POLECAMY

„Maluch Plus” to nowy program rządu. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

"Maluch Plus" to nowy program rządu, o którym wspomniała premier Beata Szydło podczas pobytu w Stalowej Woli. Do kogo jest skierowany i o co w nim chodzi?
 „Maluch Plus” to nowy program rządu. Kto będzie mógł z niego skorzystać? fot. Fotolia

Maluch Plus to program, który rząd zaczyna wprowadzać w życie. Ma na niego przeznaczyć pół miliarda złotych. Skorzystają z niego dzieci, które nie skończyły trzeciego roku życia. Poznaj szczegóły tego pomysłu!

Sprawdź, jak wybrać dobry żłobek dla swojego dziecka!

„Maluch Plus” – szczegóły programu

Program „Maluch Plus” zakłada utworzenie około 12 tysięcy nowych żłobków i klubów dla dzieci do trzeciego roku życia w całej Polsce i dofinansowanie ponad 40 tysięcy tych, które już działają. W 2017 roku rząd przeznaczy na ten cel pół miliarda złotych.

Jednym z pierwszych żłobków, które powstały w ramach programu, był miejski żłobek w Stalowej Woli. Rząd przeznaczył na niego 4,5 miliona złotych. Na uroczystości otwarcia żłobka pojawiły się premier Beata Szydło oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.


Fot. Fotolia

Premier mówiła podczas spotkania:

W Polsce najważniejsza ma być rodzina. Dzieci to jest nasza przyszłość.

Pomysł cieszy wielu rodziców. Żłobek czy klubik to często dla nich jedyny ratunek, gdy muszą wrócić do pracy i nie mogą liczyć na pomoc w opiece nad dzieckiem na swoich rodziców, a na opiekunki ich nie stać.

 

 

Myślałaś o założeniu żłobka? Sprawdź, jakie to proste!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
tyle, że koszt utrzymania dziecka w klubikach jest bardzo bliski kosztowi niani. Nie ma żadnych dopłat :(
/rok temu
Wszystkim mamom z Łodzi i okolic polecam klubobawialnie Cotton Mill
/rok temu
Tak ogólnie to PSL mówiło o "plagiacie" - za czasów koalicji PO-PSL był program "Maluch", dzięki któremu w ciąguu roku otwarto 2000 żłobków. Jak na razie, za PiSu otwarto 3 (dane z artykułu z wirtualnej polski).