Emerytura dla matek czwórki dzieci już wkrótce. Podano konkretną kwotę świadczenia

Premier potwierdził wcześniejsze zapowiedzi wprowadzenia emerytury dla kobiet, które wychowały czwórkę dzieci. Od kiedy pomysł wejdzie w życie?
Marta Kosakowska / 4 miesiące temu
Emerytura dla matek czwórki dzieci już wkrótce. Podano konkretną kwotę świadczenia fot. Adobe Stock

W minioną środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wejście w życie świadczenia emerytalnego przeznaczonego dla matek co najmniej czwórki dzieci. Tym samym szef rządu podtrzymał swoje słowa z kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Powiedziałem na konwencji, że wdrożymy minimalną emeryturę dla kobiet, które mają 4 lub więcej dzieci. Nie może być tak, że obraża się rodziny wielodzietne, które dźwigają największy ciężar rozwoju Polski
- czytamy na internetowym profilu Kancelarii premiera.

Dla kogo „matczyna emerytura”?

Emerytura ma być przeznaczona kobiet, które wychowały czwórkę lub więcej dzieci. Będzie przysługiwać również kobietom, które nigdy nie pracowały.

Jak uzyskać 300 zł na wyprawkę szkolną?

Od kiedy?

Matczyna emerytura” ma wejść w życie od 2019 roku. Oznacza to, że świadczenie będzie wypłacane już za pół roku.

 

Wysokość świadczenia

Świadczenie emerytalne dla matek co najmniej czwórki dzieci ma wynosić równowartość minimalnej emerytury, czyli 1 tys. zł.

Matczyna emerytura” to kolejny program PiS, którego celem jest zwiększenie dzietności w Polsce. W 2016 roku rząd wprowadził świadczenie "Rodzina 500 plus". Od września ruszą pierwsze wypłaty 300 zł na wyprawki szkolne dla uczniów.

Przeczytaj:
Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Są najnowsze dane
Duże ułatwienie przy rejestracji dziecka! Rodzice noworodków od dawna na to czekali

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/miesiąc temu
Dogodzić ludziom ciężko.Wychowalam juz 3 dzieci bez niczyjej pomocy teraz w wieku 50.lat chowam ostatnie 6 letnie.9 nie zycze sobie tekstów ze mojj maz dzieciorób !!! Pochodzę z normalnej rodziny i jestem dumna z sienie ze chowam wladnie 4 córkę w wieku prawie 50 lat.Nie jest to łatwa praca!!! 3 juz dorosle corki pracują i jestem z nich dumna , czwartą tez staram sie dobrze wychować s ma dopiero 6 lat.Corki sa ze mnie dumne jak i mąż i doceniają to ze życie poswiecilam dla nich na wychowywaniu.
/miesiąc temu
A co z kobietami które mają wypracowane lata i wychowały czwórkę dzieci?? Tym kobietom również należy się matczyna emerytura i jeszcze medal ze udało im się wychować dzieci i pracować
/miesiąc temu
Emerytura powinna być dla tych, którzy pracują i odprowadzają składki. I tylko dla tych! Od zawsze wiadomo, że jak nie pracujesz to nie masz emerytury. Wszyscy wychowujemy dzieci, do tego jesteśmy stworzeni, ale emerytura...to jest przegięcie, bezczelność i jawna kpina z pracujących matek!
POKAŻ KOMENTARZE (14)