fryzura komunijna fot. Adobe Stock, julia.mlozano

Idealna fryzura komunijna to prawdziwy must-have każdej młodej damy. Zobacz, jak zrobić idealne loki, upięcia oraz proste fryzury

Fryzury komunijne nie muszą być wymyślne i skomplikowane. Z powodzeniem możesz wykonać piękne, klasyczne formy w domu. Dziewczynki bardzo lubią loki, miękkie fale, a także różnego rodzaju upięcia. Jeśli chcesz więc stworzyć piękny, a jednocześnie naturalny i adekwatny do wieku kształt fryzury, postaw na proste i lekkie upięcia.
/ 13.04.2023 14:15
fryzura komunijna fot. Adobe Stock, julia.mlozano

Komunia z całą pewnością nie jest tylko wydarzeniem religijnym. To również możliwość spotkania się całej rodziny w komplecie, a dla małej dziewczynki - szansa pokazania się przed koleżankami i najbliższymi w pięknej stylizacji oraz fryzurze. Wybór sukienki, wianuszka, butów i upięcia włosów nie jest wcale prosty. Oto garść ciekawych, a jednocześnie naturalnych i pięknie wyglądających fryzur komunijnych.

Spis treści:

  1. Jaka powinna być fryzura komunijna?
  2. Klasyczny kok na komunię
  3. Fryzury komunijne dla dziewczynki: loki i fale
  4. Fryzura komunijna: rozpuszczone włosy
  5. Fryzury komunijne z żywymi kwiatami
  6. Upięcie na bok idealne na komunię

Jaka powinna być fryzura komunijna?

Włosy proste, kręcone, falowane, upięte, rozpuszczone czy w kitkę? Wybór fryzury komunijnej można porównać do trudnego poszukiwania weselnego uczesania. Pamiętaj, że twoja córka ma dopiero 8-9 lat. Powinna mieć lekką, dziewczęcą fryzurę.

Nie przesadź z tapirem, upięciami, postarzającymi kokami czy dodatkami. Najlepiej sprawdzą się dziewczęce loki, kwiatki we włosach, śliczne warkoczyki albo delikatne upięcia. Możesz dorzucić także ciekawe ozdoby, wianek lub wstążki.

Lepiej zrezygnować z białych woalek czy "welonów". Taka stylizacja będzie już nieco przesadzona. Zamiast tego postaw na dekoracyjne wsuwki.

Klasyczny kok na komunię

Idealną fryzurą komunijną będzie klasyczny kok, który możesz upiąć z prostych lub lekko pofalowanych włosów. Większość dziewczynek specjalnie zapuszcza włosy na komunię, jednak jeśli jest ich zbyt mało lub są rzadkie, wykorzystaj specjalny donut do wysokich upięć.

Aby fryzura prezentowała się nienagannie, wygładź włosy specjalnym produktem, który nabłyszcza oraz "skleja" odstające kosmyki. Dzięki temu gotowa stylizacja będzie gładka niczym u Ariany Grande. Kok możesz wykończyć dekoracyjnymi wsuwkami, koralikami lub wstążką.

fryzury komunijne

fot. Fryzury komunijne dla dziewczynki: kok/Adobe Stock, Kinga

Fryzury komunijne dla dziewczynki: loki i fale

Kiedy ja szłam do komunii, popularne było robienie loków na wałkach, papilotach, a także na warkoczykach. Niektóre dziewczynki miały także włosy wystylizowane karbownicą - hitem początku lat 2000, który znowu wraca do łask.

Dzisiaj włosy częściej stylizuje się klasyczną lokówką z prostą lub stożkową końcówką. Aby loki wyglądały naturalnie, warto podbierać większe pasma i korzystać raczej z prostej końcówki o średnicy minimum 32 mm.

fot. Loki na komunię/Pinterest

Gotowych loków nie czesz szczotką, aby ich nie rozpierzyć. Zamiast tego sięgnij po grzebień z szeroko rozstawionymi zębami albo przeczesz fale palcami nasmarowanymi olejkiem do końcówek. Taką fryzurę także możesz wykończyć ciekawą ozdobą.

Fryzura komunijna: rozpuszczone włosy

Idealną propozycją na klasyczną fryzurę komunijną jest pozostawienie włosów rozpuszczonych i prostych. Możesz dodatkowo wygładzić je prostownicą lub specjalną szczotką, aby były jeszcze bardziej gładkie i lśniące. Pokryj je także olejkiem nabłyszczającym. Taka stylizacja świetnie wygląda, jeśli dziewczynka ma grzywkę idąca na prosto lub opadającą na boki (tzw. grzywka francuska lub kurtynowa).

Taką fryzurę możesz udekorować w dowolny sposób, aby mimo wszystko coś się działo. Proste włosy są idealną bazą do komunijnych fryzur z wiankiem, a także nieco bogatszych ozdób, takich jak wplecione w pasma koraliki.

fryzury komunijne rozpuszczone włosy

fot. Fryzury komunijne dla dziewczynki/Adobe Stock, Enrique Micaelo

Fryzury komunijne z żywymi kwiatami

Żywe kwiaty, luźno wplecione we włosy, to idealne wykończenie każdej komunijnej fryzury. Świetnie prezentują się w przypadku loków, koków czy prostych, rozpuszczonych włosów. Możesz także wkomponować je w komunijne fryzury z warkoczami, aby nadać im jeszcze bardziej wiosenny charakter.

Najlepsze kwiaty do tego typu fryzur to przede wszystkim storczyki, goździki, dalie oraz gerbery. Świetnie sprawdzą się także margaretki, gipsówka oraz lawenda.

fryzury komunijne z żywymi kwiatami

fot. Fryzury komunijne z żywymi kwiatami/Adobe Stock, Cubodeluz

Fryzury komunijne: upięcie na bok

Jeśli nie możesz (ty albo twoja mała dama) zdecydować się na to, czy lepsze będą włosy rozpuszczone, czy może upięte, możesz połączyć te dwa elementy w jedną fryzurę. Wystarczy, że zbierzesz wszystkie pasma na jeden bok i podepniesz tak, aby nie wystawały z drugiej strony. Na jednym boku włosy powinny być maksymalnie wygładzone.

Drugi bok zbierz razem i zwiąż niewidoczną, cienką gumką (może być recepturka). Rozpuszczone włosy w kosmyki opracuj lokówką i zabezpiecz lakierem do włosów.

Możesz także upiąć niski kok na bok albo pozostawić włosy proste - wówczas dokładnie wygładź żelem jeden bok, a włosy wyprostuj, aby stworzyć lśniącą taflę. Dodaj ozdoby wedle uznania i wywiń elegancko grzywkę przy pomocy okrągłej szczotki lub prostownicy (jeśli dziewczynka nosi grzywkę).

fryzury komunijne dla dziewczynek

fot. Fryzury komunijne dla dziewczynek/Adobe Stock, karelnoppe

Czytaj także:
Jak się ubrać na komunię?
Jak zorganizować komunię dziecka?
Mądre prezenty na komunię