Będą „trzynastki” dla emerytów? Rząd zapowiada spore dodatki dla seniorów

Przed jesiennymi wyborami samorządowymi rząd planuje wprowadzić dodatki dla emerytów. Jak oblicza „Gazeta Wyborcza”, mają one kosztować budżet państwa około 29 mld zł.
Marta Kosakowska / 4 miesiące temu
Będą „trzynastki” dla emerytów? Rząd zapowiada spore dodatki dla seniorów fot. Adobe Stock

Artykuł na temat planowanych zmian w świadczeniach emerytalnych pojawił się na łamach „Gazety Wyborczej”. Dziennikarze tytułu dotarli do informacji, z których wynika, że rząd jeszcze w tym rok chce wprowadzić dodatki dla 5 milionów polskich emerytów.

W planach są podobno: dodatki wysokości od 100 do 500 zł, wypłata tzw. „trzynastki”, czyli trzynastej emerytury w roku, a także zwolnienia z podatku dochodowego PIT. Podobne pomysły jakiś czas temu proponowało PO oraz PSL.

Dodatki dla emerytów - od kiedy?

Według dziennika, jeśli projekt ustawy uda się przegłosować przed wyborami samorządowymi, które są planowane na tegoroczną jesień, pieniądze mogą trafić do kieszeni emerytów przed Bożym Narodzeniem. „Gazeta Wyborcza” szacuje, że dodatkowe świadczenia finansowe dla emerytów mogą kosztować budżet około 29 mld zł, z czego 15 mld to wydatki na „trzynastki”, a 14 mld - na zwolnienia podatkowe.

Emerytura brutto a netto - jak obliczyć?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości na razie nie skomentowali doniesień „Gazety Wyborczej”. Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, bussinesinsider.pl

Przeczytaj:
Emerytura dla matek czwórki dzieci już wkrótce. Podano konkretną kwotę świadczenia
Co się składa na wynagrodzenie brutto?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)