomysłów na imprezę tematyczną
Zabawy karnawałowe dla dzieci