przebranie karnawałowe dla dziewczynki fot. Adobe Stock, Konstantin Yuganov

Idealne przebranie karnawałowe dla dziewczynki: pomysły i inspiracje

Jaki kostium karnawałowy wybrać i za co można przebrać dziewczynkę na bal w szkole, przedszkolu czy spotkanie u znajomych? Możliwości jest naprawdę dużo. Możesz sięgnąć po motywy zwierzęce, bajkowe lub postawić na pasję dziecka. Strój karnawałowy dla dziewczynki możesz kupić w gotowej wersji albo przygotować go samodzielnie.
/ 04.01.2023 05:19
przebranie karnawałowe dla dziewczynki fot. Adobe Stock, Konstantin Yuganov

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki nie musi być skomplikowane. Często wystarczy jedynie piękna sukienka albo gotowy kostium i kilka dodatków, które możesz kupić albo wykonać z papieru. W zależności od zainteresowań dziecka możesz wybrać kostium księżniczki, superbohatera albo dzikiego zwierzęcia. Do koloru, do wyboru.

Spis treści:

  1. W co przebrać dziewczynkę na bal karnawałowy?
  2. Przebranie karnawałowe dla dziewczynki: pomysły
  3. Świąteczne przebranie karnawałowe dla dziewczynki
  4. Przebranie karnawałowe dla dziewczynki DIY

W co przebrać dziewczynkę na bal karnawałowy?

Przede wszystkim pozwól dziecku wybrać, za co chce się przebrać na bal w szkole czy przedszkolu. Dziewczynki najczęściej chcą być księżniczkami, czarownicami albo wróżkami. Popularne są także postaci z bajek, filmów, a także motywy zwierzęce.

Możesz także sięgnąć po przebranie dinozaura, policjanta, pirata czy wielobarwnego jednorożca. Jeśli szukasz kostiumu dla kilku dziewczynek, dobrym pomysłem jest przygotowanie spójnego pomysłu i przebranie maluchy np. za czarodziejki z księżyca czy postaci z Power Rangers. Wszystko zależy od upodobań dziecka oraz tematyki imprezy (jeśli jest z góry ustalona, np. świąteczny albo halloweenowy bal przebierańców).

przebranie karnawałowe dla dziewczynki księżniczka

fot. Przebranie karnawałowe dla dziewczynki/Adobe Stock, domonite

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki: pomysły

Za co można przebrać dziewczynkę? Tak naprawdę ogranicza Was tylko wyobraźnia. Wykorzystaj zainteresowania malucha i spraw, aby podczas balu dziewczynka czuła się jak najpiękniejsza postać ze wszystkich.

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki: księżniczka lub wróżka

Dziewczynki bardzo często chcą w przyszłości być księżniczkami. Nic więc dziwnego, że to ich najczęstszy wybór, jeśli chodzi o przebrania karnawałowe. Może to być konkretna księżniczka z bajki (np. Bella czy Kopciuszek) albo zupełnie nowa, oryginalna królowa balu.

Na rynku dostępne są sukienki w niemal wszystkich wzorach i kolorach, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Popularnym przebraniem jest także strój wróżki. Sukienkę możesz wybrać z tego samego zestawu kreacji, co przebrania księżniczki, a potem dodać skrzydełka (możesz je kupić lub zrobić z papieru i tiulu), różdżkę oraz czapkę lub czółka zamiast korony.

przebranie karnawałowe dla dziewczynki wróżka

fot. Stroje na bal przebierańców dla dziewczynki/Adobe Stock, famveldman

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki: postać z bajki lub superbohater

Jak się okazuje, dziewczynki równie często chcą być superbohaterami, których znają z bajek, filmów i komiksów. Możesz więc przebrać malucha za damską wersję supermena czy batmana, ale także Myszkę Miki, pirata z Karaibów czy Małą Syrenkę.

Najlepiej poszukać w sklepach lub internecie gotowych zestawów, które zawierają nie tylko sam kostium, ale także wszystkie niezbędne dodatki i akcesoria. Przykładowo, kostium ucznia Hogwartu będzie wyposażony nie tylko w same szaty czarodziejów, ale także różdżkę, księgę zaklęć czy szalik konkretnego domu.

jaki kostium dla dziewczynki wybrać

fot. Jak przebrać dziecko za postać z bajki/Adobe Stock, LIGHTFIELD STUDIOS

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki: motywy zwierzęce

Chyba wszystkie dzieci kochają zwierzęta. Uwielbiają chodzić do zoo i bawić się z domowymi pupilami. Chętnie więc też przebiorą się na bal za psa, kota czy tygrysa. Może to być pełny kostium w stylu jednoczęściowej piżamy albo maska, opaska lub czapka z uszami oraz doczepiany ogon.

Świetnym pomysłem jest także kupienie farbek do twarzy i pomalowanie buzi malucha. Narysuj na niej kocie wąsy, króliczy nosek czy wielobarwne futerko.

przebranie karnawałowe dla dziewczynki zwierzęta

fot. Przebranie karnawałowe dla dziewczynki: zwierzęta/Adobe Stock, Tetiana

Przebranie pszczoły na karnawał

Przebranie pszczoły jest bardzo popularne wśród dzieci, szczególnie dziewczynek. Sama w dzieciństwie rok w rok ubierałam niemal ten sam kostium pszczółki. Możesz kupić takie przebranie lub w prosty sposób przygotować je w domu. Wykorzystaj do tego żółte i czarne ubrania, a także duże, wykonane z papieru skrzydła.

Pamiętaj także o czółkach - przygotujesz je z papieru, ale możesz także kupić uroczą opaskę na włosy. Pszczółka może mieć także przy sobie torebkę w kształcie słoika miodu lub ula.

jakie przebranie karnawałowe dla dziewczynki pszczółka

fot. Przebranie dla dziewczynki na bal: pszczoła/Adobe Stock, Mironifamily

Świąteczne przebranie karnawałowe dla dziewczynki

Podczas karnawału nadal gdzieniegdzie czuć świąteczny klimat, więc i bale przebierańców mogą być zainspirowane zimową, grudniową tematyką. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie przygotowanie kostiumu elfa, świętego Mikołaja albo... renifera.

Idealne świąteczne przebranie karnawałowe dla dziewczynki to także piernikowy ludek, pani mikołajowa albo kostium imitujący choinkę.

świąteczne przebranie karnawałowe dla dziewczynki

fot. Świąteczne przebranie karnawałowe dla dziewczynki/Adobe Stock, alexkich

Przebranie karnawałowe dla dziewczynki DIY

Doskonały kostium karnawałowy możesz w szybki i łatwy sposób przygotować w domu. Nie musisz kupować gotowego zestawu. Wystarczy odpowiednia sukienka lub dowolne ubrania, a także dodatki przygotowane z papieru czy kawałków materiału. Z ich pomogą możesz zrobić piękne maski karnawałowe dla dzieci, ozdobić kapelusze i podstawowy strój.

Możesz także wykorzystać farbki do twarzy i wykonać na buzi malucha piękne wzory, idealne na karnawałową imprezę z kolegami i koleżankami.

przebranie karnawałowe dla dziewczynki DIY

fot. Przebranie karnawałowe dla dziewczynki DIY/Adobe Stock, andreaobzerova

Czytaj także:
Zabawy karnawałowe dla dzieci
Zaproszenie na bal karnawałowy
10 pomysłów na imprezę tematyczną