Uważaj, planując wycieczkę. Oszuści mają nowy sposób na zwiedzających popularne atrakcje

Uważaj, planując wycieczkę. Oszuści mają nowy sposób na zwiedzających popularne atrakcje fot. Adobe Stock, Anton Ivanov Photo
Oszuści znaleźli kolejny sposób, by naciągać turystów. Tym razem na celowniku znaleźli się miłośnicy zwiedzania muzeum. Firmy, które udają popularne muzea, sprzedają bilety o wiele drożej niż robi to właściciel danej placówki. Nieświadomi niczego turyści mogą zapłacić nawet dwa razy więcej.
/ 10.07.2024 13:04
Uważaj, planując wycieczkę. Oszuści mają nowy sposób na zwiedzających popularne atrakcje fot. Adobe Stock, Anton Ivanov Photo
Kupując bilet do muzeum przez internet trzeba zachować czujność. 
 
Spis treści: 
  1. Wybierasz się do muzeum? Uważaj na ceny biletów
  2. Zawyżone ceny pośredników
  3. Miejsca noclegowe, które nie istnieją
 

Wybierasz się do muzeum? Uważaj na ceny biletów

W internecie coraz częściej pojawiają się firmy, które udają popularne muzea i sprzedają bilety do zawyżonej cenie. Cały proceder opisała „Rzeczpospolita”.
 
Za odpowiednią opłatą internetowe wyszukiwarki pozycjonują strony pośredników wyżej niż oficjalne strony muzeum. Większość użytkowników po wpisaniu hasła w wyszukiwarce, spodziewa się go znaleźć jako pierwszą pozycję. Użytkownicy, szukając biletów, trafiają na stronę pośrednika, mylnie uznając ją za więc za oficjalną stronę. 
 
Ile więcej można zapłacić kupując bilet u pośrednika? Jak podaje „Rzeczpospolita” zwykły bilet dla osoby dorosłej w Muzeum II Wojny Światowej kosztuje 29 zł, tymczasem na portalu promującym wycieczki po Gdańsku bilet znajdziemy za 99 zł

 

Zawyżone ceny pośredników

Pośrednicy tłumaczą, że wyższa cena wynika wiąże się z usługami przewodnika. Okazuje się, że nawet mimo to, ceny są zwykle mocno zawyżone. Przykładowo za usługę audioprzewodnika muzea doliczają opłatę w wysokości przykładowo 12 zł, a pośrednicy często chcą opłaty nawet dwukrotnie wyższej niż za bilet kupiony na oficjalnej stronie muzeum. 
 
Niestety, szukając oferty, łatwo to przeoczyć. Aby uniknąć pułapki, warto zwracać uwagi na adresy internetowe i korzystać wyłącznie z oficjalnych stron placówek. 

 

Miejsca noclegowe, które nie istnieją

Podróżni powinni zwracać uwagi również na strony internetowe oferujące noclegi. Podróżni są kuszeni przez okazyjne ceny wynajęcia apartamentu, jednocześnie są informowani, że pokoi jest mało, dlatego muszą się pośpieszyć i wpłacić zaliczkę. Po jej zapłaceniu kontakt z pensjonatem się urywa. 
 
 

Redakcja poleca

REKLAMA